PDA

View Full Version : ایجاد Table جدید در پایگاه داده Access با استفاده از ado

mehran901
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 16:37 عصر
سلام بر دوستان ،
چندی پیش بت استفاده از Table ، Dao جدید به پایگاه داده Access اضافه کردم ولی هنوز نتونستم با استفاده از ado این کارو انجام بدم .... از دوستان کسی میتونه ترجیحا با استفاده از رفرنس ado مدیریت کامل بر پایگاه داده داشته باشه ؟ مخصوصا ساخت table جدید ..... ممنون

mehran901
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 17:35 عصر
با دستورات sql و با استفاده از Ado ، یک table جدید ایجاد میکنم ولی تایپ داده numeric(p,s) رو وقتی واسه تعیین نوع داده فیلد مشخص میکنم ارور میده که نوع داده فیلد اشتباهه!
Cmd.CommandText = "Create table CLassR (col4 numeric(4,1) , Col3 char(15))"

به نظرتون numeric و Decimal چه مشکلی داره

hrj1981
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 17:38 عصر
از اين لينك (http://www.w3schools.com/sql/sql_datatypes.asp)استفاده كن ، خيلي كارتو راه مي اندازه

mehran901
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 17:46 عصر
آره ، مجموعه کامل Data types اومده ، من با number مشکلم رو حل کردم تنکس

m2011kh
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 21:31 عصر
میشه بگید ما هم استفاده کنیم؟؟؟

mehran901
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 23:46 عصر
بعله میشه :
واسه ایجاد table با استفاده از ado فقط کافیه بعد از اضافه کردن رفرنس microsoft activex data 2.5 library اونو با کانکشن های زیر کنترل کنید ( البته واسه ساخت table از sql استفاده کردم )

Dim Con As New ADODB.Connection

Dim Cmd As New ADODB.Command

Const strCon As String = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\Users\Mehran_\Documents\Access dbs\tst2.mdb;Persist Security Info=False"

Con.ConnectionString = strCon

Con.Open
Debug.Print "connection ok"

Cmd.ActiveConnection = Con

Cmd.CommandText = "Create table CLassZ (Radif number , FName char(15) , LName varchar(15) , Email Varchar(15))"

Cmd.Execute

Con.Close

خب هرجاش گویا نبود بگین توضیح بدم ، بخش commandtext ، دستوران sql رو میپذیره و با متد execute اون ها رو پردازش میکنه

Varchar استرینگی با طول متغییر ارائه میده ، text حداکثر پهنای رشته ای رو میده number integer single va ... انواع داده های عددی مورد پذیرش sql هستن و char تفاوتش با varchar در دادن فضای رشته ای به طول ثابت 255 هست

مهم ترین هاش همین ها بودن ، واسه data type های دیگه ، sql data types رو سرچ کنین

mehran901
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 23:51 عصر
اگه با dao بخواین table اضافه کنین متد داره