PDA

View Full Version : گفتگو: نظرسنجی در مورد فروش نرم افزار

programerinfonet
جمعه 27 بهمن 1391, 15:28 عصر
سلام دوستان عزیز
اول بگم که لطف کنید یک جواب منطقی را به عنوان نظر خودتون اعلام کنید و رو هوا چیزی نگید مرسی
راستش من درحال نتوشتن یک نرم افزار حسابداری هستم با امکانات زیر
امکان خرید و فروش در کل صدور انواع فاکتور به طور جامع
سیستم حقوق و دستمزد جامع
سیستم خزانه داری کامل
سیستم انبارداری
و همچنین سیستم تولید
ارائه گزارشات مالی و نمودارهای آماری متنوع در حدود بالای 100 نوع گزارش
امکان کنترل کاربر سالی مالی و ...
این برنامه حدود 200 تا فرم داره و تمام هم با ابزار دات نت بار طراحی شده خیلی محیط زیبا و کاربر پسندی داره و همچنین نکات کلیدی مثل کلید میانبر یکپارچگی و ... نیز رعایت شده
لازم به ذکر باشه که من خودم رشته ی تحصیلیم حسابداریه و با چند نرم افزار حسابداری درجه 1 کشور هم کار کردم و 4 تاشونو تحلیل کردم و اینو از توش در آوردم
حدود 6 ماه هم زمان برده و فکر می کنم یه 3 ماهی هم وقت ببره
این برنامه رو به صورت انبوه میخوام بفروشم قیمت چند میدی و آیا فروش این محصول می تونه خوب باشه یا نه
البته با توجه به نیاز و تنوع فعلی تو بازار

پیشاپیش از کمک صمیمانتون مچکرم

barnamenevisjavan
جمعه 27 بهمن 1391, 16:07 عصر
اگر امکاناتش بهتر و بیشتر از هلو باشه خریدش می ارضه
الان قیمت هلو چنده؟ میتونی تو همون حدود ها بفروشی یا حتی قیمت کمتر فروش بیشتر
درضمن اگر کار کردن باهاش هم مثل هلو باشه فروشت هم بیشتر میشه چون کاربرا نیازی به یادگیری دوباره برنامه ندارن و براحتی سوییچ میکنن نشه قضیه ویندوز و لینوکس که خیلی ها زورشون میاد تغییر سیستم عامل بدن به لینوکس چون بلد نیستن در عوض خیلی بهتره
یه چندتا شات هم بزار ببینیم!
در کل اگر با برنامه هلو = باشه یا بهتر باشه میتونی راحت فروش کنی در غیر این صورت کسی نمیخره

programerinfonet
جمعه 27 بهمن 1391, 16:23 عصر
دوست گلم دقیقأ یکی از اون 4 تا برنامه هلو بود چیدمان منوها تقریبأ به همون شکله بعد یک نکته قابل توجهی که هست اینه که اکثر فرما شبیه همن البته از لحاظ ساختار بعدش سعی کردم که با کمترین کار بیشترین خروجی رو بگیرم یعنی کاربر هی از این منو به اون منو نمیپره من اتفاقأ حدود فکر کنم 100 نسخه هلو فروخته باشم البته همراه با آموز و ... در کل با این سیستم ها کلی کلنجار رفتم فکر می کنم بهتر از اون باشه و همچنین امکاناتش فوق العاده بیشتر

Mehdi Naderi
جمعه 27 بهمن 1391, 16:27 عصر
اول بگم که لطف کنید یک جواب منطقی را به عنوان نظر خودتون اعلام کنید و رو هوا چیزی نگید

جواب من به همان اندازه منطقیه که پیشنهاد شما آخه داداش باید نرم افزار رو دمو بدی استفاده بشه بعد بیان قیمت بدیم
:لبخند:

امکان خرید و فروش در کل صدور انواع فاکتور به طور جامع
سیستم حقوق و دستمزد جامع
سیستم خزانه داری کامل
سیستم انبارداری
و همچنین سیستم تولید
ارائه گزارشات مالی و نمودارهای آماری متنوع در حدود بالای 100 نوع گزارش
امکان کنترل کاربر سالی مالی و ...
این برنامه حدود 200 تا فرم داره و تمام هم با ابزار دات نت بار طراحی شده خیلی محیط زیبا و کاربر پسندی داره و همچنین نکات کلیدی مثل کلید میانبر یکپارچگی و ... نیز رعایت شده

این قابلیت ها رو تمام برنامه های مطرح حسابداری مانند هلو -پارسیان و همکاران سیستمم دارن و اصلا یک برنامه حسابداری باید در مرحله اول همه این قابلیت ها رو داشته باشه و گرنه بهش نمیگن برنامه حسابداری

لازم به ذکر باشه که من خودم رشته ی تحصیلیم حسابداریه و با چند نرم افزار حسابداری درجه 1 کشور هم کار کردم و 4 تاشونو تحلیل کردم و اینو از توش در آوردم
حدود 6 ماه هم زمان برده و فکر می کنم یه 3 ماهی هم وقت ببره

اگر با برنامه های حسابداری مطرح کار کرده باشی باید متوجه این نکته شده باشی که اکثر برنامه های حسابداری مطرح دارای نقص می باشند البته اگر برنامه نویس هم باشی زودتر دستت میاد مثلا خیلی وقت ها وقتی ارجاع به یک رکورد خاص در برنامه زیاد بشه مثلا یک رکورد به نام ماست یا نان داری که روزی ازش 1000 عدد فروش میشه تو 950 فاکتور اونوقت این رکورد خیلی کند میشه اگر برنامه ات این ایراد رو نداشت من خودم برات مشتری دارم - نحوه طراحی دیتابیس در این گونه برنامه ها بیشتر از خود برنامه نویسی و زبان مهمه
ثانیا باید کلیدهای میانبر برای همه عملیات برنامه طراحی کتی که دیگه نیازی به موس در هیچ عملیاتی نباشه

این برنامه رو به صورت انبوه میخوام بفروشم قیمت چند میدی و آیا فروش این محصول می تونه خوب باشه یا نه
البته با توجه به نیاز و تنوع فعلی تو بازار

در سه سطح برای نسخه تکی - نسخه تحت شبکه چند عددی و نسخه سازمانی طراحیش کن و سه قیمت متفاوت بذار
از اینها گذشته باید به صورت رسمی به مشتری تضمین پشتیبانی بدی در تمام ساعات اداری و روزهای تعطیل

الان قیمت هلو چنده؟ میتونی تو همون حدود ها بفروشی یا حتی قیمت کمتر فروش بیشتر

پارسیان :150 - 300-600- یک ملیون
هلو : 70-150-270-400-1000000

programerinfonet
جمعه 27 بهمن 1391, 16:34 عصر
دوست عزیز میشه یکم بیشتر در مورد اینکه میگی ساختار دیتابیس توضیح بدی
نگرفتم چی میگی

csharpdoost
جمعه 27 بهمن 1391, 16:35 عصر
این برنامه نویسی یه قاعده و منطقی تو قیمت گذاری نداره؟
تعداد فرمها یا تعداد خطوط برنامه نوشته شده و یا محیط کاربر پسند داشتن و یا ساختار اون برنامه (برنامه کنترل خطوط هوایی مطمنن از لحاظ حساس بودن مسئله با برنامه حسابداری خیلی فرق میکنه) و یا منطق برنامه نوشته شده و . . . همه اینها دخیله. اما اینکه هر کدوم چقدر تاثیر گذاره این خودش یه مسئله دیگه است.

PetekDincos
جمعه 27 بهمن 1391, 16:40 عصر
با سلام
این برنامه ای که میگید تمام شده یا در مرحله تجزیه و تحلیل هستید
چون من اون طور که در پست بالا خوندم گفتید 6 ماه وقت برده و 3 ماه دیگه تمومه ؟؟؟
با چه زبانی نوشتید ؟
با تشکر

Mehdi Naderi
جمعه 27 بهمن 1391, 22:42 عصر
دوست عزیز میشه یکم بیشتر در مورد اینکه میگی ساختار دیتابیس توضیح بدی

منظورم نسخه مناسب مدیریت دیتابیس مانند اس کئوال سرور و انتخاب اندکس مناسب

barnamenevisjavan
سه شنبه 01 اسفند 1391, 15:52 عصر
درضمن اینم یادم رفت بگم چون با دات نت بار نوشتی خیلی ریسک کردی چون میخوای بفروشی (تعداد زیاد) بعدا برات مشکل بوجود میاد چون کامپوننت کرکی هستش و هزاران دردسر بعد از استفاده در اینده....

abdullah20
سه شنبه 01 اسفند 1391, 16:10 عصر
درضمن اینم یادم رفت بگم چون با دات نت بار نوشتی خیلی ریسک کردی چون میخوای بفروشی (تعداد زیاد) بعدا برات مشکل بوجود میاد چون کامپوننت کرکی هستش و هزاران دردسر بعد از استفاده در اینده....

نه دوست عزیز اگر کامپوننت ها از یه سایت خوب مثل softgozar گرفته باشند بعید میدونم مشکلی پیش بیاد
برای من که تا حالا اصلا مشکلی پیش نیومده

barnamenevisjavan
سه شنبه 01 اسفند 1391, 18:09 عصر
نه دوست عزیز اگر کامپوننت ها از یه سایت خوب مثل softgozar گرفته باشند بعید میدونم مشکلی پیش بیاد
برای من که تا حالا اصلا مشکلی پیش نیومده
ربطی به سایت نداره که...کرک کرک هستش دیگه همین سایت سافتگذر روزی هر چند روز یه کرک جدید برای ویندوز8 میزاره این یعنی استفاده از کرک توی برنامه بزرگ ریسک بسیار بالایی هستش و نمی ارزه

Mohammad Rahmani
سه شنبه 01 اسفند 1391, 18:26 عصر
ربطی به سایت نداره که...کرک کرک هستش دیگه همین سایت سافتگذر روزی هر چند روز یه کرک جدید برای ویندوز8 میزاره این یعنی استفاده از کرک توی برنامه بزرگ ریسک بسیار بالایی هستش و نمی ارزه

اکثر برنامه نویسان دات نت و WPF میز از همین نوع کامپوننت ها استفاده میکنند چه برای طراحی ظاهری برنامه و یاجلوگیری از طراحی کامپوننت ولی من که تا حالا نشنیدم برنامه ا از کار بیفته شما سراغ داری؟