PDA

View Full Version : سوال: select box سه حالته !

yeksib
سه شنبه 24 بهمن 1391, 17:14 عصر
سلام ؛ من یک select box سه حالته احتیاج دارم که به اینصورت عمل کنه اول تمامی کشور ها توی select box اولی خونده میشه با id ،بعدش پس از انتخاب توی select box دومی بیاد لیست استان ها رو با id بخونه و پس از انتخاب یکی از شهر ها دوباره توی سومی لیست شهر ها خونده بشه!

یعنی با ajax بیاد id کشور رو ارسال کنه و لیست شهر هاشو بخونه و به همین ترتیب ... ادامه بده!
کسی میتونه کمکم کنه!
البته با کد php مشکلی ندارم فقط میخواهم میخواهم id ها درست ارسال بشه به یک صفحه php ، توابع php شون اماده هستش!

siavashsay
سه شنبه 24 بهمن 1391, 17:25 عصر
قبلا یه همچین چیزی رو برای یکی از دوستان زده بودم !
این تاپیک رو ببینید ( آخرین پست توضیح کامل به همراه فایل مورد نظر ضمیمه شده )
http://barnamenevis.org/showthread.php?377313-%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%8A%D9%83-%D9%84%D9%8A%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%83%D8%B3-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D9%8A%D9%83-%D9%84%D9%8A%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%83%D8%B3-%D8%AF%D9%8A%DA%AF%D9%87&highlight=box

yeksib
سه شنبه 24 بهمن 1391, 18:10 عصر
قبلا یه همچین چیزی رو برای یکی از دوستان زده بودم !
این تاپیک رو ببینید ( آخرین پست توضیح کامل به همراه فایل مورد نظر ضمیمه شده )
http://barnamenevis.org/showthread.php?377313-%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%8A%D9%83-%D9%84%D9%8A%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%83%D8%B3-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D9%8A%D9%83-%D9%84%D9%8A%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%83%D8%B3-%D8%AF%D9%8A%DA%AF%D9%87&highlight=box
چیزی که من میخواهم به خورده متفاوت تر هستش , من میخواهم بیاد از یک جدول دیگه بخونه یعنی وقتی کشور رو انتخاب کرد توی لیست باکس دوم شهر هاش پر بشه(از یک جدول دیگه) و بعد دوباره با انتخاب هر شهر id به صفحه ی php ارسال شده و در لیست منوی سوم محله ها یا مناطقش نمایش داده بشوند!

siavashsay
سه شنبه 24 بهمن 1391, 18:20 عصر
دوست عزیز ! نکنه میخواین کاملا واستون بنویسم کدتون رو ؟!
بنده اساس کار رو معرفی کردم بقیش دیگه باید با خودتون !
جسارت نباشه ( چون خودم هم گاها همینطوریم ) اما امثال ما رو نمیشه برنامه نویس گفت ! ما شدیم مونتاژ کار ! یه سری کد رو بر میداریم به صورت آماده و میچسبونیم یه قسمت دیگه !
اما اگر بهمون بگن همون کدی که الان تو برنامت هست رو توضیح بده یا دوباره بنویس عمرا اگر بتونیم !
واسه منم خیلی این قضیه اتفاق افتاده ! شاید 60% مشکلات بچه هایی رو که الان دارم حل میکنم قبلا یک بار هم کدنویسیش نکرده باشم ! اما از اینترنت کمک میگیریم !
در هر صورت سعی کنید خودتون هم یه خورده روی برنامتون تمرکز کنید !
فروم و این جور مجامع برای حل مشکل هست ! یعنی آدم زووووره خودش رو بزنه اما اگر متوجه نشد واقعا و نتونست دیگه دست به دامن فروم و این سایت ها و کمک دیگران شه !
نه اینکه تا یک گیر خوردیم سریع بریم یه تاپیک سوال بزنیم !
به هر حال بازم عذر میخوام - بنده به هیچ عنوان منظورم صرفا شخص شما نبود !
موفق باشید :)

yeksib
سه شنبه 24 بهمن 1391, 18:30 عصر
دوست عزیز ! نکنه میخواین کاملا واستون بنویسم کدتون رو ؟!
بنده اساس کار رو معرفی کردم بقیش دیگه باید با خودتون !
جسارت نباشه ( چون خودم هم گاها همینطوریم ) اما امثال ما رو نمیشه برنامه نویس گفت ! ما شدیم مونتاژ کار ! یه سری کد رو بر میداریم به صورت آماده و میچسبونیم یه قسمت دیگه !
اما اگر بهمون بگن همون کدی که الان تو برنامت هست رو توضیح بده یا دوباره بنویس عمرا اگر بتونیم !
واسه منم خیلی این قضیه اتفاق افتاده ! شاید 60% مشکلات بچه هایی رو که الان دارم حل میکنم قبلا یک بار هم کدنویسیش نکرده باشم ! اما از اینترنت کمک میگیریم !
در هر صورت سعی کنید خودتون هم یه خورده روی برنامتون تمرکز کنید !
فروم و این جور مجامع برای حل مشکل هست ! یعنی آدم زووووره خودش رو بزنه اما اگر متوجه نشد واقعا و نتونست دیگه دست به دامن فروم و این سایت ها و کمک دیگران شه !
نه اینکه تا یک گیر خوردیم سریع بریم یه تاپیک سوال بزنیم !
به هر حال بازم عذر میخوام - بنده به هیچ عنوان منظورم صرفا شخص شما نبود !
موفق باشید :)
البته منم از شما خیلی ممنونم که کمکم کردید ولی آخه اساس کار چیزی هم که من گفته با چیزی که شما معرفی کردید یکم متفاوت هست .منم گفتم با ajax و ارسال دو متغیر به یک صفحه مشکل دارم یعنی توابعی php که باید این کار ها رو انجام بده رو همه نوشتم و کامله و فقط باید متغیر بهش ارسال بشه تا به صورت اتوماتیک توی یک لیست منوی دیگه برگردونه .
من فقط میخواهم از شما بپرسم چطوری میتون دوتا متغیر به یک صفح php با ajax ارسال کنم و پاسخ بگیرم(یعنی پاسخی که گرفتم رو نشون بدم توی یک لیست منو).
باز هم ازتون ممنونم!

siavashsay
سه شنبه 24 بهمن 1391, 18:49 عصر
گمونم برای شما قبلا زیاد ازین مثال ها زدم ! ( نمیدونم شاید هم شما نبودید ) در هر صورت :

<script>
$(document).ready(function(e) {
$.post("your_page.php",{username:username,password:password}, function (cback){
$("#myDiv").html(cback);
});
});
</script>
با این کار 2 متغیر username - password به صفحه your_page.php فرستاده شده ! توی اون صفحه آنالیزها انجام میشه و نتیجه در cback ریخته شده و نتیجه cback در myDiv نشون داده میشه !
باز هم یه سری به jquery post بزنید ( گوگل کنید ) متوجه میشید !
موفق باشید