PDA

View Full Version : سوال: تفوت ميان Reference موجود در پنل سمت راست برنامه و Using موجود در كد برنامه

aminpprog
سه شنبه 01 اسفند 1391, 11:45 صبح
سلام به همه دوستان عزيز :
همان طور كه از عنوان تاپيك بر مياد ، احتمالا متوجه سوال من شده ايد .
بله ؛ مي خواستم تفاوت ميان Reference موجود در پنل سمت راست برنامه C# و Using هاي استفاده شونده در كد برنامه را بدونم .
از دوستان تقاضاي راهنمايي را دارم . :قلب::قلب::قلب:

jasper
سه شنبه 01 اسفند 1391, 12:21 عصر
دوست عزیز شما در قسمت رفرنس در واقع فایل رو به برنامه الحاق میکنین و در قسمت یوزینگ فضای نام (متشکل از کلاسها) رو اضافه میکنین
البته میشه از یه رفرنس چندین فضای نام گرفت که به استفاده شما برمیگرده.

aminpprog
سه شنبه 01 اسفند 1391, 12:29 عصر
خيلي از راهنمايي شما متشكرم .
اما سوالم رو به خوبي نگرفتيد .
سوال من در واقع اينه كه آيا بدون افزودن رفرنس نميشه از فضاي نام استفاده كرد ؟
اگه نميشه پس چرا در مواردي مثل فضاي نام Stream نيازي به افزودن رفرنس نداريم ؟:متفکر:

esafb52
سه شنبه 01 اسفند 1391, 13:01 عصر
چون زیر مجموعه سیستم هستش
using System.IO;
ضمنا من namespace Streamرو ندیدم !!!!!!!!!!!!!!!
میشه بیشتر توضیح بدی؟!!!

aminpprog
سه شنبه 01 اسفند 1391, 13:22 عصر
ببخشيد منظور من همان Namespace IO بود كه به اشتباه Stream گفتم .
از راهنمايي ارزنده شما هم بسيار ممنونم . :قلب:

مهرداد صفا
سه شنبه 01 اسفند 1391, 19:25 عصر
با سلام
به طور کلی وقتی شما یک کتابخانه را به reference اضافه می کنید می توانید از کلاسها و توابع موجود در آن استفاده کنید که این کلاسها می توانند در یک یا چند فضای نام تعریف شده باشند، حالا از طرف دیگر شما کاملا مختارید که برای راحتی در استفاده از کلاسهایی که درون فضای نام قرار دارند آن را با استفاده از using معرفی کنید تا مجبور نباشید نام فضای نام را در ابتدای نام کلاس بنویسید و این کار صرفا جهت راحتتر شدن کد نویسی است و ضرورتی ندارد.
فضای نامهایی مثل System.IO همانطور که دوستان گفتند در کتابخانه های اصلی .net قرار دارند که به طور پیشفرض توسط visual studio به reference اضافه می شوند و نیازی نیست که این کتابخانه ها را reference کرد.

aminpprog
سه شنبه 01 اسفند 1391, 19:32 عصر
از همه دوستان عزيزي كه راهنمايي هاي لازم را كردند ، كمال تشكر را دارم !!!
(در ضمن تشكر لازمه هم انجام شد :چشمک:)