PDA

View Full Version : ارسال متغیری به فرم دوم و خواندن تاریخ از سیستم

Yanehsar
شنبه 28 بهمن 1391, 08:43 صبح
سلام دوستان
داخل برنامه متغیری از نوع Nvarchar دارم که داده های داخلش تاریخ هستش .
اولین سوال اینه که بهتر از نوع Datatime در نظر بشه یا nvarchar
سوال یا مشکل اصلی من این هستش
من اطلاعات خودمو داخل دیتاگرید نمایش میدم حالا کاربر میخواد اطلاعات خودشو ویرایش کنه با زدن دکمه ویرایش اطلاعات یکی یکی از دیتاگرید خوانده میشه و به فرم ویرایش انتقال داده میشه.تنها مشکلی که دارم اینه که متغیر تاریخ من از سیستم ست میشه پس اشتباه هستش نوع کامپونتی که استفاده کردم من Behcomponets و از ابزار DateTimePickerX هستش که دوستان محبت کردند و داخل سایت قرار دادند برای رفع این مشکل چیکار باید بکنم؟ممنون میشم راهنمائیم کنید.

danialafshari
شنبه 28 بهمن 1391, 09:31 صبح
اولین سوال اینه که بهتر از نوع Datatime در نظر بشه یا nvarchar
nvarchar

من اطلاعات خودمو داخل دیتاگرید نمایش میدم حالا کاربر میخواد اطلاعات خودشو ویرایش کنه با زدن دکمه ویرایش اطلاعات یکی یکی از دیتاگرید خوانده میشه و به فرم ویرایش انتقال داده میشه.تنها مشکلی که دارم اینه که متغیر تاریخ من از سیستم ست میشه پس اشتباه هستش نوع کامپونتی که استفاده کردم من Behcomponets و از ابزار DateTimePickerX هستش که دوستان محبت کردند و داخل سایت قرار دادند برای رفع این مشکل چیکار باید بکنم؟ممنون میشم راهنمائیم کنید.
یعنی چه از سیستم ست میشه؟ مگه قبلا در بانک ذخیره نشده؟

Yanehsar
شنبه 28 بهمن 1391, 16:46 عصر
nvarchar

یعنی چه از سیستم ست میشه؟ مگه قبلا در بانک ذخیره نشده؟
چرا دوست عزیز.در بانک ذخیره هستش اما مگر غیر از اینه که ابزار DateTimePickerX تاریخ خودشو از تاریخ سیستم بر میداره و با ست کردن تبدیل به تاریخ شمسی میکنه؟چون که من قبل از فراخوانی فرم ویرایش اطلاعاتو پر و بعد DateTimePickerX اطلاعات خودشو از تاریخ سیستم میگیره پس اطلاعات من از بین میره و تاریخ امروز جایی تاریخی که من ذخیره کردم قرار میگیره.
فرم ویرایش من در صفحه 2 هستش و ابزار داخل اون از نوع Public فرم 1 من شامل دیتاگرید و دکمه های اد،ویرایش و حذف با زدن ویرایش اطلاعات به فرم 2 انتقال میدم با این کدها

frmedit edit = new frmedit();
edit.textBoxX1.Text = dgw["family", dgw.CurrentRow.Index].Value.ToString();
.
.
.
edit.dateTimePicker1.Text = dgw["Date_sabate", dgw.CurrentRow.Index].Value.ToString();
edit.ShowDialog();
ds.Clear();
frmmorabi_Load(sender,e);

تمام اطلاعات انتقال پیدا میکنه جزء تاریخ که البته تاریخ هم به نظر انتقال پیدا می کنه اما چون تاریخش از سیستم ست میشه تاریخ من نشون داده نمیشه.
چیکار باید بکنم؟(شرمنده طولانی شد یکم)

Yanehsar
یک شنبه 29 بهمن 1391, 08:30 صبح
دوستان کسی نمیتونه راهنمائیم کنه ؟؟؟؟؟
چطوری این مشکلو حل کنم من!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:عصبانی++::عص انی++:

Yanehsar
دوشنبه 30 بهمن 1391, 11:15 صبح
چرا کسی کمکی نمیکنه؟چیکار باید بکنم من؟
اصلا راه صیحیح ویرایش کردن چیه؟من راه اشتباه میرم؟ارسال اطلاعات تم اشتباه هستش؟>:گریه:

hamid_hr
دوشنبه 30 بهمن 1391, 11:22 صبح
سلام
اگه منظورت اينه كه

edit.dateTimePicker1.Text = dgw["Date_sabate", dgw.CurrentRow.Index].Value.ToString();

سي نميشه
بايد اين كارو بكني

edit.dateTimePicker1.Value = datetime.parse(dgw["Date_sabate", dgw.CurrentRow.Index].Value.ToString());

sgn2006
دوشنبه 30 بهمن 1391, 11:29 صبح

سلام
خوب متغیری که تعریف می کنی از نوع string باشه تا احتیاج نباشه از نوع DateTimePickerX تعریف کنی
اگر تاریخی هم خواستی از ستون تاریخ datagrid بردار این چه مشکلی داره که انجام نمی دی؟

Yanehsar
دوشنبه 30 بهمن 1391, 16:28 عصر
سلام
اگه منظورت اينه كه

سي نميشه
بايد اين كارو بكني

edit.dateTimePicker1.Value = datetime.parse(dgw["Date_sabate", dgw.CurrentRow.Index].Value.ToString());

من از کامپونت Behcomponets استفاده کردم اصلا Value نداره:متفکر:

سلام
خوب متغیری که تعریف می کنی از نوع string باشه تا احتیاج نباشه از نوع DateTimePickerX تعریف کنی
اگر تاریخی هم خواستی از ستون تاریخ datagrid بردار این چه مشکلی داره که انجام نمی دی؟

از نوع DatetimePicker هستش برای زیبای کارم . الان هم اینکار رو انجام دادم دیگه نمونه کد بالا گذاشتم اما مثلا داخل بانک من ثبت شده 1366.10.20 وقتی میاد داخل صفحه ویرایش میاد 1391.11.30 یعنی تاریخ الان سیستم.چیکار باید بکنم؟نوع کامپونت عوض کنم نوع کد نویسم مشکل داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/:گیج::گریه: