PDA

View Full Version : سوال: اشکال در اتصال با پایگاه داده

davidrobert
شنبه 28 بهمن 1391, 14:27 عصر
سلام و خسته نباشید من در سی شارپ مشکلی هم که دارم این هستش که پروژه رو که میخوام باز کنم که با پایگاه داده متصل هستش باز نمیکنه و ایراد میگره برای متصل شدن و با این که پایگاه داده رو متصل مکنم به برنامه ایراد میگری اگه پایگاه داده من sql باشه با پسوند mdf ولی اگه پایگاه داده من اکسس باشه ایراد نمیگیری و راهت متصل میشه با سی شارپ متصل میشم و میتونم پایگاه داده رو ببنیم و در زمان اجرا دستورا سی شارپ خطا میگرن اتصال به دیتا بیس رو ممنون میشم کمک کنید بنده رو که ایراد اینکه متصل شدن به پایگاه برنامه در اجرا برنامه چی می بشاد و یه سوال پرسیدن در مورد اینکه وقتی اطلاعات رو وارد میکنم باید build بشه من از منو build روی گزنه build soultion کلیک مکنم و بیلد مکنم پروژه رو ولی باز اطلاعات پاک میشه اطلاعات شما رو دیدم برای سوالم ولی باز نتوستم ایراد رو رفع کنم ممنون میشم من رو کمک کنید با تشکر.

csharpdoost
شنبه 28 بهمن 1391, 14:43 عصر
دوست عزیز یخورده متن رو روان بنویس که متوجه بشیم. چیزی که بنده متوجه شدم اینکه شما در اتصال برنامه به بانک sql مشکل داری درسته؟

davidrobert
شنبه 28 بهمن 1391, 15:57 عصر
سلام منظور من اینکه وقتی دارم یه پروژه دانلود شده از اینترنت رو به دات نت معرفی میکنم تا پروژه که دارای پایگاه داده است اجرا بشه در دستورات که برای اتصال با دیتابیس هستش ایراد میگرد من هم از دات نت و sql server 2012 استفاده میکنم و دیتابیس فایل رو هم آبدت میکنم تا دیتابیس رو بشناسد دیتابیسم دیتابیس رو میشناسی . ولی موقع اجرا پروژه از پروژه ایراد میگرد و به دیتابیس متصل نمیشه و DATASET هم انجام میدم برای اتصال به پایگاه داده ولی باز پروژه رو اجرا نمی کنه با این حال که دیتابیس رو معرفی کردم برای اجرا ولی اجرا نمی کنی پروژه و اتصال به دیتابیس با sql server رو خطا میگری ولی اگه دیتابیس من اکسس باشه ایراد نمیگیرد ممنون میشم به هم توزیع بدید من تازه کارم و دارم با فیلم آموزشی کار با سی شارپ رو یاد میگیرم فقط با دیتابیس مشکل برخورد کردم. و یه مشکل دیگه دارم با دیتابیس اینکه خودم میام دیتابیس میسازم با پسوند mdf دیتابیس رو ایجاد میکنه ولی موقع ساخت جدول با مشکل بر خورد میکنم add new table رو میزنم و فیلد هام رو معرفی میکنم و موقع ذخیره کردن به صورت sql بیرون برنامه ذخیره میکنی و روی دیتابیس ذخیره نمیکنی نمیدونم دلیلی لش چی ممنون میشم ایراد کارم رو بگید با تشکر فراوان.

csharpdoost
شنبه 28 بهمن 1391, 16:13 عصر
اگر تمام صحبت درباره یه برنامه است که دانلود کردی و توی sql خطا میده اما توی اکسس خطا نمیده ، خب مسلما بانک استفاده شده توی اون برنامه ، اکسس هستش نه sql. انتظار هم نداشته باش برنامه ای که خودش بانکش رو اکسس تعریف کرده به sql متصل بشه. اما اگه چندتا برنامه داری که یکیش با sql مشکل داره اول برنامه ات رو خط به خط اجرا کن ببین روی کدوم خط و چه خطایی میده؟