PDA

View Full Version : آموزش: استفاده از session در صفحات وب سایت

han008had
سه شنبه 24 بهمن 1391, 23:29 عصر
سلام به همگی

دوستان عزیز سوالی که دارم و خواهش میکنم راهنماییم کنید این که چطور از session استفاده کنم تا وقتی یه کاربر وارد محیط کاربری خودش میشود نام کاربری آن بعنوان session ذخیره و در سایر صفحات محیط کاربری آن بتوان از آن استفاده کرد.
در واقع ارسال و دریافت session رو بلدم ولی استفاده از آن وقتی که کاربر در محیط خودش روی منوهایی که در master آن قرار دارد کلیک میکند را بلد نیستم
میخوام مثلا وقتی وارد کاربری خودش می شود بتواند اطلاعات کاربریش را ویرایش کند که خب به تصور خودم باید نام کاربری را برای عملیات update از session بگیرد و بقیه موارد هم انجام شود.
(زبان برنامه نویسی asp.net و بانک اطلاعاتی هم sql می باشد)

با تشکر از همگی شما

aspismylove
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 00:00 صبح
سلام به همگی

دوستان عزیز سوالی که دارم و خواهش میکنم راهنماییم کنید این که چطور از session استفاده کنم تا وقتی یه کاربر وارد محیط کاربری خودش میشود نام کاربری آن بعنوان session ذخیره و در سایر صفحات محیط کاربری آن بتوان از آن استفاده کرد.
در واقع ارسال و دریافت session رو بلدم ولی استفاده از آن وقتی که کاربر در محیط خودش روی منوهایی که در master آن قرار دارد کلیک میکند را بلد نیستم
میخوام مثلا وقتی وارد کاربری خودش می شود بتواند اطلاعات کاربریش را ویرایش کند که خب به تصور خودم باید نام کاربری را برای عملیات update از session بگیرد و بقیه موارد هم انجام شود.
(زبان برنامه نویسی asp.net و بانک اطلاعاتی هم sql می باشد)

با تشکر از همگی شما

شما آی دی کاربر و توی ی سشن ذخیره کن و هر جا که خاستی ازش استفاده کنی توی دیتابیست ی SELECT میزنی و با آی دی اطلاعات کاربر رو نشون میدی ، مثلا همون بخش ویرایش ...

han008had
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 18:16 عصر
ببخشیدا من خیلی وارد نیستم
یه سوال دیگه من در قسمت login یه session ایجاد و نام کاربری و توش ذخیره کردم
int roles = RD.GetInt32(2);
Session["rols"] = roles;
string username = RD.GetString(0);
Session["username"]=username;

نمیدونم ازش چطور استفاده کنم ارسال و دریافت و بلدم ولی مثلا برای همون فرم ویرایش چطور Session و ازش کمک بگیرم؟

ا

meisam3322
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 19:56 عصر
دوست عزیز اینطور که من متوجه شدم شما نمیدونین چطور ویرایش اطلاعات رو ویرایش کنین. یا اینکه یک صفحه مختص ویرایش پروفایل کاربران طراحی کردین و قصد دارین با توجه به مقدار Session ، اطلاعات کاربر رو جهت ویرایش نمایش بدین ؟؟

han008had
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 22:23 عصر
بله درست متوجه شدید
من به ازای هر گروه کاربری یه قسمت ویرایش اطلاعات دارم میخوام از سشن ذخیره شده استفاده کنم تا کاربر فقط اطلاعات کاربری خودش را ببیند و ویرایش انجام دهد ولی ست کردن آن را بلد نیستم
چندبار امتحان کردم ولی تمام اطلاعات جدول کاربران را نشان میدهد و این نشان دهنده اینکه اصلا از سشن که حاوی نام کاربری هست استفاه نشده
باید چیکار کنم؟

aspismylove
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 23:00 عصر
بله درست متوجه شدید
من به ازای هر گروه کاربری یه قسمت ویرایش اطلاعات دارم میخوام از سشن ذخیره شده استفاده کنم تا کاربر فقط اطلاعات کاربری خودش را ببیند و ویرایش انجام دهد ولی ست کردن آن را بلد نیستم
چندبار امتحان کردم ولی تمام اطلاعات جدول کاربران را نشان میدهد و این نشان دهنده اینکه اصلا از سشن که حاوی نام کاربری هست استفاه نشده
باید چیکار کنم؟

ببینید دوست عزیز

1- شما موقع لاگین کد کاربری رو توی سشن ذخیره کنید ....

2- بعد توی مستر پیج صفحات کاربری (پروفایل کاربری بیا و اون و معرفی کن و چک کن که اگه کاربر لاگین نکرده بود بندازش بیرون در غیر اینصورت صفحات و نمایش بده)

3- حالا توی منویی که به اسم ویرایش اطلاعات وجود داره بیا و استفاده از آی دی کاربر ی SELECT توی جدول کاربرات بزن و اطلاعات کاربر رو نمایش بده (با استفاده از SQLDataReader) و توی تکست باکس یا هر چیزی که میخای نمایش بده ....

4- توی مرحله بروزرسانی هم که باید کاربر اطلاعات رو ویرایش که کرد تو بیا و دستور Update رو بزن و توی دستور Where آپدیتت اینطوری بنویس :

UPDATE Table1 SET field1=@field1, field2=@field2, .... WHERE userid=@id
'پارامترهای مورد نظر رو مقدار دهی کن و در نهایت هم پارامتر آی دی رو با مقدار سشن مقدار دهی میکنیم
cmd.parameters.add("@id",SQLDBTypeInt).Value=Session("userid")

اگه سوالی بود من در خدمتم...

موفق باشید

han008had
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 22:49 عصر
خیلی سپاسگزارم