PDA

View Full Version : گفتگو: چه برنامه اي بنويسيم ؟

mohammadsamadi1377
دوشنبه 30 بهمن 1391, 20:43 عصر
با سلام ميخواستم بدونم بايد در مورد چي برنامه نويسي كنيم ؟

m2011kh
دوشنبه 30 بهمن 1391, 22:24 عصر
سلام.
سوالتون شبیه این میمونه که بری رانندگی یاد بگیره بعد بپرسه حالا که یاد گرفتم باید کجا برم با ماشین؟؟؟

خوب شما نیازتون چی هست و یا اگه مشتری مد نظر دارید نیاز اون چی هست؟؟؟

در همون مثال بالام ناز شما مثلا رفتن به مطب پزشک هست،پس از توانایی رانندگی تون برای رسیدن به مقصد(مطب پزشک) استفاده میکنید.خوب سوال شما هم مثل همینه نیاز هارو مشخص کنید و در جهت رفعشون گام بردارید.

شبتون خوش
MMD

SilverLearn
دوشنبه 30 بهمن 1391, 22:46 عصر
برنامه نویسی به نظر من غیر از درآمد و ... می تونه عشق یک آدم باشه
پس تا می تونی به عشقت توجه کن و هر چی که به نظرت میاد رو برنامه نویسی کن ...چون به نظر میاد تازه کار هستین ....

متب <> مطب :)

m2011kh
دوشنبه 30 بهمن 1391, 23:32 عصر
سلام و شب بخیر.

هم از لحاظ فلسفی و منطقی شما هر کاری که انجام میدی بر اساس نیاز هست.حتی عشق به یک موضوع یا شخص از نیاز برمیگرده و کاملا منطقی هست.

مثالی که خودتون زدید که به عشقت توجه کن و هر چی به نظرت میاد بنویس.شما بر اساس نیاز به توجه به عشق این کار رو میکنید.پس در کل این کار رو در جهت رفع نیازتون انجام میدید.

یک انسان عاقل هیچ وقت نمیاد مثلا یکی از سرویس های ویندوز رو خودش بنویسه.چون خود ویندوز این رو در اختیارتون میزاره.پس لازم نیست هر چیزی که ذهنتون میرسه رو طراحی کنید.سعی کنید بیشتر خلاقیت به کار ببرید و مسائلی رو حل کنید که نرم افزار های موجود در رابطه با اون به تعداد موهای سرتون زیاد نباشه.

در ضمن اگر هم کاملا مبتدی هستید و در ایجاد و پیاده سازی خلاقیت محدودیت بیشتری دارید ولی باز هم جای خلاقیت دارید.برای مثال برای تمرین میتونید برخی از نیاز هایی که ویندوز در اختیارتون نمیزاره و شما اون نیاز رو در خودتون حس میکنید و میبینید نبود اون باعث کندی شما میشه رو بنویسید و برای مصرف خودتون از برنامه ای که نوشتید استفاده کنید.اگه به برنامه نویسی علاقه داشته باشید و به قول آقای djmohammad (http://barnamenevis.org/member.php?48668-djmohammad) به اون عشق بورزید این کاری که گفتم خیلی لذت بخش خواهد بود.چه زمانی که مبتدی باشید و چه زمانی که در سطح بالایی برسید.به غیر از مسئله در آمد و ... رفع نیاز های نرم افزاری خودتون با نرم افزار نوشته شده توسط خودتون میتونه لذت بخش باشه.

در ضمن من معمولا زیاد به لغاتی که استفاده میکنم دقت نمیکنم(در مورد متب) فقط قصدم رسوندن اصل مطلب هست.کلا از بچه گی به غیر از دیکته ی مدرسه تو یادداشت هام غلط املایی خیلی زیاد داشتم.

شبتون خوش

MMD

dousti_design
دوشنبه 30 بهمن 1391, 23:39 عصر
برنامه ای بنویسید که با دریافت یک ورودی مانیتور را دو متر جابجا کند. :لبخندساده:

m2011kh
دوشنبه 30 بهمن 1391, 23:46 عصر
فکر بدیم نیست ولی باید قبلش برید اول میکرو کنترل و زبان C++ و همینطور مقدار کمی مکانیک رو یاد بگیرید و بعدش هم الکترونیک بخونید.

بعدش یه مدار تهیه کنید و همچنین موتور برای جابجایی مانیتور و بعدش از میکرورکنترل برای دریافت ورودی از کامپیوتر و و پردازش و کنترل مدار استفاده کنید و برنامه نویسی میکروکنترلتون هم که بهترین زبان براش همین C++ خودمونه.

ولی برای ایده ایشون فکر کنم یه پنج شیش سال باید برین درس بخونین اونیم فوق فشرده.:قهقهه:

جالب بود اسپم خوبی دادید و دادم.

شبت خوش
MMD

mehran901
سه شنبه 01 اسفند 1391, 00:05 صبح
ی برنامه که صبح ها بره نون بگیره هم خوبه

درضمن اگه تازه کارین پیشنهاد میکنم چند تا کتاب زیر رو بخونین ...
1- آموزش گام به گام ویژوال بیسیک 6 مظاهر علی پور
2- آموزش ویبی در 21 روز انتشارات نشرگستر - مولف گرگ پری
3- مرجع کامل برنامه نویسان ویبی انتشارات آیلار
4-آموزش ویبی پیشرفته انتشارات نشر علوم
5-application programming interface انتشارات ناقوس تالیف پژمان حسینی
6- برنامه سازی سیستمی با Api تالیف جعفرنژاد قمی
7- برنامه نویسی activeX در ویبی تالیف فک کنم آقای محسن بیگلری بود و انتشارات دانشگاه سمنان
ی چند تا دیگم بود الان اسماش یادم رفته ولی اینا رو فعلا بخون تموم که شد اگه فکر کردی نیاز به تسلط بیشتری داری انشالله 4 5 سال دیگه که تموم شد چند تا کتاب عالی دیگه بهت معرفی کنم

mehran901
سه شنبه 01 اسفند 1391, 00:07 صبح
فکر بدیم نیست ولی باید قبلش برید اول میکرو کنترل و زبان C++‎ و همینطور مقدار کمی مکانیک رو یاد بگیرید و بعدش هم الکترونیک بخونید.

بعدش یه مدار تهیه کنید و همچنین موتور برای جابجایی مانیتور و بعدش از میکرورکنترل برای دریافت ورودی از کامپیوتر و و پردازش و کنترل مدار استفاده کنید و برنامه نویسی میکروکنترلتون هم که بهترین زبان براش همین C++‎ خودمونه.

ولی برای ایده ایشون فکر کنم یه پنج شیش سال باید برین درس بخونین اونیم فوق فشرده.:قهقهه:

جالب بود اسپم خوبی دادید و دادم.

شبت خوش
MMD

جونم تجربه....! 5 6 سال؟! اونم فوق فشرده ؟!!!!!!! تو 5 سال میشه موشک هوا کرد ! ههه

جونم بررسی و تحلیل
دست یو مرسی اطلاعاتمون کلی افزایش پیدا کرد :بامزه:

sina_oonline
سه شنبه 01 اسفند 1391, 00:13 صبح
سلام دوست من
سوال شما بسیار بسیار بسیار گنگه
ساده ترین جوابش هم کسب در آمد و گذران عمره

موفق باشید