PDA

View Full Version : سوال: حداکثر تعداد رکورد در mysql

mokha21
جمعه 27 بهمن 1391, 17:50 عصر
سلام دوستان

کسی میدونه حداکثر تعداد رکورد (سطر) که میتونیم در یک جدول داشته باشیم چقدر است ؟

111qqq
جمعه 27 بهمن 1391, 18:49 عصر
تو تنظیماتش گشتم چیزی واسش تعریف نشده ..... یعنی کلا نداریم ... میتونی اینقدر رکورد اضافه کنی تا cpu یا ram یا disk سرورت کتلت بشه:متعجب:

mokha21
جمعه 27 بهمن 1391, 19:01 عصر
نه . میخواستم یه سیستم آمارگیر بنویسم که با هر بار بازدید اطلاعات یوزر insert بشه و تا یک ماه در پایگاه داده بمونه و بعد پاک بشه . واسه همین میخواستم بدونم حداکثر چندتا سطر میشه در یک جدول ذخیره کرد .

eshpilen
جمعه 27 بهمن 1391, 19:14 عصر
مگه سایتت ترافیک واقعا زیادی داشته باشه که مشکلی پیش بیاد.
حالا خودت تست کن ببین در کل یک ماه چندتا کاربر میاد!!
البته آمارگیرت حتما این سیستم رو هم داره که بازدیدهای مختلف یک نفر/یک جلسه رو چند بار حساب نکنه. میتونی با ست کردن کوکی این کار رو انجام بدی (کوکی ای که با بسته شدن مرورگر پاک بشه).

mokha21
جمعه 27 بهمن 1391, 19:30 عصر
واسه سایت خودم نمیخوام . در واقع میخوام یه ابزار آمارگیر بنویسم (البته شاید خنده دار باشه ولی میخوام در آینده اکثر امکانات گوگل آنالیز رو داشته باشه- چیزی شبیه به اون و فارسی) . واسه هیمن میگم .

لطفاً اگه ایده ای در مورد ثبت اطلاعات کاربر دارید که بهینه باشه بفرمایید.

eshpilen
جمعه 27 بهمن 1391, 19:52 عصر
بیخیال اول سادش رو بنویس و الگوریتم رو بیخود پیچیده نکن.
اول منطق رو کامل پیاده کن. به روشی راحت و خوانا و سریع از نظر برنامه نویسی.
بعدا درصورت نیاز و با احاطهء بیشتری که بدست آوردی میتونی روی بهینه سازیش هم کار کنی.
حالا مونده تا سایتهای آنچنان بخوان از برنامهء شما استفاده کنن :چشمک:

بنظر بنده روش برنامه نویسی منطقی در اکثر اوقات همینه.
ولی خب بعضیا قضیهء همون غیرواقعی بودن و وسواس در بهینه سازیه دیگه!

برنامه نویسان معروف و با تجربه میگن که اولین برنامه ها در هر زمینه ای بعدا اکثرا از نو بازنویسی میشن؛ بخاطر همین ارزش بهینه سازی هم ندارن.
این چیزی که الان شما درست میکنی بیشتر آموزشی و prototype باید باشه تا چیز دیگه.
البته همینو هم قشنگ درست کنی کلی کاربرد داره. بخش بسیار بزرگی از سایتها اونقدری ترافیک ندارن که مشکلی ایجاد بشه.

لزوما برنامه نباید برای همه مقیاسی مناسب باشه؛ گاهی اصلا بهینه یا حتی ممکن نیست و باید برای مقیاسهای مختلف برنامه های مخصوص خودشون رو نوشت.
توی فکر این نباش که برنامت حتما در همه کاری و همه مقیاسی باید کار کنه؛ بخصوص اگر تازه کاری و در این زمینه تجربه ای نداری.

اول روی کمال منطق و الگوریتم و امکانات و امنیت کار کن.

البته اینا نظر منه که تجربهء عملی خاصی ندارم، اما با توجه به منابعی که خوندم و با توجه به دانش و تحلیل منطقی خودم، فکر میکنم این نتایج بقدر کافی مستدل و روشن باشن.

mokha21
جمعه 27 بهمن 1391, 20:11 عصر
نه من نمیخوام از همون اول همه امکانات رو بزارم .
میخوام طوری باشه که در آینده بشه امکانات جدیدی رو به راحتی اضافه کنم.

rezaonline.net
شنبه 28 بهمن 1391, 00:45 صبح
روی یه میلیون رکورد مشکلی نداره ، ایندکس گذاری و دیتاتایپ صحیح فراموش نشه .
چیزی هم که میخواید بنویسید piwik موجود هست .