PDA

View Full Version : انتخاب برای Web Enterprise Application

SYSMAN
دوشنبه 23 بهمن 1391, 23:59 عصر
با سلام
چند وقته دارم بین ASP.NET , ASP.NET MVC و Silverlight دنبال گزینه مناسب برای نوشتن یک پروژه بزرگ میگردم.
جهت درنظر گرفتن حجم کار نهایی بگم حدود 2000 تا 4000 کاربر همزمان از سیستم استفاده می کنند و حدود 200 جدول مورد استفاده قرار میگیره. کاربرها همگی داخل ایران هستند و از ویندوز استفاده می کنند.
باید در برنامه امکان اعمال کنترل های امنیتی برای نمایش یا عدم نمایش منو براساس دسترسی های هر کاربر وجود داشته باشه.
به نظر شما گزینه مناسب کدام هست؟
یکی از نکات مهم سرعت پیاده سازی هست و راحتی استفاده از کنترلها با حداقل درگیری با کدنویسی. همچنین در نظر بگیرید یکسری کارهای تکراری هم در هنگام پیاده سازی وجود داره.

mo.esmp
سه شنبه 24 بهمن 1391, 01:34 صبح
Comparing Web Forms And ASP.NET MVC (http://msdn.microsoft.com/en-us/magazine/dd942833.aspx)
این رو در نزر داشته باشید انجام یک پروژ با asp.net mvc بیشتر تول میکشه تا با asp.net.

amirashna
جمعه 27 بهمن 1391, 00:14 صبح
سلام
من تجربه این دوتا رو داشتم و می تونم اینطور بگم که از وقتی که با ام وی سی کار می کنم ، webform را کامل کنار گذاشتم! به خیلی از دلایل که می تونید بخشی از اون رو اینجا (http://www.dotnettips.info/post/1080/%D8%A8%D8%A7-asp-mvc-%DA%86%D9%87-%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%85-%D8%A2%D9%88%D8%B1%D8%AF)بخونید!

ببخشید ولی حس می کنم تجربه شما توی پروژه های بزرگ کمی کمه! و شاید هم توی تعریف پروژه اشتباه می کنید.
وقتی که شما می خواهید یه پروژه خیلی بزرگ با این ابعادی که فرمودید را اجرا کنید قطعا شما نیاز به یک فریم ورک حرفه ای داید ( من به شما DDD رو توصیه می کنم )
و وقتی که شما از فریم ورک بزرگ استفاده می کنید ، اینکه از کدوم اینها استفاده کنید می شه یه بخش کوچیک پروژتون به اسم پروژه UI و نه بیشتر!

حالا به نظر اگر قصد دارید از این فریم ورک استفاده کنید ، بهتره از ام وی سی برای لایه UI استفاده کنید چون همخوانی خوبی دارند

ولی باز هم توصیه می کنم در مورد فریم ورک ها و پروژه های بزرگ با آدم ها باتجربه تر مشورت کنید

یا حق

SYSMAN
چهارشنبه 02 اسفند 1391, 11:11 صبح
بهتره پس به چند نکته اشاره کنم:

1- MVC نیاز به تسلط بیشتر به برنامه نویسی داره در صورتی که ASP.NET Webform راحت تر هست (به عنوان نمونه استفاده از کنترلها به صورت ویژوالی) در سوال هم گفتم حداقل کد نویسی نه حداکثر
2- زمانی که شما کارهای تکراری و زیاد داشته باشید چه کاری انجام می دهید؟ هر دفعه که یک کار تکراری رو کد نمیکنید؟ مثلا داخل یک کنترل متنی لیست اطلاعات یک جدول باز بشه و قابل انتخاب باشه یا انجام اعتبار سنجی های تکراری برای فیلدهای یک صفحه
3- هدف از مطرح کردن این سوال از این جهت بود که به قول شما کدام UI برای اجرای چنین حجم کاری با توجه به بستر شبکه (اینترنت) مناسب تر هست. من که نگفتم کل کارم رو می خواهم با این ها انجام بدهم
4- من همه ابعاد پروژه مد نظر من نبوده
5- ظاهرا شما تجربه استفاده از سیلورلایت رو نداشتید پس نمی توانید مقایسه مناسبی بین موارد مطرح شده داشته باشید (با توجه به اینکه در حال حاضر به روزترین و مناسب ترین گزینه برای نوشتن برنامه های Lob همین سیلورلایت هست)
6- بد نیست مزایای استفاده از سیلورلایت رو هم در اینجا (http://www.dotnettips.info/post/461/%DA%86%D9%87-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-silverlight-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B4%D9%88%D8%AF)بخونید