PDA

View Full Version : حذف و ویرایش رکورد انتخاب شده از جدول HTML

A.Yousefi
دوشنبه 23 بهمن 1391, 11:49 صبح
سلام
من یه جدول HTMLای دارم که تو هر سطر اون دوتا دکمه حذف و ویرایش انداختم. میخوام وقتی کاربری رو هرکدوم از اونا کلیک کرد همون سطر حذف شه یا اینکه امکان ویرایش همون سطر فعال شه، چجوری بفهمم کاربر رو دکمه ویرایش یا حذف کدوم یکی از سطرها کلیک میکنه؟
من به جدولم خصوصیت runat="server دادم و سمت سرور بامتود Removeat(i) میتونم هر سطر رو که بخوام با دادن اندیس اون حذف کنم. اما مشکل اینه که اندیس باید چی باشه؟ از کجا میشه فهمید کاربر رو دکمه حذف یا ویرایش کدوم سطر کلیک کرده که اندیس اونو بهش بدم؟ اصلا این بلاک کد رو باید کجا بنویسم؟!
ممنون میشم یه کمکی کنید.

ahmad156
دوشنبه 23 بهمن 1391, 12:06 عصر
دلیلتون چیه که از GridView استفاده نمیکنین!

A.Yousefi
دوشنبه 23 بهمن 1391, 12:18 عصر
دلیلتون چیه که از GridView استفاده نمیکنین!
آخه آیتمهایی که توش میذارم از دیتابیس خونده نمیشن، خودم دستی اونارو میذارم تو لیبل ها و تکست باکسهایی که تو هرکدوم از سلولهای سطرهای جدول گذاشتم. البته شاید راس میگی شما باید از گرید استفاده کنم اما واقعا نمیدونم چجوری اینکارو کنم! آخه با گرید میتونم سلولارو بایند کنم یه خروجی یه اس کیو ال دیتاسورس ، نمیدونم چجوری اونو وصل کنم به مقدار هایی که خودم میخوام. میدونم گیج کنندس حرفام! اما اگه منظورمو متوجه شدین و کمکی میتونین کنین خواهشا اینکارو انجاک بدین!

ahmad156
دوشنبه 23 بهمن 1391, 12:23 عصر
DataSource یه GridView لزوما یه DataTable نیست.شما میتونین از List استفاده کینن.ایتم هاتون چی هست؟

A.Yousefi
دوشنبه 23 بهمن 1391, 12:29 عصر
DataSource یه GridView لزوما یه DataTable نیست.شما میتونین از List استفاده کینن.ایتم هاتون چی هست؟
فرض کنید طرف یه کالا سفارش میده و میره تو صفحه تایید. به محض اینکه کالا رو سفارش میده من مشخصات کالا رو میریزم تو کوکی و کاربر میره تو صفحه تایید.
تو این صفحه یه تیبل HTML ای ایجاد کردم و توش چندتا لیبل انداختم. بعد محتوای اون کوکی رو میخونم میریزم تو لیبلا. زیر این جدولم یه سطر قرار دادم که کاربر میتونه محصول اضافه کنه به جدول. کنار هر رکورد هم دکمه هایی برای ویرایش یا حذف هر سطر هست. حالا پیاده سازی کد اینا نمیدونم چجوری باید انجام بشه. اگه خواستید من کدی که نوشتم رو بهتون بدم. میشه به نظرتون با گرید نوشت؟

ahmad156
دوشنبه 23 بهمن 1391, 13:02 عصر
خب شما میتونین مقادیر رو توی یه list نگه دارین و همون لیست رو DataSource قرار بدین

A.Yousefi
دوشنبه 23 بهمن 1391, 13:18 عصر
خب شما میتونین مقادیر رو توی یه list نگه دارین و همون لیست رو DataSource قرار بدین
پس پیشنهاد شما استفاده از گرید ویو هست، اکی الان شرکت هستم رسیدم خونه اینکار رو انجام میدم امیدوارم جواب بده. اما اگه نشد و خواستم با همون جدول اینکار رو کنم چی؟ با اون راهی نداره؟

ahmad156
دوشنبه 23 بهمن 1391, 13:24 عصر
چیزی که به نظرم میرسه شما باید در هنگام ساخت جدول به هر دکمه commandargument و commandname بدین که خب چه کاری هست با وجود GridView

A.Yousefi
دوشنبه 23 بهمن 1391, 13:35 عصر
چیزی که به نظرم میرسه شما باید در هنگام ساخت جدول به هر دکمه commandargument و commandname بدین که خب چه کاری هست با وجود GridView
آره حق با شماست، من نمیدونستم گرید رو چجوری بایند کنم بخاطر همین از جدول استفاده کردم وگرنه اگه میشه استفاده از جدول حماقته! حالا بعداز ظهر رفتم خونه سعی میکنم با گرید اینکار رو انجام بدم ایشالا که بشه.
ممنون از پاسختون