PDA

View Full Version : مشکل در کد نویسی فروشگاه کتاب

nfathi
یک شنبه 29 بهمن 1391, 10:28 صبح
سلام دوستان وقت بخیر.
موضوع پروژه کارشناسی من فروشگاه مجازی کتابه.که مشتری ابتدا ثبت نام و بعد لاگین کرده و خرید کند بعد از خرید کد رهگیری میگیره.
مشکل من اینه چطور بتونم کد بنویسم که ادمین سایت لیست محصولاتی که توسط مشتریا خرید شده ببینه و ارسال کتب هم پستیه ، و بتونه با توجه به اطلاعات کتب خریداری شده رو بفرسته.
ممنون میشم کمک کنید :( باید پروژم رو ارائه بدم سر مدیریت فروش موندم:(
(پروژه من با Asp.net تحت vb.net هست)

mohsen_f_b
یک شنبه 29 بهمن 1391, 10:59 صبح
سلام

نکته: درهمین سایت برنامه نویس دوستان عزیز چندتا نمونه قرار داده اند؛ جستجو کنید.

راه حل: شما باید اینطوری کار کنید که یک جدول دارید ؛ وقتی مشتری ثبت سفارش میکنه ProductID و UserID داخل این جدول ذخیره میشه. حالا در پنل Admin شما یک Page درست میکنید که با یک Join اطلاعات را به مدیر نشان میدید و مدیر سیستم میتونه عملیات خودش رو انجام بده. بسته به برنامه نویسی و جداول شما داره.

موفق باشید

nfathi
یک شنبه 29 بهمن 1391, 11:28 صبح
ممنون از راهنماییتون ، ولی مشکل من همین ارتباط بین جداوله ، چون تو صفحه محصولات یه grideview گذاشتم مشتری انتخاب کنه کتابو و بعد وارد میشه به جدول محصولات فروخته شده و یه کد رهگیری هم میگیره ، حالا ادمین چطور اطلاعات رو بفمه که کی خریداری کرده رو نمیدونم . :(
بله سرچ کردم قبل از مطرح کردن به جوابی نرسیدم :(

mohsen_f_b
یک شنبه 29 بهمن 1391, 12:01 عصر
ممنون از راهنماییتون ، ولی مشکل من همین ارتباط بین جداوله ، چون تو صفحه محصولات یه grideview گذاشتم مشتری انتخاب کنه کتابو و بعد وارد میشه به جدول محصولات فروخته شده و یه کد رهگیری هم میگیره ، حالا ادمین چطور اطلاعات رو بفمه که کی خریداری کرده رو نمیدونم . :(
بله سرچ کردم قبل از مطرح کردن به جوابی نرسیدم :(

شما اطلاعات ثبت شده توسط کاربر(کتابهای درخواستی) را کجا ثبت میکنید؟ مگه دربانک ثبت نمی کنید؟

موفق باشید

nfathi
یک شنبه 29 بهمن 1391, 12:43 عصر
بله دیگه وقتی انتخاب محصول رو بزنه بره تو جدول مثلا محصولاتی که فروخته شده ، حالا ادمین این جدول رو ببینه که میشه ولی مهم تر اینه مشخصات شخص خریدار .
فک کنم خیلی سخت دارم توضیح میدم :)
بازم ممنون خیلی لطف میکنید که وقت میزارید :)

mohsen_f_b
یک شنبه 29 بهمن 1391, 13:17 عصر
بله دیگه وقتی انتخاب محصول رو بزنه بره تو جدول مثلا محصولاتی که فروخته شده ، حالا ادمین این جدول رو ببینه که میشه ولی مهم تر اینه مشخصات شخص خریدار .
فک کنم خیلی سخت دارم توضیح میدم :)
بازم ممنون خیلی لطف میکنید که وقت میزارید :)

دوست عزیز مگه شما در جدول محصولات فروخته شده ID کاربر را ذخیره نمی کنید؟!
اگه نگه نمیداری که اشتباه هستش باید نگه داری و اینجا Join بزنی..
اگه نگه میداری که دیگه مشکلی نیست؛ با یک Join ساده از جدل محصولات فروخته شده به جدول User اطلاعات کاربر + محصول را در گرید یا هر جوری که می خواهید نمایش بدید.

درخصوص اینکه جستجو کردید اگر پیدا کرده اید در همه سیستم ها که دوستان گذاشته اند دقیقا این قسمت پیاده سازی شده است.

موفق باشید