PDA

View Full Version : درخواست طراحی دو برنامه با استفاده از ماژول و کلاس

phpphp7
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 15:39 عصر
باسلام خدمت عزیزان برنامه نویس.خسته نباشید
من قصد نوشتن دو برنامه ی ویژوال بیسیک را دارم اما نمیدونم که چطوری باید طراحی کنم!تا چند روز دیگه هم باید این دو سوال را تحویل بدم!:ناراحت::ناراحت:
از شما درخواست طراحی ندارم ! فقط درخواست یک راهنمایی را دارم
سوال ها این هستند :

http://www.up.iranblog.com/images/a2q46yislvspdj1ob5xi.jpg

اگر حتی یک راهنمایی کوچک هم بکنید کافیست!نمیخوام وقت مبارک شما را اشغال کنم!
خیلی ممنون

m2011kh
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 16:07 عصر
سلام.
شما در هر صورت باید خودتون پروژه هاتون رو بنویسید و فقط ما راهنماییتون کنیم نه این که پروژه های شما رو ما انجام بدیم.

ولی به هر حال در مرود سوال اولتون اگه زحمتی به دستای مبارکتون میدادید و یه سرچ می کردید میدیدین که این سوالتون از اون سوالاییه که سورسش تو هر وبلاگ و سایتی هزار تا هست ولی با این حال جواب:
یک Module ایجاد کرده و اسمش رو Mos بزارید و این کد رو داخلش کپی کنید:
Public Function Mos(M As String, X As Long, y As Long) As Long
Select Case M
Case "Mohit"
Mos = (X + y) * 2
Case "Masahat"
Mos = (X * y)
End Select
End Function
برای استفاده هم یک این کد رو برای محیط توی یه رویداد بنویسید:
Mos.Mos("Mohit", x, y)
x = طول مستطیل
y = عرض مستطیل
خروجی این تابع محیط مستطیل هست.

برای مساحت دایره:
Mos.Mos("Masahat", x, y)

جواب سوال دومتون رو نمیدم و از دوستان هم خواهش میکنم ندن.شما خودتون دنبال پاسخش کمی جستجو کنید و برای سوال ساده ای که با یک جستجوی کوچک پیدا میشد تاپیک نزنید.

با تشکر
MMD

phpphp7
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 16:14 عصر
سلام.
شما در هر صورت باید خودتون پروژه هاتون رو بنویسید و فقط ما راهنماییتون کنیم نه این که پروژه های شما رو ما انجام بدیم.

ولی به هر حال در مرود سوال اولتون اگه زحمتی به دستای مبارکتون میدادید و یه سرچ می کردید میدیدین که این سوالتون از اون سوالاییه که سورسش تو هر وبلاگ و سایتی هزار تا هست ولی با این حال جواب:
یک Module ایجاد کرده و اسمش رو Mos بزارید و این کد رو داخلش کپی کنید:
Public Function Mos(M As String, X As Long, y As Long) As Long
Select Case M
Case "Mohit"
Mos = (X + y) * 2
Case "Masahat"
Mos = (X * y)
End Select
End Function
برای استفاده هم یک این کد رو برای محیط توی یه رویداد بنویسید:
Mos.Mos("Mohit", x, y)
x = طول مستطیل
y = عرض مستطیل
خروجی این تابع محیط مستطیل هست.

برای مساحت دایره:
Mos.Mos("Masahat", x, y)

جواب سوال دومتون رو نمیدم و از دوستان هم خواهش میکنم ندن.شما خودتون دنبال پاسخش کمی جستجو کنید و برای سوال ساده ای که با یک جستجوی کوچک پیدا میشد تاپیک نزنید.

با تشکر
MMD
سلام و تشکر بابت راهنمایی در سوال 1 اما به نظر شما کد Mos.Mos("Mohit", x, y) را در command بزارم؟

اصلا دوست ندارم که کسی با منت این دو سوال رو طراحی کنه!من درخواست راهنمایی دارم نه طراحی!
من تمامی پروژه هام رو تاکنون انجام دادم و از هیچکس هیچ کمکی هم نخواستم!
این دو سوال رو هم به دلیل اینکه موضوع کلاس و ماژول برام تازگی داره نتونستم انجام بدم!
سرچ هم کردم ولی چیزی پیدا نکردم!
از این لحن شما هم خیلی خیلی ناراحت شدم!

m2011kh
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 16:59 عصر
سلام دوست من.

شما اگه فرمول محیط و مساحت دایره و تعریف متغیر رو بلد باشید فقط میمونه طرز نوشتن تابع.اگه یه سرچ در مورد تابع نویسی و یا Function ها میکردید میتونستید خودتون این کار رو انجام بدید.

اگر به شما پروژه ای رو برای انجام دادن میدن این هدف رو دارن که شما در مورد مواردی که مشکل پیدا میکنید تحقیق کنید.شما به جای پرسیدن سوالتو بهتره برید دنبال مقاله ای در مورد کلاس و module بگردید و فرمول محیط و مساحت دایره رو که در سوم ابتدایی فرا گرفتید.

در ضمن برای اون تابعی که نوشتم میتونید یک متغیر تعریف کنید و اون رو مساوی با خروجی تابع قرار بدید مثل:
Dim k as string
k = mos.mos("Mohit",5,6)

در این صورت محتوی متغیر k محیط مستطیلی هست که طول آن 5 و عرض آن 6 است.

در ضمن من برای پاسخ به سوال هیچ کس منت سر سوال کننده نمیزارم.ینی اصلا همچین حقی رو ندارم که سر کسی منت بزارم.دوستانی که تا حالا با من در این تالار آشنا بودن رو هم این قضیه رو مدونن.
اما سوال شما با بقیه سوال ها فرق میکنه.شما به جای تحقیق در مورد تک تک مواردی که در مورد کاری که گفتید میاید و سوالتون رو اینجا مطرح میکنید.

در ضمن این اولین باریه که من با این لحن صحبت میکنم.مدتیه که تو این تالار هر از چند گاهی میان و سوالاتی رو مطرح میکنن که نیازی به پرسیدن نداره.من اصولا مشکل با سوال پرسیدن ندارم و خودم هم سوالاتم رو اینجا مطرح میکنم و از راهنمایی دوستان و اساتید محترم استفاده میکنم.ولی فقط سوالاتی رو که با سرچ کردن و خوندن و مقاله و... نتونستم پیدا کنم.

موفق و موید باشید.
MMD

phpphp7
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 19:33 عصر
خیلی ممنون آقای m2011kh (http://barnamenevis.org/member.php?187796-m2011kh)
میشه یه راهنمایی کوچیک در مورد برنامه شماره 2 بکنید؟مرسی