PDA

View Full Version : سوال: استفاده از مازول های جوملا یا ورد پرس در سایتم؟

Mosafers
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 21:40 عصر
سلام دوستان من مبتدی هستم میخواستم بدونم این ماژول هایی که مینویسن برای جوملا و وردپرس رو میشه توی فروشگاه ساز یک شرکت استفاده کرد فروشگاه ساز هم از پایه طراحی شده؟
یا حتما باید روی جوملا بود؟

masato
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 22:13 عصر
منظورتون اینه که از خود ماژول های جوملا استفاده کنید فک نمیکنم چون براساس ساختار خوده جوملا نوشته شده یعنی توش از کتابخونه جوملا استفاده شده

Mosafers
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 22:24 عصر
پس باید از چی توی سایتم استفاده کنم !
سایتی وجود نداره ابزار رایگان ارائه بده از سایت های ایرانی استفاده کردم ولی جالب نبود دور تا دورش تبلیغه...

مثلا فرم تماس با ما ، آنلاین بودن مدیر...

masato
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 22:33 عصر
خوب میتونید خودتون بنویسید برا فروشگاه سازتون
کاری زیادی نداره فقط زمانبر هست

FreeMagic
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 22:41 عصر
همونطور که اشاره شد اون اسکریپت یا ماژول ها برای سیستم خودشون هستن و قابل استفاده در غیر نیست. دلیلش هم اینه که وقتی مثلا ماژول تماس با ما رو نصب میکنید کنارش دیتابیس مربوطه رو هم نصب میکنن و از اون استفاده میکنن.
من کمی سرچ کردم و نتیجه اون هم این بود که تا دلتون بخوان به عنوان مثال اسکریپت تماس با ما وجود داره ولی با این شرایط:
1- دیتا بیس وجود نداره که پیام رو ذخیره کنه و مستقیما پیام رو به شما ارسال میکنه
2- شما هیچ ارشیوی از پیام ها ندارید
اگه اینا برای سایت شما جز معایب نیست میتونید استفاده کنید
ضمنا چرا از خود جوملا استفاده نمیکنید؟
کلی افزونه برای فروشگاه ساز داره و به علاوه دیگه مشکل تماس با ما و چیزای ساده نداره. اینا در خود جوملا در نظر گرفته شده ولی اگه هم خوشتون نیومد مثل خودم میتونید جداگانه اون ماژول رو نصب کنید

Mosafers
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 22:59 عصر
نه من کار نکردم ASP مشکل ندارم اما با PHP برام گنگه باید سعی کنم یاد بگیرم چون PHP بازار و قدرت بیشتری داره...

مرسی از توجهتون

Mosafers
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 23:12 عصر
همونطور که اشاره شد اون اسکریپت یا ماژول ها برای سیستم خودشون هستن و قابل استفاده در غیر نیست. دلیلش هم اینه که وقتی مثلا ماژول تماس با ما رو نصب میکنید کنارش دیتابیس مربوطه رو هم نصب میکنن و از اون استفاده میکنن.
من کمی سرچ کردم و نتیجه اون هم این بود که تا دلتون بخوان به عنوان مثال اسکریپت تماس با ما وجود داره ولی با این شرایط:
1- دیتا بیس وجود نداره که پیام رو ذخیره کنه و مستقیما پیام رو به شما ارسال میکنه
2- شما هیچ ارشیوی از پیام ها ندارید
اگه اینا برای سایت شما جز معایب نیست میتونید استفاده کنید
ضمنا چرا از خود جوملا استفاده نمیکنید؟
کلی افزونه برای فروشگاه ساز داره و به علاوه دیگه مشکل تماس با ما و چیزای ساده نداره. اینا در خود جوملا در نظر گرفته شده ولی اگه هم خوشتون نیومد مثل خودم میتونید جداگانه اون ماژول رو نصب کنید
ممنونم دوست من توضیحاتون کامل بود به صورت مستقیم مناسب نیست این سایت منه www.projecity.ir من یه همچین چیزی میخوام و فکر کنم اگه بخوام از جوملا استفاده کنم زمان زیادی رو ازم میگرفت ولی اگه نمونه ای برای فروش کالا های دانلودی داشت حرف نداشت...

habibvafapour
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 07:29 صبح
دوست عزیز جوملا حدود 6000 ماژول و 2000 کامپوننت داره
اگر یه فتوشاپ کار خوب باشی و بلد باشی چه جوری از تگ های Div استفاده کنی و البته یادگیری حدود 20 متد php میتوانی کمتر از 10 ساعت یک چنین سایتی رو بالا بیاری

FreeMagic
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 08:11 صبح
ممنونم دوست من توضیحاتون کامل بود به صورت مستقیم مناسب نیست این سایت منه www.projecity.ir من یه همچین چیزی میخوام و فکر کنم اگه بخوام از جوملا استفاده کنم زمان زیادی رو ازم میگرفت ولی اگه نمونه ای برای فروش کالا های دانلودی داشت حرف نداشت...
فکر نمیکنم استفاده از جوملا و راه اندازی فروشگاه زمان زیادی از شما ببره
مراحل کار شما اینه:
1- دانلود جوملا
2- نصب جوملا
3- پیکر بندی اولیه
4- پیدا کردن و نصب قالب مورد نظر
5- دانلود و نصب افزونه فروشگاه ساز مورد نظر (که نسخه های فارسی، رایگان و مناسب خیلی زیاد هست)
6- اضافه کردن محصولات خودتون
7- پول شماردن:لبخند:
از گزینه 1 تا 7 به جز 4 حدود نیم ساعت وقت میگیره ولی پیدا کردن قالب رایگان و سازگار با فارسی بودن کمی مشکل هست (قالب ها کم نیستن ولی من مشکل پسند هستم واسه قالب) الان هم نشستم خودم قالب html درست میکنم تا بعد به قالب جوملا تبدیلش کنم
سایت شما رو هم دیدم. تا حالا محصولات فیزیکی نداشتین. برای اینجور چیزا میتونید روش های ساده تری هم داشته باشید.
کلا هرجای این پست گنگ بود یا کمکی و یا مثالی خواستین پیام خصوصی بدین

Mosafers
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 12:28 عصر
سلان ممنونم دوستان خوبم ...
فقط ببخشید دوستان استفاده از اسکریپت بانکی چطوره باید خودم بنویسم یا آماده هستش؟

دوست عزیز جوملا حدود 6000 ماژول و 2000 کامپوننت داره
اگر یه فتوشاپ کار خوب باشی و بلد باشی چه جوری از تگ های Div استفاده کنی و البته یادگیری حدود 20 متد php میتوانی کمتر از 10 ساعت یک چنین سایتی رو بالا بیاری
باور نکردنیه ! 6000 ماژول !!! حتما از این بین ابزاری هم برای دانلود محصولات مجازی هست...ببخشید این ماژول های منبع خاصی دارن از کجا میشه یه سرچ روشون داشت ؟
زبان php رو میتونم طی چند روز یاد بگیرم؟ C# و برنامه های ویندوز مشکل ندارم...

فکر نمیکنم استفاده از جوملا و راه اندازی فروشگاه زمان زیادی از شما ببره
مراحل کار شما اینه:
1- دانلود جوملا
2- نصب جوملا
3- پیکر بندی اولیه
4- پیدا کردن و نصب قالب مورد نظر
5- دانلود و نصب افزونه فروشگاه ساز مورد نظر (که نسخه های فارسی، رایگان و مناسب خیلی زیاد هست)
6- اضافه کردن محصولات خودتون
7- پول شماردن
از گزینه 1 تا 7 به جز 4 حدود نیم ساعت وقت میگیره ولی پیدا کردن قالب رایگان و سازگار با فارسی بودن کمی مشکل هست (قالب ها کم نیستن ولی من مشکل پسند هستم واسه قالب) الان هم نشستم خودم قالب html درست میکنم تا بعد به قالب جوملا تبدیلش کنم
سایت شما رو هم دیدم. تا حالا محصولات فیزیکی نداشتین. برای اینجور چیزا میتونید روش های ساده تری هم داشته باشید.
کلا هرجای این پست گنگ بود یا کمکی و یا مثالی خواستین پیام خصوصی بدین
بله ، قبلا یه بار نصب کردم ولی از محیط جوملا خوشم نیومد حذف کردم...
موردا رو خیلی خوب و ساده بخش کردید مورد 5 بام خیلی مهم هستش چطور میتونم یه همچین افزونه ای پیدا کنم به مطمئن هستم این اسکریپت بارها نوشته شده با این آماری هم که دوستان گفتن چون اسکریپت مهمی هم هستش...
منم روی قالب و رابط کاربری و سادگی در این مورد خیلی حساس هستم دوست دارم یه چیز ساده و تمام صفحه مثلا سایت فعلیم باشه...
بله سایت من اصلا محصولات فیزیکی نداره نمیدونم به نسبت سایر اسکریپت ها که محصولات فیزیکی هم دارن خیلی ساده تره...

خواهش میکنم راهنماییم کنید... کامل از CMS فعلی سایت برگشتم و نظرم در رابطش تغییر کرد :افسرده:

habibvafapour
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 13:00 عصر
دوست عزیز جوملا یه فروشگاه ساز به اسم ویرچوال مارت داره که مجانی هست ولی شرکت هایی این کامپوننت را فارسی کرده اند و ماژول های اتصال به بانک برای این فروشگاه ساز نوشتن که مجوز تجاری دارد
اینم یک سایت بزرگ برای دانلود ماژول و کامپوننت و پلاگین ((بیشتر فروم این سایت رو دریاب)) چون از شیرمرغ تا جون آدمیزاد پیدا میکنی
jdownloads (http://www.jdownloads.com/)
یه فروشگاه اینترنتی که با ویرچوال مارت ساخته شده سایت دریاسافت (http://www.daryasoft.com/index.php)میباشد

Mosafers
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 13:16 عصر
دوست عزیز جوملا یه فروشگاه ساز به اسم ویرچوال مارت داره که مجانی هست ولی شرکت هایی این کامپوننت را فارسی کرده اند و ماژول های اتصال به بانک برای این فروشگاه ساز نوشتن که مجوز تجاری دارد
اینم یک سایت بزرگ برای دانلود ماژول و کامپوننت و پلاگین ((بیشتر فروم این سایت رو دریاب)) چون از شیرمرغ تا جون آدمیزاد پیدا میکنی
jdownloads
یه فروشگاه اینترنتی که با ویرچوال مارت ساخته شده سایت دریاسافت میباشد

ببخشید من متوجه صحبت هاتون نشدم یعنی ویرچوال مارت برای فروش کالا های مجازی هستش؟ میشه یه کم بیشتر و ساده تر توضیح بدید مرسی...

بعد اینکه ترجمه کردن حصولات جوملا ساده هستش؟

habibvafapour
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 13:38 عصر
برای فارسی کردن افزونه های جوملا بیشتر میخواهد که به xml های افزونه نفوذ داشته باشی.
آره کالاهای مجازی هم میشه برای فروش گذاشت
بگو چی میخواهی بفروشی ((پروکسی - وی پی- کارت شارژ - س ی س ی ک م - فایل pdf - برنامه ای برای دانلود ))

امکانات اصلی

- قابلیت استفاده از پروتکل امن https با کد گذاری 128 بیت
- قابلیت پیاده سازی مدل های مختلف مالیات
- امکان مدیریت حساب کاربری خریداران
- امکان مدیریت آدرس های ارسال کالا برای چند آدرس
- امکان مشاهده سابقه سفارش
- امکان ارسال ایمیل تایید سفارش و تغییر آن
- امکان پشتیبانی از ارزهای مختلف
- امکان پشتیبانی از سیستم چند زبانه

امکانات کاتالوگ محصول

- محیط قدرتمند آجاکسی
- ایجاد نامحدود محصولات و مجموعه ها
- جستجوی سریع در میان محصولات
- امتیاز به محصولات
- امکان تعریف محصولات ویژه
- امکان نمایش موجودی انبار
- امکان تعریف محصولات قابل دانلود
- امکان درخواست مجدد برای محصولات تمام شده

امکانات مدیریتی

- قراردادن تصاویر و فایل های متعدد برای هر محصول
- تعریف خصوصیات محصول مانند رنگ و اندازه
- مدیریت انواع ارزها ، کشورها و ایالات
- مدیریت وضعیت سفارش ها
- امکان گزارش گیری از کالاهای فروخته شده به صورت ماهیانه و سالیانه
- مدیریت انبار برای محصولات
- آمار فروشگاه مانند خریداران جدید و سفارشات جدید
- قابلیت تبدیل قیمت به ارزهای مختلف
- قابلیت تعریف چند قیمت برای یک محصول(برای تعداد و ارزهای مختلف)
- قابلیت تعریف گروه های مختلف محصولات
- قابلیت تعریف گروه های خریداران مختلف
- قابلیت مشاهده وضعیت سفارشات و تغییر وضعیت آن

ماژول های پرداخت

- امکان پرداخت با کارت های اعتباری
- امکان اتصال به سیستم های پرداخت مانند authorize.net®، PayPal، 2Checkout، eWay، Worldpay، PayMate و NoChex,
- گسترش فروشگاه خود به سایر ماژول های پرداخت

ماژول های حمل و نقل

- تعریف نرخ های ثابت حمل و نقل
- استفاده از نرخ های به روز حمل و نقل مانند InterShipper ، UPS، USPS، FedEx یا Canada Post
- گسترش فروشگاه خود به سایر ماژول های حمل نقل
منبع (http://www.mambolearn.com/v2/articles/introduction-to-joomla-15-extensions/134-what-is-virtuemart-ecommerce-joomla-component)

Mosafers
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 15:43 عصر
ممنونم دوست خوبم آقای habibvafapour لینک خیلی خوبی بود ولی نتونستم دانلود کنم ببخشید مگه رایگان نیست؟

از سایتشم چیزی سر در نیاوردم قسمت دانلودشم طوری دیگه بود...

habibvafapour
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 16:47 عصر
نه عزیز من رایگان نیست من همون اولش عرض کردم
نسخه های فارسی شده بیشتر برای فروش است
در انجمن های فارسی جوملا گشتی بزنید شاید لینک دانلودی ببینید

Mosafers
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 17:52 عصر
نه عزیز من رایگان نیست من همون اولش عرض کردم
نسخه های فارسی شده بیشتر برای فروش است
در انجمن های فارسی جوملا گشتی بزنید شاید لینک دانلودی ببینید
حالا قسمت دانلودش کجاست باید چی رو دانلود کنم اصلا معلوم نیست چطوره...:ناراحت:

habibvafapour