PDA

View Full Version : آموزش MVC

MRmoon
دوشنبه 30 بهمن 1391, 15:12 عصر
سلام.

دوستان کسی یه آموزش ب زبان فارسی MVC نداره؟

گشام تو این فروم چیزی نبود(البته اگه هسته خوبش شما بذارین شاید از زیر دستم در رفته) و تو سایتای ایرانی هم نبود.

بعد یه سوال دیگه مثلا MVC یا فریم ورک Yii به چه دردی میخورن؟

من فریم ورکا چیزی سر در نمیارم :لبخند:

شما توضیح بدین من ملتفت شم:لبخند:

digimohammad
پنج شنبه 13 تیر 1392, 12:01 عصر
با سلام.
من فکر میکنم آموزش خاصی در مورد آموزش mvc نباشه. چون mvc یک جور روش برای ساخت نرم افزارهای تحت وب یا سایته.
البته باید بگم که خودم زیاد باهاش آشنا نیستم ولی در کل میشه mvc یه روش استاندارد برای ساخت برنامه هست.
فریم ورک ها اسکریپتهای آماده ای هستند که اغلب به صورت کلاس نوشته شدن و برای ساخت برنامه و یا یک سایت کار برنامه نویسی رو سرعت میدن چون چیزهای کلی و عمومی زیادی رو از قبل نوشتن و برنامه نویس برای استفاده ازش کافیه که اون کلاس رو فراخوانی کنه و بقیه قضایا.
خودم شخصا در مورد فریم ورکها زیاد جستجو داشتم و به این نتیجه رسیدم که با وجود قدرتشون نمیشه بهشون اعتماد کرد. البته بیشتر به این خاطر که تعدادشون زیاده و هر گروهی یه روش مخصوص خودش رو داره. البته با بعضی از فریم ورکها به شدت موافقم مثلا jquery یک فریم ورک استاندارد برای جاوا اسکریپت هست که خیلی خوب روش کار شده... فکر میکنم تا همینجا حرفهام کافیه. با توجه به اینکه این موضوع چند ماهیه که مطرح شده خواستم یه چیزی بنویسم که اگر کسی به این صفحه مراجعه کرد چند تا نکته دریافت کنه. موفق باشید.

MRmoon
پنج شنبه 13 تیر 1392, 12:14 عصر
با سلام.
من فکر میکنم آموزش خاصی در مورد آموزش mvc نباشه. چون mvc یک جور روش برای ساخت نرم افزارهای تحت وب یا سایته.
البته باید بگم که خودم زیاد باهاش آشنا نیستم ولی در کل میشه mvc یه روش استاندارد برای ساخت برنامه هست.
فریم ورک ها اسکریپتهای آماده ای هستند که اغلب به صورت کلاس نوشته شدن و برای ساخت برنامه و یا یک سایت کار برنامه نویسی رو سرعت میدن چون چیزهای کلی و عمومی زیادی رو از قبل نوشتن و برنامه نویس برای استفاده ازش کافیه که اون کلاس رو فراخوانی کنه و بقیه قضایا.
خودم شخصا در مورد فریم ورکها زیاد جستجو داشتم و به این نتیجه رسیدم که با وجود قدرتشون نمیشه بهشون اعتماد کرد. البته بیشتر به این خاطر که تعدادشون زیاده و هر گروهی یه روش مخصوص خودش رو داره. البته با بعضی از فریم ورکها به شدت موافقم مثلا jquery یک فریم ورک استاندارد برای جاوا اسکریپت هست که خیلی خوب روش کار شده... فکر میکنم تا همینجا حرفهام کافیه. با توجه به اینکه این موضوع چند ماهیه که مطرح شده خواستم یه چیزی بنویسم که اگر کسی به این صفحه مراجعه کرد چند تا نکته دریافت کنه. موفق باشید.

ممنون كه يكي پيدا شد بعد از 2-3 ماه جواب داد....

MMSHFE
پنج شنبه 13 تیر 1392, 12:15 عصر
آموزش MVC به زبان ساده (http://barnamenevis.org/showthread.php?406108-MVC-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87)
آموزش تصویری MVC از ابتدا تا انتها (http://barnamenevis.org/showthread.php?406782-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-MVC-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D8%AF%D8%A7-%D8%AA%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%87%D8%A7)