PDA

View Full Version : سوال: کانکت استرینگ و دیتابیس تحت شبکه و برنامه سه لایه

alias136790
شنبه 28 بهمن 1391, 00:15 صبح
من اولین باره که یه برنامه سه لایه ای نوشتم و کانکت استرینگ تو لایه Dal قرار داره که با استفاده از LinqToSql تنظیمش
میکنم. و حالا میخوام برنامه ام رو تحت شبکه قرار بدم ولی نمیدونم برای سیستم Client کانکت استرینگ رو
چطوری تو لایه Dal تو LinqToSql برنامه تنظیم کنم؟
دیگه اینکه تو دیتابیس برای هر Client باید LogIn(یوزر و پسورد) درست کرد، یا فقط با یک LogIn هم میشه
همه کلاینت ها از اون استفاده کنند؟

alias136790
یک شنبه 29 بهمن 1391, 11:37 صبح
چرا کسی جواب نمیده؟
سؤال من گنگه یا کسی تا حالا به این مشکل برنخورده؟
من برنامه ام گیر این مشکله.

sgn2006
یک شنبه 29 بهمن 1391, 11:55 صبح
سلام

یه کار می تونی بکنی اما در موردش فکر کن...

روی هر کلاینت یه تنظیمات بزاری که توی اون تنظیمات نام کامپیوتر میزبان (Server) رو قرار بدی بعد از هر کلاینت با مقدار کامپیوتر میزبان به sql وصل بشی ... این مقدار (کامپیوتر میزبان) روی رجیستری ویندوز ذخیره بشه که مخصوص همون کلاینت باشه...

موفق باشی

alias136790
یک شنبه 29 بهمن 1391, 20:15 عصر
تو سیستم سرور برای اتصال به دیتابیس من از یوزر sa و یه پسورد استفاده میکنم و همچنین تو دیتابیس برای کلاینت
یوزر yaser و یه پسورد درست کردم.
۱. آیا میشه همه کلاینت ها از یوزر yaser استفاده کنند؟ یا میتونن به صورت همزمان چند کلاینت از این یوزر استفاده کنند؟
۲. اگه کلاینت ها بتونن بصورت همزمان از یوزر yaser استفاده کنند سرعت کار با دیتابیس برنامه رو پایین نمیاره؟
۳. روی سیستم کلاینت باید چه نسخه ای از دیتابیس SQL رو نصب کنم؟
۴. تو سیستم کلاینت حالت نصب Mix Mode باشه یا Windows Authoration ؟

sgn2006
دوشنبه 30 بهمن 1391, 09:00 صبح
تو سیستم سرور برای اتصال به دیتابیس من از یوزر sa و یه پسورد استفاده میکنم و همچنین تو دیتابیس برای کلاینت
یوزر yaser و یه پسورد درست کردم.
۱. آیا میشه همه کلاینت ها از یوزر yaser استفاده کنند؟ یا میتونن به صورت همزمان چند کلاینت از این یوزر استفاده کنند؟
۲. اگه کلاینت ها بتونن بصورت همزمان از یوزر yaser استفاده کنند سرعت کار با دیتابیس برنامه رو پایین نمیاره؟
۳. روی سیستم کلاینت باید چه نسخه ای از دیتابیس SQL رو نصب کنم؟
۴. تو سیستم کلاینت حالت نصب Mix Mode باشه یا Windows Authoration ؟

سلام
1- بلی میشه کلاینت ها با yaser وارد بشن و می شه چند کلاینت همزمان وصل شد.
2- نه پایین نمی آره , سرعت sql فقط زمانی پایین می آد که transaction های زیادی از طرف clinet به sql وارد بشه.
3-روی کلاینت هیچی نمی خواد نصب بشه همه چیز سمت سروره فقط exe برنامه همراه با DLL ها روی کلاینت باشه
4- تو سیستم کلاینت حالت نصب Mix Mode باشه...

alias136790
دوشنبه 30 بهمن 1391, 20:59 عصر
سلام sgn2006

خیلی ممنون بابت جوابتون.
شما یه جا گفتین نیازی نیست روی سیستم کلاینت چیزی نصب بشه و یه جا گفتین روی سیستم کلاینت حالت نصب Mix Mode باشه.

۱.بلاخره روی سیستم کلاینت باید Microsoft SQL رو نصب کنم یا نه؟

۲. من دیتابیسم رو اگه از تو پوشه برنامه ام باشه بعد اتچش کنم دیتابیس ReadOnly هست که عملا نمیشه کاری باهاش کرد.
ولی اگه دیتابیس رو تو مسیر نصب Microsoft SQL یعنی
C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data
قرار بدم بعد اتچش کنم از حالت ReadOnly خارج میشه ولی این کار بدرد نمیخوره چون کار اتچ کردن دیتابیس رو تو سیستم کاربر سخت میکنه.
من با استفاده از کد سعی کردم حالت دیتابیس رو به Read_Write قرار بدم ولی کار نکرد.
چیکار کنم تا دیتابیس از حالت ReadOnly خارج بشه؟

ali_md110
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 19:23 عصر
سلام
نصب اسکیول سرور فقط روی سرور انجام بدید و نسخه کلاینت برنامه رو روی سیستم کاربران نصب کنید
کانکشن استرینگ برنامتون رو توی بالاترین لایه نسخه کلاینتها یا همون interface یا رابط کاربری برنامتون قرار بدید منظورم لایه DALو BLL نباشه
یک فایل کانفیگ بسازید و بزارید تو لایه سوم برنامه و اونجا کانکشن استرینگ قرار بدید تا چنانچه برنامه رو روی سیتم کاربرها نصب کردید اگر مشکل آی پی ادرس یا کانکشن بود رفعش کنید

JaVa
یک شنبه 06 اسفند 1391, 18:43 عصر
سلام و خسته نباشید.

دوستان من برای کانکشن استرینگ از این رشته استفاده می کنم. روی سیستم سرور بدرستی رشته اتصال رو می سازه

workstation id=MRG-pc;packet size=4096;Integrated Security=SSPI;data source=MRG-pc;persist security info=True;initial catalog= LIBRARY

اما وقتی به این صورت اسفاده می کنم برا کامپیوتر کلاینت ارتباط برقرا نمیشه ؟
workstation id=.\MRG-pc;packet size=4096;user id=MRG-Server; password=1234;data source=MRG-pc;persist security info=True;initial catalog= LIBRARY

مشکل چیه ؟