PDA

View Full Version : برنامه دریافت تاریخ شمسی از کاربر بصورت صحیح !!

hadi2345
جمعه 21 بهمن 1384, 22:40 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان .
ابتدا من میخواستم که این تکست باکس رو به صورت اکتیوکس در اختیار دوستان قرار بدم . ولی بعدش تصمیم گرفتم که کد رو بذارم تا دوستان بتونن به راحتی تغییرش بدن و از اون در دات نت هم استفاده کنن . این تکست باکس قابلیت دریافت تاریخ شمسی رو از کاربر داره و به نظر من به درد دوستانی که میخوان کاربر تاریخ رو به صورت صحیح وارد کنه میخوره . البته من تاریخ رو بصورت 10 کاراکتری در نظر گرفتم که با تغییر قسمتی از کد میشه بصورت 8 کاراکتری هم در نظر گرفت . بعد از وارد شدن 4 رقم مربوط به سال و 2 رقم مربوط به ماه ، بطور اتوماتیک اسلش اضافه میشه . کاربر وقتی میخواد سال رو وارد کنه ، باید 1 وارد کنه و اگه مثلا 8 وارد کنه ، 13 به اول 8 اضافه میشه و رقم بصورت 138 درمیاد . در مورد ماه هم که کاربر نمیتونه رقم بزرگتر از 12 وارد کنه . و در مورد روز ، اگه رقم ورودی کاربر در قسمت ماه بزرگتر از 6 باشه ، اونوقت کاربر نمیتونه بزرگتر از 30 رو برای روز وارد کنه و در غیر اینصورت تا 31 . حتی سال کبیسه هم در نظر گرفته شده و اگه سالی که کاربر وارد کرده کبیسه باشه ، اونوقت برای ماه اسفند میتونه 30 رو وارد کنه و اگه کبیسه نباشه تا 29 میتونه وارد کنه .
امیدوارم که به درد دوستان بخوره . در ضمن این کد یه کم با عجله نوشته شده و دوستان میتونن ایرادهاشو بگیرن و بهینه شده شو در اختیار دوستان قرار بدن .
ممنون از همه دوستان.
موفق باشید .

sohrab o
جمعه 21 بهمن 1384, 23:13 عصر
مرسی اما بارها و بارها تکرار شده

hadi2345
جمعه 21 بهمن 1384, 23:24 عصر
با سلام مجدد .
اگه بارها و بارها تکرار شده که من معذرت میخوام. ولی من تا کنون تو این سایت ندیدم !!! . اگه شما تو ای سایت دیدید ، لطفا لینکشو بدید تا شاید چیز جدیدی هم یاد گرفتیم .
موفق باشید .

bahar65
جمعه 21 بهمن 1384, 23:25 عصر
ولی برای من تازه بود ! ممنون.

Hamedm
شنبه 22 بهمن 1384, 12:15 عصر
با سلام مجدد .
اگه بارها و بارها تکرار شده که من معذرت میخوام. ولی من تا کنون تو این سایت ندیدم !!! . اگه شما تو ای سایت دیدید ، لطفا لینکشو بدید تا شاید چیز جدیدی هم یاد گرفتیم .
موفق باشید .

سلام

سهراب خان، آقا هادی درست میگن. همچین چیزی در سایت وجود نداشته.

یک پیشنهاد:
شما (آقا هادی) دارید از همین ابتدا(تایپ کردن تاریخ) خطای روز یا ماه رو به کاربر میگید، بنظر من اگه این کار در کلید تائید فرم یا ورود اطلاعات انجام بگیره بهتره. اینجوری اگه اپراتور عددی رو به اشتباه (مثلا شاید دستش به کلیدی بصورت اتفاقی خورد) تایپ کرد بلافاصله برنامه پیغام خطا میده. که ممکنه اعصاب اپراتور خورد بشه. البته این نظر منه.

در ضمن از آقا هادی بابت این سورس تشکر میکنم.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

hadi2345
دوشنبه 24 بهمن 1384, 11:46 صبح
سلام

سهراب خان، آقا هادی درست میگن. همچین چیزی در سایت وجود نداشته.

یک پیشنهاد:
شما (آقا هادی) دارید از همین ابتدا(تایپ کردن تاریخ) خطای روز یا ماه رو به کاربر میگید، بنظر من اگه این کار در کلید تائید فرم یا ورود اطلاعات انجام بگیره بهتره. اینجوری اگه اپراتور عددی رو به اشتباه (مثلا شاید دستش به کلیدی بصورت اتفاقی خورد) تایپ کرد بلافاصله برنامه پیغام خطا میده. که ممکنه اعصاب اپراتور خورد بشه. البته این نظر منه.

در ضمن از آقا هادی بابت این سورس تشکر میکنم.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

با سلام مجدد .
ممنون آقا حامد .
نظر شما کاملا صحیح است و با تغییر کد میشه در LostFocus ، به کاربر پیغام مناسب رو داد .
موفق باشید .

mohsengrisly
دوشنبه 24 بهمن 1384, 12:49 عصر
با سلام خدمت اقا هادی
ببخشید فکر می کنم برنامه دچار مشکلات اساسی است .
به عنوان مثال من چطوری این تاریخ رو وارد کردم اخه!
و خیلی موارد دیگر
البته ببخشید. فکر کردم به شما هم بگم بهتره و برنامه شما زود تر عیب یابی میشه و به نتیجه میرسه .

hadi2345
دوشنبه 24 بهمن 1384, 15:21 عصر
با سلام خدمت محسن خان .
محسن جان شما درست میفرمائید ، برنامه اشکالاتی داره و باید در LostFocus اون هم کد بزنم تا محتویات درون تکست باکس رو کنترل کنم ! . البته فکر کنم شما اون اعداد رو کپی کرده و درون تکست باکس Paste کرده بودید . ولی به هر حال یکی از مشکلات برنامه رو پیدا کردید( کدی که سریع زده بشه بهتر از این هم نمیشه ) . و در ضمن کبیسه هم باید اصلاح بشه .
از این که برنامه رو تست کردی ممنونم.
موفق باشید.