PDA

View Full Version : سوال: مشکل در نوشتن برنامه ثبت سند دستی نرم افزار حسابداری

hamed_vb
سه شنبه 01 اسفند 1391, 12:36 عصر
سلام دوستان من دارم یه پروژه ای رو تکمیل میکنم به کمک شما خیلی نیاز دارم امیدوم اول خدا بعد بچه های گله تو این انجمن هست

میخوام توی نرم افزار حسابداری که دارم مینویسم یک فرم ثبت سند دستی باشه که بتونم قبل اینکه رکوردهام بره توی بانک اطلاعاتی بشینن بعد از تکمیل سند دستی بصورت یکجا ثبت بشن نه تک تک در ضمن بانک اطلاعاتیم Access هستش یا واضح تر بگم

من کد کل و کد معین و کد تفضیلی رو که وارد می کنم و شرح و مبلغ بدهکاری یا بستانکاری و می نویسم قبل اینکه بره توی Datagride بشینه و تو Tabel ثبت بشه همه رکورد ها رو توی یه متغییر نگهداره و بعد از زدن دکمه ثبت همه اطلاعات توی دیتاگرید ثبت بشن و بعداً توی سند حسابداری همه مشاهده بشن

توروخدا کمکم کنین

as987498749874
سه شنبه 01 اسفند 1391, 18:52 عصر
سلام

برای ثبت اطلاعات از متغیر زیر استفاده کن

dim Save_Info(1 to 1, 1 to 5) as string

save_Info(1,1)=Code_Kol
Save_Info(1,2)=Code_Moeein
.
.
.

'After User Press Save Button
'Save All Information In Database

فکر کنم همینو می خواستی

hamed_vb
چهارشنبه 02 اسفند 1391, 10:41 صبح
نه ببینید منظور من اینه که میخوام اطلاعات یک سند رو توی یه Datagrid وارد کنم قبل اینکه تو دیتابیس اکسس ثبت بشه بعد که دکمه ثبت رو زدم همشون یکجا برن تو یه دیتا گرید دیگه که به دیتا بیس وصل شده ثبت بشن ولی اگر دکمه انصراف بزنم هیچ کدوم ثبت نشه منتهی موندم چه طوری این کار و انجام بدم

as987498749874
چهارشنبه 02 اسفند 1391, 13:18 عصر
شما دو راه دارین

1) اطلاعاتی که توی گرید ثبت میشه توی جدول دیگه ای غیر از جدول اصلی دیتابیس ذخیره بشه و پس از تایید کل اطلاعاتی طبق الگو به جدول اصلی منتقل بشه و جدول اولیه اطلاعاتش پاک بشه
2) توی همین متغیری که گفتم ذخیره بشه ولی در صورتی که از فلکس گرید استفاده می کنید بعد اطلاعات رو در دیتابیس ذخیره کنین

hamed_vb
جمعه 04 اسفند 1391, 19:04 عصر
سلام ممنونم از راهنمابييتون ولي من از منظور شما اينو فهميدم كه دو تا Datagride داشته باشم و اطلاعات رو تو Datagrid اول ثبت كنم و بعد از زدن دكمه كليد ثبت همه منتقل بشن به يه گريد ديگه كه وصل به بانك اطلاعاتي اكسسم ولي مشكل من اينه اگه 50 تا رديف يا ركورد اطلاعات داشته باشم چطوري 50 بار توي جدول دوم بصورت متداول ايجاد كنه و اطلاعات رو ذخيره كنه ممنون ميشم يه نمونه سورس كد بطور مثال برام بگذاريد البته ببخشيد پررويي و پر توقعيه

kitcat_m18
جمعه 04 اسفند 1391, 21:24 عصر
سلام دوست عزیز،
روش های مختلفی برای این کار وجود داره این یکیشه:

Private Sub Form_Load()
Dim MyRecordset As New ADODB.Recordset

With MyRecordset
.Fields.Append "Field1", adChar, 20
.Fields.Append "Field2", adChar, 20
.Open
.AddNew
.Fields!field1 = "salam"
.Fields!field2 = "Bye"
End With

Set DataGrid1.DataSource = MyRecordset
End Sub

شما اگه از گرید های بهتری مثل VsFlexGrid استفاده کنی می تونی به راحتی اطلاعات رو بدون رکورد ست توش قرار بدی و بعد عملیاتت رو برای ثبت در دیتابیس روش انجام بدی

یا اینکه از تکنیک Temp Table در بانک اطلاعاتی استفاده کنی

و یا از روش هایی که دوستان پیشنهاد دادن

در کل هر کدوم که خودت راحت تری

موفق باشی :لبخندساده:

hamed_vb
شنبه 05 اسفند 1391, 20:32 عصر
دوستان عزیزم به سورس کدی که گذاشتم نگاه کنین مشکل من همین برنامس توضیحات کامل رو داخل فرم نوشتم ممنون میشم کمکم کنین بخدا موندم

m.4.r.m
شنبه 05 اسفند 1391, 21:29 عصر
دوست خوبم بیا پیش خودم که جوابت پیش خودمه ؛

این کار با Data gird شدنی نیست به هیچ وجه من الوجوه :D درست گفتم جمله رو ؟

چون دیتا گرید تا به دیتابیس وصل نشه کار نمیکنه شما باید از Vsflexgrid استفاده کنی اگه داری نصبش کن نداری بگو من سریالشو میدم نصب کن از اون استفاده کن کدشم بهت میگم چی بنویسی یه برنامه بهت میدم از رو اون بردار بنویس .

m.4.r.m
شنبه 05 اسفند 1391, 21:34 عصر
این تاپیک رو نگاه کن جوابتو حتما میگیری
http://barnamenevis.org/showthread.php?375230-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%A8%D8%A7-VSFLEXGRID-%D9%88-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%B3-2003&p=1657737#post1657737

hamed_vb
شنبه 05 اسفند 1391, 21:40 عصر
وقعاً نمی دونم اگه بچه های گل این انجمن نبودن چه به روز بی سواد هایی مثل من میومد واقعاً ممنونم

فقط یه مسئله میشه کدهایی که تو پیج معرفی شده نوشتین بصورت سورس کد برام بزارین واقعاً ممنون میشم من خیلی سعی کردم نتونستم