PDA

View Full Version : حرفه ای: چگونگی استفاده از یک فرم جهت ثبت فاکتور خرید و فروش

black_mask
شنبه 28 بهمن 1391, 18:51 عصر
من می خواهم از همون فرمی که برای خریدم طراحی کردم برای فروش هم استفاده کنم. به طوری که می خواهم وقتی روی لینک لود فاکتور فروش در فرم اصلی در منوی آن کلیک کردم ، متغییری که برای تعیین نوع فاکتور در نظر گرفتم را (Status=1) (Status فاکتور خرید و Status=2 فاکتور فروش) مقدار دهی کنم و بعد از این متغیر در هنگام ثبت نهایی فاکتور استفاده کنم. ولی چون این متغیر را توی فرم خریدم تعریف کردم توی فرم اصلی به اون دسترسی ندارم، که بهش مقدار بدم . باید چیکار کنم که بتونم به این متغیر در فرم اصلیم دسترسی پیدا کنم.
دیگه اینکه می خواهم لیبل فرم خریدم هم از فاکتور خرید به "فاکتور فروش" تغییر کنه و لی به اونم دسترسی ندارم. دوستان اگه کسی بلده لطفا کمک کنه.
با تشکر از همگی دوستان

Amir.pc_66
شنبه 28 بهمن 1391, 19:02 عصر
راحت ترین روش اینه که شما تو تعریف متغیر Status اولش یک Public بذاری دیگه همه جا بهش دسترسی داری

واسه دومی هم همینطور شما لیبل موردنطر رو از Properties و قسمت Modifiers رو Public بذاری و Text. رو درستش کنی

black_mask
شنبه 28 بهمن 1391, 19:38 عصر
راحت ترین روش اینه که شما تو تعریف متغیر Status اولش یک Public بذاری دیگه همه جا بهش دسترسی داری

واسه دومی هم همینطور شما لیبل موردنطر رو از Properties و قسمت Modifiers رو Public بذاری و Text. رو درستش کنی

این کاری که گفتید را قبلا انجام دادم ولی بازم توی فرم اصلی بهش دسترسی ندارم.

sendelbor
شنبه 28 بهمن 1391, 19:47 عصر
منظورت اینه که تو فرم اصلی یه متغیر بزاری که اگه 1 بود فرم دوم بصورت فاکتور خرید بیاره اگه متغیر 2 بود ، فاکتور فروش بیاره ؟

اگه اینطوره متغیر استاتیک تعریف کن

black_mask
دوشنبه 30 بهمن 1391, 10:47 صبح
منظورت اینه که تو فرم اصلی یه متغیر بزاری که اگه 1 بود فرم دوم بصورت فاکتور خرید بیاره اگه متغیر 2 بود ، فاکتور فروش بیاره ؟

اگه اینطوره متغیر استاتیک تعریف کن

اگه بخواهم اینطوری استفاده کنم. باید توی فرم فاکتورم به این متغیر دسترسی داشته باشم چون توی کد ذخیره فاکتور به این متغیر احتیاج دارم. ولی اینطوری که شما گفتید توی فرم فاکتور به این متغیر که توی فرم اصلی تعریف کردم دسترسی ندارم.

black_mask
دوشنبه 30 بهمن 1391, 10:48 صبح
دوستان کسی نیست بتونه کمک کنه. یعنی هیچکس بلد نیست.

sgn2006
دوشنبه 30 بهمن 1391, 11:04 صبح
سلام
زمانی که می خوای بری به فرم خرید اول باید تعریفش کنی درسته ؟؟؟؟
بعد از تعری و قبل از ShowDialog شما باید مقدار متغیر status را تعیین کنید وقتی تعیین کردی توی Form_Load اون وقت می گی اگر status=1 بود لیبلم باشه خرید وگرنه باشه فروش

حله ....؟

black_mask
دوشنبه 30 بهمن 1391, 12:06 عصر
سلام
زمانی که می خوای بری به فرم خرید اول باید تعریفش کنی درسته ؟؟؟؟
بعد از تعری و قبل از ShowDialog شما باید مقدار متغیر status را تعیین کنید وقتی تعیین کردی توی Form_Load اون وقت می گی اگر status=1 بود لیبلم باشه خرید وگرنه باشه فروش

حله ....؟
ببنید من می خوام وقتی توی فرم اصلی برنامه ، وقتی روی منوی خرید کلیک شد ، فرم مربوط به فاکتورم لود بشه و مقدار Status برابر 1 بشه و خاصیت text فرم مربوط به فاکتور برابر "فاکتور خرید" بشه و وقتی توی فرم اصلیم روی منوی فروش کلیک کردم باز همین فرم لود بشه با این تفاوت که متغیر Status برابر 2 بشه و خاصیت Text مربوط به فرم فاکتورم برابر "فاکتور فروش "بشه. مکان تعریف متغیر Status در داخل فرم مربوط به فاکتور است. چیکار باید بکنم وقتی بخواهم هنگام صدا زدن این فرم توی فرم اصلی ، به این متغیر و خاصیت Text فرم فاکتورم دسترسی داشته باشم.
اگه روشم درست نیست، لطفا یک روش خوب برای استفاده از یک فرم جهت فاکتور خرید و فروش و ثبت آن پیشنهاد بدبد. ممنون میشم.

sgn2006
دوشنبه 30 بهمن 1391, 12:32 عصر
وقتی روی فرم خرید کلیک می کنی

FormBuy frm = new FormBuy();
frm.Status = 1;
frm.Text = "فرم خرید";
frm.ShowDialog();

وقتی روی فرم فروش کلیک می کنی

frm.Status = 2;
frm.Text = "فرم فروش";
frm.ShowDialog();

این و می خوایی؟

black_mask
دوشنبه 30 بهمن 1391, 20:49 عصر
وقتی روی فرم خرید کلیک می کنی

frm.Status = 1;
frm.Text = "فرم خرید";
frm.ShowDialog();

وقتی روی فرم فروش کلیک می کنی

frm.Status = 2;
frm.Text = "فرم فروش";
frm.ShowDialog();

این و می خوایی؟
دمت گرم عالی بود. همونی بود که میخواستم.

SOOORI
دوشنبه 01 مهر 1392, 12:29 عصر
سلام ميشه نمونه فرمتونو بذاريد؟؟