PDA

View Full Version : مشاوره در مورد هزینه طراحی سایت

elahe software
سه شنبه 24 بهمن 1391, 19:54 عصر
سلام دوستان
به نظر شما برای طراحی یه سایت که فقط حالت معرفی و تبلیغ اون شرکت رو داره، یعنی آدرس نمایندگی هاش و قطعاتی که تو اون شرکت عرضه میشه قراره تو سایت قرار بگیره چه قدر هزینه طراحی سایتشه؟

malloc
سه شنبه 24 بهمن 1391, 23:10 عصر
من اولین و آخرین پروژه ای که نوشتم دقیقا همینی هست که تو میگی و به آدرس nasimdt.com الان آپلوده .

من مبلغه 500000 با زمان یکماه و پیشنهاد کردم و خوشبختانه تونستم تا اون موقع تحویلشون بدم و فکر میکنم قیمتش حداقل 500000 بود و حداکثر هم 700-800هزار میشه.

هرچند منظورمون سایت asp.net هست.

sh-eng
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 08:38 صبح
من اولین و آخرین پروژه ای که نوشتم دقیقا همینی هست که تو میگی و به آدرس nasimdt.com الان آپلوده .

من مبلغه 500000 با زمان یکماه و پیشنهاد کردم و خوشبختانه تونستم تا اون موقع تحویلشون بدم و فکر میکنم قیمتش حداقل 500000 بود و حداکثر هم 700-800هزار میشه.

الان قسمت هایی که داینامیکه کدوم قسمت هاس؟ آمار بازدید و اخبار و دیگه؟

malloc
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 22:33 عصر
متوجه منظورتون نشدم . کسی از داینامیک بودن حرف نزد که ؟؟؟؟
اگه منظورتون سایتیه که من نوشتم خوب بجز چند قسمتش همه قسمتها داینامیکه و اطلاعاتشون توسط مدیر سایت قابل تغییر هست .

aspismylove
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 22:51 عصر

قسمت هایی که میتونین داینامیک کار کنید :
1- درباره ما
2- نمایندگی هاش
3- قطعات و محصولات
4- تماس با ما
5- اخبار

زمان 2-3 روزه هم میشه کار و تموم کرد (به بهترین نحو ممکن و هزینه 600 تومن)

malloc
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 22:57 عصر
قسمت هایی که میتونین داینامیک کار کنید :
1- درباره ما
2- نمایندگی هاش
3- قطعات و محصولات
4- تماس با ما
5- اخبار

زمان 2-3 روزه هم میشه کار و تموم کرد (به بهترین نحو ممکن و هزینه 600 تومن)

دوست عزیز 2-3 روزه چیو میشه تموم کرد ؟؟؟؟ منظورت که تمام سایت نبود :متعجب: .

aspismylove
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 23:04 عصر
آره ، سایت به این کوچیکی چیه ؟!؟؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!؟؟؟

صبح بشینم تا شب با قالب خعلی حرفه ای و صفحات مدیریتی و همه چیز داینامیک شب تحویل میدم ...

نمونش سایت ایزوگام شرق : http://www.isogumeshargh.com برای ایزوگام شرق 2 روز زمان برد (صب تا بعد از ظهر سرکار میرفتم) هزینه : 2،200،000 تومان

یا سایت ستاره شرق : Http://www.setarehshargh.ir که این هم 3 روز (دانشگاه و سرکار و خواب واستراحت و...) این چون آشنا بود 1،400،000 گرفتم ....

یا خیلی کارهای دیگه که امثال این بوده ....

البته این رو هم بگم که بیشترشون دو زبانه بودن !!!

malloc
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 23:11 عصر
داداش دسته منم بگیر . چیکار میکنی تو . نمونه آماده داری ؟؟؟ قضیه چیه ؟؟؟ من واسه اون سایتی که گفتم 40 روز وقت گذاشتم و 500 گرفتم . اصلا نا امید شدم خفن:ناراحت::افسرده:

aspismylove
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 23:19 عصر
داداش دسته منم بگیر . چیکار میکنی تو . نمونه آماده داری ؟؟؟ قضیه چیه ؟؟؟ من واسه اون سایتی که گفتم 40 روز وقت گذاشتم و 500 گرفتم . اصلا نا امید شدم خفن:ناراحت::افسرده:

خدا شاهده سعی میکنم همه چیز و خودم کار میکنم و اصلا از قالب ها استفاده نکردم و نمیکنم (باور کن)

برای اون سایتی که نوشتی اگه یادت باشه کلی بحث کردیم سرش (هیچ چیز و توش رعایت نکردی) :اشتباه:

الان هم دوباره رفتم دیدمش خدا وکیلی اصلا حس موندن توی سایت ازم گرفته شد انگار ، طراحیت خیلی مرده هستش ، تنها چیزی که بهش اهمیت ندادی همون ظاهر هستش که مهمترین چیز هستش

تو اگه خدای برنامه نویسی و امنیت و... باشی ولی دیزاین خوبی نداشته باشه سایتت هیچ کس به سایتت سر نمیزنه (نمونش خود من) مطمئن باش ...

برو توی سایت های خارجی دور بزن ازشون ایده بگیر : http://themeforest.com , Http://wwwdesignmodo.com و کلی سایت جالب دیگه ...

شاید باورت نشه (ولی بشه) : بیشتر سایت ها صفحات مدیریتیشون با هم فرق میکنه و حتی میشینم و براشون ی قالب برای پنل مدیریتیشون مینویسم (خدایی از کارم لذت میبرم حتی تکراریش)

راستی توی 40 روز میشه ی پرتال ساخت !!!!

ali_mnkt
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 23:56 عصر

صبح بشینم تا شب با قالب خعلی حرفه ای و صفحات مدیریتی و همه چیز داینامیک شب تحویل میدم ...

نمونش سایت ایزوگام شرق : http://www.isogumeshargh.com برای ایزوگام شرق 2 روز زمان برد (صب تا بعد از ظهر سرکار میرفتم) هزینه : 2،200،000 تومان

یا سایت ستاره شرق : Http://www.setarehshargh.ir که این هم 3 روز (دانشگاه و سرکار و خواب واستراحت و...) این چون آشنا بود 1،400،000 گرفتم ....

خیلی زیاد گرفتی . مگه سایت چه قابلیت خاصی داره که اینقدر پول دادن ؟

aspismylove
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 00:59 صبح
قابلیتی آنچنانی نداره ...

malloc
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 07:01 صبح
دوست عزیز aspismylove (http://barnamenevis.org/member.php?147819-aspismylove) یه سوال داشتم که حالا جوبشو اگه خواستی پیغام خصوصی بده .

و اونم اینه که تو سایت ستاره شرق که نوشتی برای اینکه چپ چین و راست چین زبان فارسی انگلیسی و رعایت کنی چیکار کردی ؟؟

یعنی وقتی زبان فارسی هست همه چیز راست چینه و وقتی انگلیسی هست همه چیز چپ چین.

دیزاین کار منم زیاد بد نیست فقط حس میکنم سبکش کلاسیک هست همین .و من حس میکنم اگه میخواستم خیلی سریع تموم کنم اون پروژه رو حدود 20-25 روز با روزی 8 ساعت کار ازم وقت میگرفت .

حالا ایشالا پروژه ساده ی دیگه ای بهمون برسه اونو قشنگ تر میسازم . هرچند فکر نکنم دیگه پروژه ای بهم برسه.:ناراحت:

na_des
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 09:44 صبح

سلام دوسته عزیز منم با اجازتون سایتی که طراحی کردید دیدم با اینکه مبتدیم به نظرم خوب شده اما اگه ناراحت نمیشین به نظرم دکمه ای که برا ورود گذاشتین جاش اصلن مناسب نیست و به قول طراحا سمت چپ سنگین تره :لبخندساده:
یه مورد دیگه شوما چقد ارزون حساب کردی مهندس ؟!؟ من شنیدم 700 800 برا سایتای کاملا معمولیـــــــــــــــــــ ـه !!!

na_des
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 09:53 صبح

سلام با اجازتون دوتا سایتی شوما هم طراحی کردین دیدم اما منم مثه اقای malloc یکم شگفت زده شدم از زمانی که برا طراحی صرف کردید ؟!؟ البته شایدم چون من مبتدی هستم به نظرم بعید میاد .
آفرین بر شوما برا دستمزدی که برا این دو کار گرفتین :لبخندساده:
مورد بعدی که تو سایت شوما برام قابل توجه بود و دوس دارم بپرسم همین فارسی - انگلیسی کرد سایته ؟ و افکتی که به رول ایزوگام در سایت ستاره شرق دادید و افکت منوها در ایزوگام شرق وجود داره . که اگه تمایل دارید یکم برام شرح بدین :لبخند:

Old_Spider
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 12:45 عصر
خدا شاهده سعی میکنم همه چیز و خودم کار میکنم و اصلا از قالب ها استفاده نکردم و نمیکنم (باور کن)

برای اون سایتی که نوشتی اگه یادت باشه کلی بحث کردیم سرش (هیچ چیز و توش رعایت نکردی) :اشتباه:

الان هم دوباره رفتم دیدمش خدا وکیلی اصلا حس موندن توی سایت ازم گرفته شد انگار ، طراحیت خیلی مرده هستش ، تنها چیزی که بهش اهمیت ندادی همون ظاهر هستش که مهمترین چیز هستش

تو اگه خدای برنامه نویسی و امنیت و... باشی ولی دیزاین خوبی نداشته باشه سایتت هیچ کس به سایتت سر نمیزنه (نمونش خود من) مطمئن باش ...

برو توی سایت های خارجی دور بزن ازشون ایده بگیر : http://themeforest.com , Http://wwwdesignmodo.com و کلی سایت جالب دیگه ...

شاید باورت نشه (ولی بشه) : بیشتر سایت ها صفحات مدیریتیشون با هم فرق میکنه و حتی میشینم و براشون ی قالب برای پنل مدیریتیشون مینویسم (خدایی از کارم لذت میبرم حتی تکراریش)

راستی توی 40 روز میشه ی پرتال ساخت !!!!

ولی بنظر من دیزاین وبسایت nasimdt.com که آقای malloc طراحی کردن خیلی بهتر از دیزاین طراحی آقای aspismylove وبسایت های isogumeshargh.com و setarehshargh.ir است / در وبسایت nasimdt.com هم دیزاین خوبه و هم ایشان رزولیشن های متفاوت که مربوط به دیزاین میشن رو نسبتا رعایت کرده ولی وبسایت های isogumeshargh.com و setarehshargh.ir اصلا دیزاین خوبی ندارند و طوری که اگر با مانیتور رزولیشن زیاد ببینید اصلا خوب دیده نمیشه و حتی اگر ایزوگام شرق رو کسی با مانیتور رزولیشن 600*800 ببینه کلا طراحیت بهم میخوره و در طراحی دیزاین وبسایت ما باید اول رزولیش های متفاوت رو در نظر بگیریم نه اینکه با رزولیشن مونیتور کامپیوتری که کار میکنیم وبسایت طراحی کنیم
البته چون بحث دیزاین بود من فقط در مورد دیزاین نظرم رو دادم نه امکانات دیگر سایت

aspismylove
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 13:29 عصر
دیزاین کار منم زیاد بد نیست

دوست عزیز من نگفتم بده !!!! گفتم خیلی چیزها رو رعایت نمیکنی ...

حالا ایشالا پروژه ساده ی دیگه ای بهمون برسه اونو قشنگ تر میسازم . هرچند فکر نکنم دیگه پروژه ای بهم برسه.

پس مطمون باش که کسی بهت پروژه نمیده :چشمک: وقتی خودت داری اینطوری حرف میزنی معلومه ، منم باشم بهت پروژه ای نمیدم ، تو بجای اینکه بیای و بشینی چیزهایی رو که باید رعایت کنی میای میگی کسی با این وضع بهت پروژه نمیده ، منم از روز اولی که وارد دنیای برنامه نویسی وب شدم وضعم از تو بدتر بود (خعلی بدتر) نمونه کارهای اولم رو ببینی (کارهایی که خودم توی خونه انجام میدادم) از یک دانش آموز هنرستانی رشته صفحات وب هم بدتر بود (توی هارد و میگردم پیدا کردم برات پ خ میکنم ببینی دروغ نمیگم) ...

از 17 سالگی من اینقدر برای خودم توی خونه ، قالب طراحی کردم که الان میتونم ادعا میکنم توی چند ساعت یک قالب خیلی حرفه ای و عالی درست میکنم (که شاید هنوز هم هیچ کدومتون باورتون نمیشه)

میدونی مشکل از کجاس ؟؟؟

مشکل از اینجاس که هر کسی که میخاد وارد برنامه نویسی وب بشه اول بسم الله میره و برنامه نویسی سمت سرور رو یاد میگیره (با خودش میگه اچ تی ام ال که چیزی نیس چند تا تگ سادس ، در صورتیکه همین چند تا تگ ساده یک دنیای دیگه دارن و خیلی بزرگتر از اون چیزی هستش که فکرش و میکنن ، یا همینطور سی اس اس (البته تگ نداره :چشمک:))
در صورتی که این کاملا اشتباهس ، اول باید HTML , CSS رو عالی یاد بگیری بعد که هیچ مشکلی نداشتی بری سمت ASP.Net or PHP ، برای همین هم هستش که میگم اگه خدای برنامه نویسی باشی ولی دیزاین خوبی نداشته باشی کارت مفت هم نمی ارزه ...

تو باید از دید مشتری کار و طراحی کنی ، مشتری چه میدونه که توی پشت پرده چه کارهایی رو انجام دادی یا چه تکنیک هایی استفاده کردی (MVC استفاده کردی یا چند تا صفحه WEB FORM ساده ؟؟؟ ) اون فقط ظاهر سایتش و میبینه و به این چیزها پول میده ...
(نمونش همین سایت ایزوگام شرق که فقط چند تا صفحه سادس ، اگه بهت بگم کل برنامه نویسی های من 600 - 700 خط هم نمیشه باورت میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ )

یا سایتهای دیگه ای که نمیتونم نام ببرم .... کار بوده من بردم به مشتری نشون دادم یارو تا دیده ظاهرش و فقط گفته به به دستت درد نکنه خیلی هم حال کرده برا خودش ، من هم پولم و گرفتم ...

تو سایت ستاره شرق که نوشتی برای اینکه چپ چین و راست چین زبان فارسی انگلیسی و رعایت کنی چیکار کردی ؟؟
یعنی وقتی زبان فارسی هست همه چیز راست چینه و وقتی انگلیسی هست همه چیز چپ چین.

ببین ، خیلی سادس ...

کاری که من کردم : دو تا مستر پیج (یکی برای زبان فارسی و یکی هم انگلیسی) میسازی ، توی سی اس اس فارسی (Direction : rtl ; Text-Align:Right) و چیزهایی که برای زبان فارسی لازمشون داری رو کار میکنی ...

برای سی اس اس انگلیسی هم همون ها رو استفاده میکنی فقط با چند تا خرده کاری کوچیک مثل راست به چپ رو چپ به راست میکنی ، Float ها رو اگه لازم باشه تغییر میدی ، Text-Align ها رو تغییر میدی و کارهایی از این قبیل ...

مورد بعدی که تو سایت شوما برام قابل توجه بود و دوس دارم بپرسم همین فارسی - انگلیسی کرد سایته ؟ و افکتی که به رول ایزوگام در سایت ستاره شرق دادید و افکت منوها در ایزوگام شرق وجود داره . که اگه تمایل دارید یکم برام شرح بدین :لبخند:

منو ها رو که راستش و بخای از ی سمپل مانند استفاده کردم ، اگه ی CTRL + U بزنی سرورش و ببینی ی کد خیلی سادس که همه بلدن :

<script type="text/javascript"> $(document).ready(function () { $('#menu-jquery li a').hover( function () { $(this).css('padding', '5px 15px') .animate({ 'paddingLeft': '25px', 'paddingRight': '25px', 'backgroundColor': 'rgba(0,0,0,0.5)' },'slow'); }, function () { $(this).css('padding', '5px 25px') .animate({ 'paddingLeft': '15px', 'paddingRight': '15px', 'backgroundColor': 'rgba(0,0,0,0.2)' },'slow'); }).mousedown(function () { $(this).animate({ 'backgroundColor': 'rgba(0,0,0,0.1)' }, 'slow'); }).mouseup(function () { $(this).animate({ 'backgroundColor': 'rgba(0,0,0,0.5)' }, 'slow'); }); }); </script>

اگه سوالی در مورد این کد داری من در خدمتم ...

و افکتی که به رول ایزوگام در سایت ستاره شرق دادید

رول منظورتون همون لوگوی ستاره شرق هستش ؟؟!؟؟!؟!؟!؟ اگه همونه که توی فتوشاپ این کار و انجام دادم ...

aspismylove
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 13:34 عصر
ولی بنظر من دیزاین وبسایت nasimdt.com که آقای malloc طراحی کردن خیلی بهتر از دیزاین طراحی آقای aspismylove وبسایت های isogumeshargh.com و setarehshargh.ir است / در وبسایت nasimdt.com هم دیزاین خوبه و هم ایشان رزولیشن های متفاوت که مربوط به دیزاین میشن رو نسبتا رعایت کرده ولی وبسایت های isogumeshargh.com و setarehshargh.ir اصلا دیزاین خوبی ندارند و طوری که اگر با مانیتور رزولیشن زیاد ببینید اصلا خوب دیده نمیشه و حتی اگر ایزوگام شرق رو کسی با مانیتور رزولیشن 600*800 ببینه کلا طراحیت بهم میخوره و در طراحی دیزاین وبسایت ما باید اول رزولیش های متفاوت رو در نظر بگیریم نه اینکه با رزولیشن مونیتور کامپیوتری که کار میکنیم وبسایت طراحی کنیم
البته چون بحث دیزاین بود من فقط در مورد دیزاین نظرم رو دادم نه امکانات دیگر سایت

دوست عزیز اگه بدونید و ی نگاه کنید این قالب آمادس فک کنم !!!!

این ی بحث سلیقه ای هستش ، یکی میگه این خوبه یکی هم میگه اون خوبه ، هر کسی از دید خودش میگه ...

حالا شما میشه بگید چند نفر با رزولوشن 800×600 کار میکنن ؟؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!!؟؟!؟! شما استفاده میکنید ؟؟؟ (سیستم من رزولوشن 800 × 600 نداره مطمون باش اگه میداشت ، با اون هم چک میکردم :لبخند::چشمک:)

میشه بگید توی رنگبندی چه چیزهایی رعایت شده ؟؟؟ یا توی طراحی قالب ؟؟؟؟؟

اگه میشه بیشتر توضیح بدید

ممنون

tanriaz
جمعه 27 بهمن 1391, 17:43 عصر
سلام خدمت اساتيد بزرگ
من تقريبا تازه واردم يه سايت طراحي كردم خوشحال ميشم نظر دوستان را بدونم www.iranexp.ir (http://www.iranexp.ir)

vahid2112
جمعه 27 بهمن 1391, 19:19 عصر
سلام
من با aspismylove موافقم
اول طرح بندی و رنگ بندی و رعایت یه سری نکات از همین قبیل
بعد از اون برای مشتری کد نویسی ارزش پیدا میکنه

vahid2112
جمعه 27 بهمن 1391, 19:22 عصر
سلام خدمت اساتيد بزرگ
من تقريبا تازه واردم يه سايت طراحي كردم خوشحال ميشم نظر دوستان را بدونم www.iranexp.ir (http://www.iranexp.ir)

سلام دوست عزیز
به برنامه نویس خوش اومدی
در مورد سایتت:
فک نکنم تو برنامه نویسی چندان مشکلی داشته باشی
اما طراحیت زیاد جالب نیست
دقت کن ، سایت ها معمولا از قاعده و قوانین خاصی در طراحی تبعیت میکنند که در اثر تجربه بوجود اومدن
اگه اینها رعایت بشن ، اونوقت یه کار حرفه میشه.

sh-eng
شنبه 28 بهمن 1391, 09:22 صبح

این دو تا سایت که هیچی نداره حتی قالبش یه ستونیه که خیلی وقت نمی گیره وشما حتی گالری رو دسته بندی نکردین ! من اگه بودم تو یه هفته می زدم و بیشتر وقت می زاشتم واسشون و قیمتم به اندازه ای می گفتم که منصفانه باشه!!! فونتتون هم چشم رو می زنه

nsco_nsco
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 16:31 عصر
سلام دوستان من این تاپینگ مال چند ماه قبله اما می دونید من با 300 هزار تومان یک سیستم تحویل می هم به مدت یک سال و تو این مدت پشتیبانیش هم می کنم نمی دونم شما با برنامه نویسی حساب می کنید یا فقط قالبش رو می نویسید موفق باشید

Mohandes2009
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 18:29 عصر
به این ترتیب:
1- طراحی قالب و اچ تی ام ال کردن : 150.000
2- سایت : 300.000 ت

:)

mortezagt
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 23:45 عصر

خودتی :قهقهه:

aspismylove
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 23:49 عصر
به این ترتیب:
1- طراحی قالب و اچ تی ام ال کردن : 150.000
2- سایت : 300.000 ت

:)

سلام دوست عزیز

فک نمیکنی خیلی ارزون داری کار میکنی ؟؟؟؟ :متفکر:

aspismylove
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 23:50 عصر
خودتی :قهقهه:

پس فک کردی خودتم :قهقهه: :چشمک:

saeed_sho
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 17:43 عصر
اگه مشخصات پست در یک سایت دو زبانه باشه اون موقع قیمت چنده؟
برای سایت های دو زبانه پنل مدیریت هم باید دو زبانه باشه؟