PDA

View Full Version : سوال: ساخت برنامه بدون نياز به بسته دات نت

aminpprog
یک شنبه 29 بهمن 1391, 23:52 عصر
با سلام حضور دوستان ارجمند :
سوال پايه اي از شما عزيزان دارم . تقاضا دارم اگر هر كدام از عزيزان امكانش را دارد راهنمايي ام كند .

سوال :
مي خواهم برنامه جديدي را كه درست مي كنم ، در هنگام نصب در سيستم مقصد نيازي به هيچ كدام از دات نت هاي 2 و 3 و 3.5 و 4 نداشته باشد و كلا بدون نياز به هيچگونه دات نت ، به شكل ساده قابل نصب باشد .
توصيه لازم تان را بفرماييد .

با تشكر !!!

JaVa
دوشنبه 30 بهمن 1391, 00:00 صبح
با سلام حضور دوستان ارجمند :
سوال پايه اي از شما عزيزان دارم . تقاضا دارم اگر هر كدام از عزيزان امكانش را دارد راهنمايي ام كند .

سوال :
مي خواهم برنامه جديدي را كه درست مي كنم ، در هنگام نصب در سيستم مقصد نيازي به هيچ كدام از دات نت هاي 2 و 3 و 3.5 و 4 نداشته باشد و كلا بدون نياز به هيچگونه دات نت ، به شكل ساده قابل نصب باشد .
توصيه لازم تان را بفرماييد .

با تشكر !!!

سلام.

این یکار غیر محاله که شما بخواید از زبان های تحت .NET Framework استفاده کنید بعد بخواید ببرید روی یه سیتسم که دات نت توش نصب نیست برنامه رو نصب بکنی. یا اجرا کنی :لبخند:

شما اگه می خواید با دات نت کار نکنی برو C++‎ یا دلفی یا vb 6.0 یا اسمبلی یا هر زبانی که تحت دات نیست کار کن.

من این سئوال رو خیلی بار دیدم که پرسیدن شما به چه خاطر می خواید برنامه که می نویسید تحت دات نت نباشه ؟

ممنون میشم به سئوال منم پاسخ بدید

mehrdad1991h
دوشنبه 30 بهمن 1391, 00:13 صبح
ویندوز ها در حالت عادی پیش فرض روشون دات نت 1 یا 2 نصب میشه خودکار (فک کنم با توجه به ویندوز سرور میگم) اگر برنامه ات کوچیکه و با دات نت 1 و2 بهت جواب میده با اونا بنویس که همه جا بهت کار بدهد :افسرده:

ak0100
دوشنبه 30 بهمن 1391, 00:22 صبح
سلام اگه ميخواي دات نت نصب نكني از نصب ساز installaware استفاده كن كه خودش هنگام نصب نرم افزار دات نت رو نصب ميكنه اما حجم فايل نصب به اندازه دات نت و برنامه اي كه نوشتي ميشه

JaVa
دوشنبه 30 بهمن 1391, 00:28 صبح
سلام اگه ميخواي دات نت نصب نكني از نصب ساز installaware استفاده كن كه خودش هنگام نصب نرم افزار دات نت رو نصب ميكنه اما حجم فايل نصب به اندازه دات نت و برنامه اي كه نوشتي ميشه

فکر نکنم مشکل ایشون اینجوری حل بشه.:قهقهه:

در ضمن دوست گرامی شما می تونید یه کار دیگه هم بکنید.

شما می تونید توی وِزوال استودیو برنامه تون رو بنویسی البته فقط داخل Consol Application می تونید اینکارو بکنید که اونم زیاد جالب نیست.:گیج:

(خبری از کنترل های بصری نیست.)

موفق باشید:چشمک:

docendo
دوشنبه 30 بهمن 1391, 01:01 صبح
شدنی است اما کارتون سخت میشود برای یک برنامه ساده باید دهها بلکه صدها Dll و Ocx استفاده کنید که باعث سرعت و کیفیت برنامه تان پایین آید و درضمن باید در استفاده کدهای API مهارت داشته باشید ولی من علت اینکارتان را سر در نمی آورم تمام دات نت ها که رایگان آپ دیت میشوند نیازی به اینکار نیست

و اگر واقعا مصمم هستید که از دات نت ها استفاده نکنید پیشنها میکند برنامه تان را در محیط جاوا بنویسید

danialafshari
دوشنبه 30 بهمن 1391, 01:26 صبح
سلام
جاوا هم نیاز به Runtime داره
شما می تونی با نرم افزارهایی dotnet رو درون برنامه Embed کنی
جستجو کنی پیدا می کنی
فکر کنم XenoCode

aminpprog
دوشنبه 30 بهمن 1391, 14:13 عصر
من در دفعاتي كه ويندوز نصب مي كنم ، علي الخصوص XP زماني كه به قسمت Add Or Remove Program سر مي زنم نشانه اي از وجود دات نت ها نمي بينم ، حتي دات نت 2 . به همين دليل هميشه تصور من اين بوده است كه در لحظه نصب XP هيچگونه بسته دات نت وجود ندارد .مگر اينكه در قسمت هاي خاصي از ويندوز كه دور از چشم من مانده نصب مي شوند .
اگر اينگونه است كه گفتم لطفا تاييديه لازم را صادر نماييد !!! :لبخند::لبخند::لبخند:

aminpprog
دوشنبه 30 بهمن 1391, 14:25 عصر
آيا با نصب ويندوز بسته هاي دات نت هم نصب مي شوند ؟
دركدام ويندوز چه بسته اي ؟

mehrdad1991h
دوشنبه 30 بهمن 1391, 14:27 عصر
من در دفعاتي كه ويندوز نصب مي كنم ، علي الخصوص XP زماني كه به قسمت Add Or Remove Program سر مي زنم نشانه اي از وجود دات نت ها نمي بينم ، حتي دات نت 2 . به همين دليل هميشه تصور من اين بوده است كه در لحظه نصب XP هيچگونه بسته دات نت وجود ندارد .مگر اينكه در قسمت هاي خاصي از ويندوز كه دور از چشم من مانده نصب مي شوند .
اگر اينگونه است كه گفتم لطفا تاييديه لازم را صادر نماييد !!! :لبخند::لبخند::لبخند:

تو Add Or Remove Program که نشونش نمیده چون نصب نکردی چیزی که رو خوده ویندوزه را که نشون نمیده اینجا که
بگذریم ویندوز که نصب میکنی این ادرس را چک کن ببین نسخه ای از دات نت هست یا نه WinDrive:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework
من دارم با توجه به ویندوز سرور میگم دات نت رو خود ویندوز هستا رو ویندوز معمولی نمیدونما
رو ویندوز سرور حداقل دات نت 1 موجود است

چک کن خودت دیگه
موفق باشی

aminpprog
دوشنبه 30 بهمن 1391, 14:38 عصر
بسيار از راهنمايي مفيد شما دوست عزيز متشكرم ، اميدوارم در ويندوز هاي كلاينتي هم به همين شكلي باشد كه فرموديد .
فقط در صورت امكان اگر از وجود بسته هاي دات نت در ويندوزهاي كلاينتي مطمئن شديد مرا مطلع نماييد (سوال قبلي در بالا).

mehrdad1991h
دوشنبه 30 بهمن 1391, 15:02 عصر
بسيار از راهنمايي مفيد شما دوست عزيز متشكرم ، اميدوارم در ويندوز هاي كلاينتي هم به همين شكلي باشد كه فرموديد .
فقط در صورت امكان اگر از وجود بسته هاي دات نت در ويندوزهاي كلاينتي مطمئن شديد مرا مطلع نماييد (سوال قبلي در بالا).
الان یکی از دوستان ویندوز تازه عوض کرده بود ازش پرسیدم (رو ویندوز XP البته 64 بیتیش موجود نبود هیچی ...... پس میتونی نتیجه بگیری حرف من فقط برای ویندوز سرور صادقه متاسفانه (البته من خودم تست نکردم پرسیدم ازش گفت اصلا این فلدر نیست حالا دیگه نمیدانم....

docendo
دوشنبه 30 بهمن 1391, 15:21 عصر

آيا با نصب ويندوز بسته هاي دات نت هم نصب مي شوند ؟
دركدام ويندوز چه بسته اي ؟

کاربر گرامی بسته هاي دات نت بسته های جانبی هستند و همراه ویندوز نیست این بسته ها بنام Framework بوده و رایگان میباشد میتوانید از سایت مایکروسافت دانلود کنید

این هم اینک 4.5 Framework و ورژونهای 2 و 3 را در پائین صفحه مشاهده میکنید (http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30653)

AGENT-20
سه شنبه 01 اسفند 1391, 11:03 صبح
سلام.

این یکار غیر محاله که شما بخواید از زبان های تحت .NET Framework استفاده کنید بعد بخواید ببرید روی یه سیتسم که دات نت توش نصب نیست برنامه رو نصب بکنی. یا اجرا کنی :لبخند:

شما اگه می خواید با دات نت کار نکنی برو C++‎ یا دلفی یا vb 6.0 یا اسمبلی یا هر زبانی که تحت دات نیست کار کن.

من این سئوال رو خیلی بار دیدم که پرسیدن شما به چه خاطر می خواید برنامه که می نویسید تحت دات نت نباشه ؟

ممنون میشم به سئوال منم پاسخ بدید

منم دنبالش بودم
چون اگر ویندوز مقصد کوچک ترین ویروسی یا ... بگیره .net fram work از کار می افته و برنامه کار نمیکنه

danialafshari
سه شنبه 01 اسفند 1391, 12:20 عصر
سلام
با توجه به حرف شما xp بصورت پیش فرض .net روش نصب نیست ولی در ویندوز7، dotnet ورژن 2 به صورت پیش فرض نصبه و روی ویندوز8، dotnet ورژن 4 نصبه

FastCode
سه شنبه 01 اسفند 1391, 12:23 عصر
xeno code رو که معرفی کردن
mono/aot هم هست.معمولا فایل exe بیشتر از صد مگ میشه ولی برای جلوگیری از مهندسی معکوس هم روش خوبیه.