PDA

View Full Version : سوال: گرفتن گزارش از 3 جدول

ms_raha
سه شنبه 01 اسفند 1391, 06:37 صبح
سلام
من 3 تا جدول دارم enrol(ثبت نام داوطلب), lesson(ثبت نام درس), enrol_lesson(ارتباط بین enrol و lesson هستش)
یک دستور select براش نوشتم که مثلا کسانی که رشته کامپیوتر هستن زن هستن و شماره درس 200 را برداشتن رو نشان بدهد دستورش هم به صورت زیر است:
select enrol.code_student,enrol.name,enrol.family,enrol.k ind,enrol.reshte,lesson.name_lesson,lesson.ostad,l esson.day,lesson.watch from enrol,enrol_lesson,lesson where lesson.code_lesson like '%'+@a+'%' and enrol.reshte like '%'+@b+'%' and enrol.kind like '%'+@c+'%'and enrol.code_student=enrol_lesson.code_student and lesson.code_lesson=enrol_lesson.code_lesson
این درست جواب میدهد ولی میخواهم از این گزارش درست کنم جواب درست نمیدهد آیا گزارش از یک جدول با گزارش از 3 جدول فرق دارد؟
من وقتی crystal report رو درست میکنم هر 3 جدول را اضافه می کنم ولی توی صفحه گزارش فیلدهایی رو که در دستور select نوشتم میاورم
این دستور select رو که نوشتم در گزارش تمام درس های رشته کامپیوتر را میاورد
بازم تاکید میکنم که این دستور درست جواب میدهد ولی هنگام گزارش گرفتن درست جواب نمیدهد
ممنون میشم راهنماییم کنید

ms_raha
سه شنبه 01 اسفند 1391, 12:38 عصر
کسی نیست جواب منو بده:افسرده:

ma.rad
سه شنبه 01 اسفند 1391, 13:31 عصر
برای سه جدول می تونی از INNER JOIN استفاده کنی
مثال:

Select * from dbo.info INNER JOIN dbo.mail ON dbo.info.age = dbo.mail.age INNER JOIN dbo.tol
ON dbo.info.age = dbo.tol.age where ....