PDA

View Full Version : سوال در مورد رویداد Leave

mehrdad1991h
یک شنبه 29 بهمن 1391, 21:41 عصر
سلام
من برای یک تکست باکس رویداد Leave را توش یه سری کد قرار دادم منتها مشکل اینجاست که
تنها زمانی که موس بر روی یکی از کنترول های دیگه بره و فعالشون کنه این رویداد عمل میکنه
و درصورتی که همینجوری بیرون از تکست باکس روی خود پنل یا فرم .... کلیک کنیم (روی کنترول ها مثل تکست باکس دکمه ها و کلید ها و.. کلیک نکنیم) این خاصیت کار نمیکنه چون هنوز تکست باکس فعال میمونه

الان میخوام بدونم چه کاری میتونم بکنم که اگر موس یه جای دیگه رو فرم کلیک کرد (هرجا غیر از تکست باکس فعال چه کنترول باشه چه نباشه) این خاصیت کار کنه

یا بهتره بگم رویداد چیزی هست که اینجوری عمل کنه ؟

سپاس

aryadad
یک شنبه 29 بهمن 1391, 21:53 عصر
رویداد Leave تکست باکس یعنی بایستی رو تکست باکس باشی و بعد ترکش کنی
برای موردی که شما مدنظر دارید بایستی به رویدادهای خود فرم مراجعه کنید

byanweb
یک شنبه 29 بهمن 1391, 21:54 عصر
زبان که برنامه را نوشته اید چی هست؟

mehrdad1991h
یک شنبه 29 بهمن 1391, 23:19 عصر
رویداد Leave تکست باکس یعنی بایستی رو تکست باکس باشی و بعد ترکش کنی
برای موردی که شما مدنظر دارید بایستی به رویدادهای خود فرم مراجعه کنید

خوب من میخوام تا خارج از تکست باکس کلیک میکنم ترک کنه تکست باکس را دیگه
مشکل اینجاس که فقط در صورتی که روی یک تکست باکس یا .... دیگه کلیک کنیم تکست باکس را ترک میکنم و رو خود فرم و فضاهای خالی فرم که کلیک کنیم تکست باکس را ترک نمیکند

زبان که برنامه را نوشته اید چی هست؟

فک کنم این قسمت مخصوص سی شارپ باشه که تاپیک هم تو این قسمت قرار گرفته پس حتما زبان برنامه نویسی سی شارپ هست !

the king
دوشنبه 30 بهمن 1391, 01:01 صبح
سلام
من برای یک تکست باکس رویداد Leave را توش یه سری کد قرار دادم منتها مشکل اینجاست که
تنها زمانی که موس بر روی یکی از کنترول های دیگه بره و فعالشون کنه این رویداد عمل میکنه
و درصورتی که همینجوری بیرون از تکست باکس روی خود پنل یا فرم .... کلیک کنیم (روی کنترول ها مثل تکست باکس دکمه ها و کلید ها و.. کلیک نکنیم) این خاصیت کار نمیکنه چون هنوز تکست باکس فعال میمونه

الان میخوام بدونم چه کاری میتونم بکنم که اگر موس یه جای دیگه رو فرم کلیک کرد (هرجا غیر از تکست باکس فعال چه کنترول باشه چه نباشه) این خاصیت کار کنه

سپاس

اگه شما ماوس رو در اون TextBox تون Capture کنید تا زمانی که کنترل یا پنجره دیگری Capture رو ازتون نگیره از رخداد های ماوس مثل
MouseDown و MouseMove باخبر می شوید، اما عیب اش اینه که با اینکار روال تغییر Focus با کلیک کردن از کار می افته. انگار که کل فرم
سطح کنترل شما است و بقیه کنترل ها حق استفاده از ماوس رو ندارند.

docendo
دوشنبه 30 بهمن 1391, 01:07 صبح
سلام

سپاس

کلا راهتان اشتباه است برای فعال بودن رویدادی از mouse up یا mouse click استفاده کنید و برای ترک رویداد از mouse Leaveاستفاده کنید

aryadad
دوشنبه 30 بهمن 1391, 01:10 صبح
خوب ترک کنه بره کجا؟ اگه قراره بره تو تکست باکس بعدی
در کلیک فرم بگو
TextBoxBadi.SetFocus()

mehrdad1991h
دوشنبه 30 بهمن 1391, 01:34 صبح
اگه شما ماوس رو در اون TextBox تون Capture کنید تا زمانی که کنترل یا پنجره دیگری Capture رو ازتون نگیره از رخداد های ماوس مثل
MouseDown و MouseMove باخبر می شوید، اما عیب اش اینه که با اینکار روال تغییر Focus با کلیک کردن از کار می افته. انگار که کل فرم
سطح کنترل شما است و بقیه کنترل ها حق استفاده از ماوس رو ندارند.

ممنون رروش یکم فکر میکنم ولی فکر نکنم اینجوری به کارم بیاد ! به مشکل میخورم اینجوری !

کلا راهتان اشتباه است برای فعال بودن رویدادی از mouse up یا mouse click استفاده کنید و برای ترک رویداد از mouse Leaveاستفاده کنید

تو تکست باکس قراره تایپ بشه خوب ممکنه موس بره اونور تایپ تموم نشده کاری که نباید بکنه را میکنه اینجوری که

خوب ترک کنه بره کجا؟ اگه قراره بره تو تکست باکس بعدی
در کلیک فرم بگو
TextBoxBadi.SetFocus()

وقتی تعداد کاراکتری که کاربر قراره وارد کنه در تکست باکسمون نامشخصه ، چجوری من بفهم کی باید بفرستمش به کنترل بعدی ؟

----
فک کنم باید همینجوری که هست بزارم بمونه :متفکر: