PDA

View Full Version : طراحی جدول برای حضور و غیاب

sobhmoud
سه شنبه 01 اسفند 1391, 19:54 عصر
سلام دوستان من می خوام یک نرم افزار حضور و غیاب برای مثلا یک کلاس بنویسیم که کاربرمی تونه نام دانش اموزان رو وارد کرده واز ان پس برنامه یک لیست به کاربر نشان داده وبا تیک خوردن نام دانش آموز حضور و غیابش در جدول ثبت بشه حلا نمی دونم جدول دیتا بیس چجوری بنویسم تا اسم دانشجو رو گرفته و حضور وغیاب بکنه ممنون می شم کمکم کنید

khokhan
سه شنبه 01 اسفند 1391, 20:21 عصر
سلام دوستان من می خوام یک نرم افزار حضور و غیاب برای مثلا یک کلاس بنویسیم که کاربرمی تونه نام دانش اموزان رو وارد کرده واز ان پس برنامه یک لیست به کاربر نشان داده وبا تیک خوردن نام دانش آموز حضور و غیابش در جدول ثبت بشه حلا نمی دونم جدول دیتا بیس چجوری بنویسم تا اسم دانشجو رو گرفته و حضور وغیاب بکنه ممنون می شم کمکم کنید

سلام با یه متد datetime و دوتا جدول یکی برای خوندن اسامی دانش آموزان از آن و
دیگری برای ثبت تاریخ و ساعات و شماره دانش آموزان غایب
من قبلا دو سه مورد برنامه برای این منظور نوشتم

veniz2008
سه شنبه 01 اسفند 1391, 20:34 عصر
سلام. شما خودت چکاری انجام دادی؟.نیازهای برنامه ات رو کامل بیرون کشیدی؟. موجودیت ها و روابط رو مشخص کردید؟. چه جداولی رو طراحی کردی؟. مهم نیست همش درست باشه مهم اینه که قدم اول رو خودتون بردارید.

sobhmoud
چهارشنبه 02 اسفند 1391, 18:35 عصر
با سلام از راهنمایی اقای khokhan (http://barnamenevis.org/member.php?131732-khokhan) چون من تازه کارم متشکرم فقط اگه امکان داره یک نمونه جدول رو برام بذارید ممنونتون میشم .
من خودم با فایل ها می خواستم بسازم طوری که یک فایل برای نگه داری اسامی و به ازای هر حاضر و غایب کردن هم یک فایل متن با 0 و1 شروع می شود