PDA

View Full Version : آپدیت دیتابیس روی هاست و دیتابیس روی PC پس از اتصال کاربر به اینترنت

fa_karoon
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 11:06 صبح
سلام دوستان، راستش نمی دونم این سوالم رو کجا باید می پرسیدم هرچی فکر کردم به نتیجه نرسیدم که کجا پست بزنم(البته در تالار asp.net پرسیدم اما جوابی نگرفتم)
سوالم این هست من سایتی دارم که کاربرانش اطلاعات در اون وارد می کنند مانند پرداختی هاشون به شرکت صاحب سایت یعنی اطلاعات دیتابیس از طریق وب update می شه، از طرفی نرم افزاری هم روی سیستمهای شرکت هست که بعضی جداولش با دیتابیس روی هاست یکی هست، و اطلاعات اون هم طبیعتا از طریق کاربران شرکت وارد می شود.
حالا من می خواهم وقتی سیستم شرکت به اینترنت وصل شد کاری کنم که اطلاعات جداول یکسان در هر دو دیتابیس یکی شوند، یعنی آن رکوردهایی که روی سیستم شرکت هست یه دیتابیس هاست اضافه شود و نیز برعکس، لطفا برای انجام این کار راهنمایی بفرمایید که چگونه می شود انجام شود، یعنی از چه ابزار و کد نویسی ای باید استفاده کنم؟
ممنون و سپاسگزارم

sgn2006
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 11:34 صبح
سلام ;
شما دو تا db دارید یکی روی سرور که اصلیه ; یکی روی pcها که اصلاحاً می گین لوکال ، حالا می خواین وقتی کلاینت به سرور وصل شد db سرور update بشه ...
خوب شما فرض یک جدول در لوکال دارید که یکسری اطلاعات داره , یک فیلدFalge ایجاد کنید هر رکوردی که می فرستید به db اصلی این flage برای این رکورد خاص یک بشه...
در نهایت شما با یک Select ساده می تونید متوجه بشید که در حال حاضر چه اطلاعاتی فرستاده شده و چه اطلاعاتی مانده ....

peymanjon
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 11:45 صبح
این اولین راهیه که به ذهن من می رسه و لزوماً بهترین راه نیست.
شما یه فیلد به اسم status بگذارید که تمام اطلاعات جدید و بروز نشده 1 باشد و در select خود روی سطرهایی که فیلد status یک است بزنید و آنها را بین دیتابیس ها انتقال دهید و status ان ها را صفر کنید.
مشکل زمانیکه شما به اینترنت دسترسی ندارید ، در صورتیکه یکسره به اینترنت دسترسی داشتید با لینک سرور مشکل شما قابل حل بود از طریق خود sql server

fa_karoon
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 12:05 عصر
از هر دو بزرگوار ممنون، فقط یه سوالی می خوام وقتی کاربر به اینترنت وصل شد این کار جابجایی خودکار انجام بشه، چه جوری به سیستمم بفهمونم که الان به اینترنت وصل شده و باید جابجایی انجام بشه؟
باز هم ممنون و سپاسگزار بابت وقتی که برای پاسخ می گذارید.

sgn2006
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 12:47 عصر
سلام ; می تونی یه تایمر بندازی و توی یه بازه زمانی چک کنه ببینه کلاینت ip داره یا نه (اگر نداشت یا null یا 0.0.0.0) وقتی ip داره یعنی به اینترنت وصل اونوقت می تونی کارهاتو باهاش انجام بدی...

fa_karoon
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 19:49 عصر
سلام ; می تونی یه تایمر بندازی و توی یه بازه زمانی چک کنه ببینه کلاینت ip داره یا نه (اگر نداشت یا null یا 0.0.0.0) وقتی ip داره یعنی به اینترنت وصل اونوقت می تونی کارهاتو باهاش انجام بدی...
ممنون از پاسختون به نظرتون راه دیگه ای نداره که این سربار چک کردن تو تایمر رو نداشته باشه؟

fa_karoon
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 22:46 عصر
سلام دوستان راهش رو پیدا کردم تو مدیریت SQL چیزی به نام Replication داریم که برای اینکار باید از اون استفاده کرد