PDA

View Full Version : سوال: سرچ در DataBase

ali-a2
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 13:51 عصر
با سلام

میخواستم بپرسم چجوری میشه تو دیتابیس سرچ کرد به طوریکه مثلا اگه کاربر توی برنامه یه چی سرچ کرد بره مطابقت بده با یه Field تو دیتابیس بعد اگه کمتر یا بیشتر بود یه دستوری انجام بده !!مثلا در عکسی که پیوست کردم برنامه بره چک کنه که مثلا اگر Text1 (مثلا نوع کالا 2 هست)بیشتر از 3000 بود به دستوری انجام بده !!

Database : Access

با تشکر./

100066

hrj1981
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 16:42 عصر
سلام
ميتوني از دستورات SQL استفاده كني
مثال

SELECT * FROM table_name WHERE no LIKE '" & Value & "%'"

ali-a2
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 16:59 عصر
ممنون !!

ولی کل برنامم رو با Access کار کردم ، توی Access همچین امکانی نیست اصلا !؟؟

m.4.r.m
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 17:06 عصر
دوست عزیزم اکسس که برنامه نیست باید با VBA براش برنامه بنویسی در ضمن بهترین کار استفاده از بانک اکسس در برنامه نویسی است شما سوال خودتو در تالار VB6 مطرح کردی پس جوابش همین هست .

ali-a2
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 17:16 عصر
جناب m.4.r.m منظور من این بود Database برنامم کلش access هست ، حالا میخواستم بپرسم دستوری نیست که از SQL استفاده نکنم !؟

SlowCode
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 17:32 عصر
جناب m.4.r.m منظور من این بود Database برنامم کلش access هست ، حالا میخواستم بپرسم دستوری نیست که از SQL استفاده نکنم !؟

نگران نباش! حتما این کد جواب میده که نوشتن دیگه.
خود اکسس هم دستورات SQL رو پشتیبانی میکنه کافیه بری به قسمت Query بعد می بینیش.

vbhamed
جمعه 27 بهمن 1391, 14:46 عصر

سلام

چه مشكلي با SQL داري ؟
راه داره اونم اينكه با يك حلقه For ركوردها رو مرور كني و در صورت تطابق شرط كاري انجام بدي ولي اگر بشه از SQL استفاده كرد حتما اينكار رو كنيد چون هم برنامتون ساده تر و انعطاف پذير تر ميشه و هم سرعتش بالاتر ميره، مگر اينكه بخواين كار خاصي انجام بدين مثلا اگر يك فيلد برابر 2 شد تابعي در برنامتون فراخواني بشه و ...