PDA

View Full Version : ساخت دیتابیس در ویژوال 2012

mjt10063
دوشنبه 23 بهمن 1391, 15:45 عصر
با سلام دوستان
من می خوام یه دیتا بیس توی ویژوال 2012ایجاد کنم
سوالم رو از طریق راهی که رفتم میگم
شما ببینید کجا اشکال داره

برای این کار نام پروژه از پنجره Solution Explorer راست کلیک میکنم بعد از قسمت سمت چپ پنجره
Add New Item
data رو انتخاب میکنم
و از اونجا SQL Server Database رو انتخاب میکنم بعد پیغام که ظاهر میشه yes را کلیک میکنم
حالا به
Server Explorer میریم
دیتابیس که ساخته شده رو باز میکنیم روی Tables راست کلیک میکنیم
Add New Table رو میزنیم
بعد جدول رو طراحی مکنیم

سوال اینجاست موقع save کردن جدول
کادر محاوره ای شکل زیر ظاهر میشه و جدول می خواد یه جای دیگه ذخیره کنه

http://www.uplooder.net/img/image/f88f45d922574ba72596ed6923fb01b4/Capture.PNG
من این جدول رو آدرس دادم به پوشه App_Data پروژه
ولی مشکل اینه که جدول به Table دیتابیس اضافه نمیشه که بخوای بهش مقدار دستی بدی یا توی dataset ازش استفاده کنی

خواهشن جواب بدید
من دیگه از دست این ویژوال 2012 کلافه شدم
همش یه جاییش میلنگه

mjt10063
دوشنبه 23 بهمن 1391, 18:11 عصر
دوستانی که نتونستن جواب بدن
زیاد سخت نگیرن

من ویژوال 2010 رو خریدم و الان مشکل باهاش ندارم

پیشنهادم اینه که دوستانی که 2012 رو می خوان بخرن اگر مثل من هیچی ASP نمیدونن
با 2010 کار کنن راحت تره

بازم پیشنهاد بود
اساتیدی که الان بهشون بر خورده

بیان پست بدن

mohammadhafez
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 16:09 عصر
دوست عزیز کمی توسایت مایکروسافت چرخ بزنی دست میاد ناراحتی نداره

این ورژن جدید دو تا دیتابیس میسازه یکی با فرمت (.mdf) و (.ldf) باید از دوتاش استفاده کنی فیلم های آموزش هست تو سایت مایکروسافت ببین کیف کن

bobo2bebe
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 06:22 صبح
سلام .
تمام مراحل را درست رفتی فقط بعد از اینکه یک جدول دیتابیس ایجاد کردی باید قبل از هر کاری در قسمت پایین تر در قسمت T-SQL
مشخصات جدول نوشته شده . خط اول آن نوشته CREATE TABLE [dbo].[table
باید بجای table اسم مورد نظرت را بنویسی و بعد در قسمت بالای جدولی که ایجاد کردی یک ذکمه هست که روش نوشته آپدیت , باید آن را بزنی و از پنجره جدیدی که باز میشود گزینه دوم یعنی آپدیت دیتابیس را کلیک کنی و بعد یکبار روی دیتابیس راست کلیک کنی و آن را رفرش کنی (دو تا فلش دایره شکل هست که آن را هم بزنی مال رفرش هست )
حالا آن جدول باید در زیرمجموعه تیبل قرار گرفته باشد . برای هر جدول باید این مراحل تکرار شود .
موفق باشید.

debug.er
دوشنبه 02 دی 1392, 17:55 عصر
سلام دوستان..
ممنون از این تاپیک مفیدتون..
bobo2bebe (http://barnamenevis.org/member.php?83034-bobo2bebe) نکاتی که گفتید خیلی مفید واقع شد:)

qazaal
شنبه 07 دی 1392, 17:28 عصر
man vaqti mikham jadval bsazam ba in error b jaye desin jadval movaje misham:
the designer encountered an error while loading the table definition.
bayad chi kar konam??????????

qazaal
شنبه 07 دی 1392, 17:31 عصر
kasayi k moshkel save jadval ro daran bayad az dokme update k balaye jadval estefade knan na gozine save

utility
سه شنبه 10 دی 1392, 14:03 عصر
سلام .
تمام مراحل را درست رفتی فقط بعد از اینکه یک جدول دیتابیس ایجاد کردی باید قبل از هر کاری در قسمت پایین تر در قسمت T-SQL
باید بجای table اسم مورد نظرت را بنویسی و بعد در قسمت بالای جدولی که ایجاد کردی یک ذکمه هست که روش نوشته آپدیت , باید آن را بزنی و از پنجره جدیدی که باز میشود گزینه دوم یعنی آپدیت دیتابیس را کلیک کنی و بعد یکبار روی دیتابیس راست کلیک کنی و آن را رفرش کنی (دو تا فلش دایره شکل هست که آن را هم بزنی مال رفرش هست )
حالا آن جدول باید در زیرمجموعه تیبل قرار گرفته باشد . برای هر جدول باید این مراحل تکرار شود .
موفق باشید.

سلام
اقا دمت گرم من انجام دادم اوکی شد
مرسی
فقط اگر میشد مشکل رو طوری حل کرد که دیگه نیازی به آپدیت و اینکار ها نبود و با زدن دکمه سیو همه چی اوکی می شود خیلی عالی بود
بازم مرسی

kiar@sh
جمعه 20 دی 1392, 21:51 عصر
سلام .
موفق باشید.

با تشکر از راهنمایی شما
مشکلم برطرف شد.

milad_sabz
شنبه 20 شهریور 1395, 20:17 عصر
خدا خیرت بده دوست عزیز مشکل چند روز منو حل کردی
آفرین

milad_sabz
شنبه 20 شهریور 1395, 20:18 عصر
سلام .
موفق باشید.

خدا خیرت بده دوست عزیز
مشکل حل شد