PDA

View Full Version : سوال: نشان دادن واحد پول در دیتا گرید ویو

docendo
سه شنبه 24 بهمن 1391, 22:45 عصر
من این کد را دارم که حاصل ضرب دو سلول 1 و 2 است که نتیجه در در سلول 3 مینویسد

dataGridView1.Rows[i].Cells[4].Value = int.Parse(dataGridView1.Rows[i].Cells[2].Value.ToString()) * int.Parse(dataGridView1.Rows[i].Cells[3].Value.ToString());

سوالی که است چطوری واحد پول را با نتیجه حاصل ضرب دو سلول در سلول سومی بنویسیم
البته راه دیگری که نوشتم ام ولی خودم قبول ندارم اینکه برای نشان دادن واحد پولی از تکست باکس استفاده کرده ام

saeedgholami
سه شنبه 24 بهمن 1391, 22:57 عصر
سلام
منظورتون رو دقیقا ندونستم ولی اونجور که من فهمیدم شما با substring میتونید هر3 رقم را با کاما یا هر چیز دیگه جدا کنید
موفق باشید

docendo
سه شنبه 24 بهمن 1391, 23:24 عصر
سلام
منظورتون رو دقیقا ندونستم ولی اونجور که من فهمیدم شما با substring میتونید هر3 رقم را با کاما یا هر چیز دیگه جدا کنید
موفق باشید

مانند این شکل که این از دیتا بیس میخواند اما من میخوواهم نتیجه را تو دیتا بیس ارسال کنم(البته بعدا)

99960

docendo
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 14:07 عصر
کسی واقعا در مورد واحد پولی در یکی از ستونهای گردید ویو چیزی نمیداند

mostafa.hnz
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 14:47 عصر
سلام
برای این کارباید از string.format استفاده کنید
مثلا
messageBox.show(string.format("{0:C}",string);

msabbaghi
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 15:18 عصر
messageBox.show(string.format("{0:C}",string);

using System; using System.Globalization; class Test { static void Main() { var usCulture = CultureInfo.CreateSpecificCulture("en-US"); var clonedNumbers = (NumberFormatInfo) usCulture.NumberFormat.Clone(); clonedNumbers.CurrencyNegativePattern = 2; string formatted = string.Format(clonedNumbers, "{0:C2}", -1234); Console.WriteLine(formatted); } }
شما از این روش برای نمایش داخل گرید استفاده می کنید.
برای درج در دیتابیس به نوع فیلد درون دیتابس باید توجه داشته باشید.که در زمان درج چه رفتاری باهاش انجام بدین
http://fyek.ir

docendo
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 15:32 عصر
تشکر مشکلم برطرف شد البته راه بسیار ساده تر

مراحل زیر برای شناسایی واحد پولی

تنظیمات

1 Collection
2 CellStyle
3 Behavior
4 Format
5 Currency

msabbaghi
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 15:47 عصر
میتونی از اینروش هم اسفاده کنی و هرجا که خواستی صداش کنی

private static readonly NumberFormatInfo CurrencyFormat = CreateCurrencyFormat(); private static NumberFormatInfo CreateCurrencyFormat() { var usCulture = CultureInfo.CreateSpecificCulture("en-US"); var clonedNumbers = (NumberFormatInfo) usCulture.NumberFormat.Clone(); clonedNumbers.CurrencyNegativePattern = 2; return clonedNumbers; } public static string FormatCurrency(decimal value) { return value.ToString("C2", CurrencyFormat); }