ورود

View Full Version : مبتدی: مشکل در SELECT از دو جدول و نمایش آن در گرید ویو :(

aspismylove
سه شنبه 24 بهمن 1391, 23:41 عصر
سلام دوستان خسته نباشید

من یک جدول مشخصات کاربر دارم که نام و نام خانوادگی و کدملی و... کاربر رو در اون ذخیره میکنم ...

یک جدول دیگه هم دارم که کاربرایی که پرداخت آنلاین رو انجام دادن با کلید کدملی توی اون ذخیره میشه ...

حالا من میخام کاربرایی که پرداختشون با موفقیت ثبت شده رو توی ی گرید ویو نمایش بدم ، من با استفاده از کد زیر این کار و انجام میدم :

SELECT dbo.TableUsers.ID, dbo.TableUsers.fname, dbo.TableUsers.lname, dbo.TableUsers.codemelli, dbo.TableUsers.age,
trans_success.reshte, trans_success.maharat, dbo.hamo_register.sex, dbo.TableUsers.state, dbo.TableUsers.mobile,
dbo.hamo_register.phone
FROM trans_success INNER JOIN
dbo.TableUsers ON trans_success.codemelli = dbo.TableUsers.codemelli

با این کد تمامی کاربرایی که پول با موفقیت ریختن رو نمایش میدم ، ولی مشکل من اینه که :

میخام فیلترشون بر اساس استان و جنسیت و رشته هاشون باشه ولی هر کاری میکنم و دستوراش و مینویسم چیزی به من نمایش نمیده ...

لطفا راهنمایی کنید :ناراحت:
ممنون

saeedgholami
سه شنبه 24 بهمن 1391, 23:59 عصر
سلام
شما Where نزاشتید که اون رو محدود کنید وقتی نزارید کلی نشون میده
بعد از InnerJoin میتونید Where بزارید و اون رو محدود کنید

موفق باشید

aspismylove
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 00:30 صبح
سلام
شما Where نزاشتید که اون رو محدود کنید وقتی نزارید کلی نشون میده
بعد از InnerJoin میتونید Where بزارید و اون رو محدود کنید

موفق باشید

دوست عزیز من میزارم ولی جواب نمیده و چیزی نمایش نمیده !!!!

WHERE (dbo.TableUsers.state = 'تهران')

این و نمایش میده به من ، ولی وقتی استان های دو حرفی رو مینویسم هیچی نمایش نمیده :((((((((((((((((((((((

مثلا : خراسان جنوبی رو نمایش نمیده و بقیه استانها رو ، همین حالت دقیقا برای رشته ها هم هستش ...

ممنون میشم راهنمایی کنی

مرتضی تقدمی
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 07:06 صبح
سلام
خب شما چرا برای شهرها یا رشته ها یک جدول جدا درنظر نمی گیری که راحتتر باشی؟! برای شرط گذاری هم کافیه خیلی ساده فقط با کد شهر یا رشته کار کنی.
موفق باشید

hashemi85sep
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 07:40 صبح
سلام دوست عزیز
به این صورت امتحان کن :

SELECT U.ID, U.fname, U.lname, U.codemelli, U.age,ts.reshte, ts.maharat, dbo.hamo_register.sex, U.state, U.mobile,
dbo.hamo_register.phone
FROM trans_success ts INNER JOIN dbo.TableUsers U ON ts.codemelli = U.codemelli
group by U.state

aspismylove
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 08:30 صبح
سلام
خب شما چرا برای شهرها یا رشته ها یک جدول جدا درنظر نمی گیری که راحتتر باشی؟! برای شرط گذاری هم کافیه خیلی ساده فقط با کد شهر یا رشته کار کنی.
موفق باشید

من هم دارم همین کار و میکنم !!!!!

aspismylove
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 08:36 صبح
سلام دوست عزیز
به این صورت امتحان کن :

SELECT U.ID, U.fname, U.lname, U.codemelli, U.age,ts.reshte, ts.maharat, dbo.hamo_register.sex, U.state, U.mobile,
dbo.hamo_register.phone
FROM trans_success ts INNER JOIN dbo.TableUsers U ON ts.codemelli = U.codemelli
group by U.state

ممنونم
ولی ، دوست عزیز اینطوری نمیخام ، منمیخام کاربر از Combobox اسم استان رو انتخاب کنه و اطلاعات اون استان براش نمایش داده بشه ...

ممنون میشم راهنمایی کنید

مرتضی تقدمی
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 09:05 صبح
دوست عزیز من میزارم ولی جواب نمیده و چیزی نمایش نمیده !!!!

WHERE (dbo.TableUsers.state = 'تهران')

این و نمایش میده به من ، ولی وقتی استان های دو حرفی رو مینویسم هیچی نمایش نمیده :((((((((((((((((((((((

مثلا : خراسان جنوبی رو نمایش نمیده و بقیه استانها رو ، همین حالت دقیقا برای رشته ها هم هستش ...

ممنون میشم راهنمایی کنی

من هم دارم همین کار و میکنم !!!!!

کجا دارین این کار رو می کنین؟! شما الان دارین مستقیما با اسم شهر کار می کنین که.
ببینید شما باید اول خاصیت های DataText و DataValue مربوط به DropDownList رو روی به ترتیب روی نام استان و کد استان تنظیم کنید. بعد از انتخاب یک مقدار از DDL باید مقدار SelectedValue که کد استان هست رو بگیرید و براساس اون عمل استخراج اطلاعات از بانک رو انجام بدید.
موفق باشید

aspismylove
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 09:22 صبح
کجا دارین این کار رو می کنین؟! شما الان دارین مستقیما با اسم شهر کار می کنین که.
ببینید شما باید اول خاصیت های DataText و DataValue مربوط به DropDownList رو روی به ترتیب روی نام استان و کد استان تنظیم کنید. بعد از انتخاب یک مقدار از DDL باید مقدار SelectedValue که کد استان هست رو بگیرید و براساس اون عمل استخراج اطلاعات از بانک رو انجام بدید.
دوست عزیز دقیقا دارم همین کارو میکنم ، من برای مثال اونجا زدم تهران ، اینطوری دارم استفاده میکنم :

WHERE (dbo.TableUsers.state =ddlstate.selectedvalue)

استانهای تک اسم رو میاره مثل تهران و... ، ولی استانهایی مثل خراسان رضوی رو نمیاره :ناراحت:

hashemi85sep
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 10:12 صبح
ممنونم
ولی ، دوست عزیز اینطوری نمیخام ، منمیخام کاربر از Combobox اسم استان رو انتخاب کنه و اطلاعات اون استان براش نمایش داده بشه ...

ممنون میشم راهنمایی کنید

دوست عزیز این که کاری نداره
شما فیلد state رو Bind کن به DropDownList بعد group by رو بر اساس آیتم انتخاب شده combobox بزار . . .

group by '"+DropDownList.selectedItems.text+"'

aspismylove
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 10:38 صبح
ممنون دوست عزیز من بصورت زیر کار میکنم ولی اررور میده :

"SELECT dbo.hamo_register.fname,dbo.hamo_register.sex,dbo. hamo_register.state,dbo.hamo_register.codemelli,db o.hamo_register.lname FROM" +
" dbo.hamo_register INNER JOIN hamo_trans_success ON dbo.hamo_register.codemelli = hamo_trans_success.codemelli group by state '" + ddlstate.SelectedItem.Text + "'"