PDA

View Full Version : حرفه ای: قسمت بندی صفحه بوسیله Div

سعید کشاورز
سه شنبه 01 اسفند 1391, 23:21 عصر
سلام دوستان..
یه سوال از اساتید حرفه ای دارم..
یه چند وقتی میشی از طراحی قالب دور بودم..حالا که دوباره برگشتم یه سوال واسم پیش اومده..
یه چند وقتی میشه که با جوملا کار میکنم..یه سری قالب فارسی دانلود کردم که به ظاهر خیلی ساده میاد
اما وقتی سورس صفحه رو میبینی متوجه میشی که از کلی Div واسه بخش بندی استفاده شده..
مثلا اگه من بخوام همون قالب رو پیاده سازی کنم شاید بتونم با نصف اون Div هایی که اون استفاده کرده،قالب رو بسازم.
می خام ببینم آیا دلیل خاصی داره که میان این کار رو میکنن؟یعنی هرچی کدهای قالب پیچیده تر باشه قالب حرفه ای تره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید..

2undercover
چهارشنبه 02 اسفند 1391, 14:04 عصر
منم این سوال برام پیش اومده که چرا این همه div تو در تو توی قالب ها به کار میره ! خود من شاید کلا با 30 تا div تونستم صفحه اصلی سایت رو درست کنم!

mokha21
چهارشنبه 02 اسفند 1391, 14:15 عصر
ممکنه دلیل مختلفی داشته باشه :
در بعضی از قالبها که بیشتر از عکس به جای css استفاده میشه این اتفاق می افته.
یا برای اینکه طراح ، قالب رو با مرورگرهای مختلف سازگار کنه مجبوره این کار رو کنه.

Joyebright
چهارشنبه 02 اسفند 1391, 14:17 عصر
سلام دوستان..
یه سوال از اساتید حرفه ای دارم..
یه چند وقتی میشی از طراحی قالب دور بودم..حالا که دوباره برگشتم یه سوال واسم پیش اومده..
یه چند وقتی میشه که با جوملا کار میکنم..یه سری قالب فارسی دانلود کردم که به ظاهر خیلی ساده میاد
اما وقتی سورس صفحه رو میبینی متوجه میشی که از کلی Div واسه بخش بندی استفاده شده..
مثلا اگه من بخوام همون قالب رو پیاده سازی کنم شاید بتونم با نصف اون Div هایی که اون استفاده کرده،قالب رو بسازم.
می خام ببینم آیا دلیل خاصی داره که میان این کار رو میکنن؟یعنی هرچی کدهای قالب پیچیده تر باشه قالب حرفه ای تره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید..

دوست من دلیلش خیلی واضح هستش واسه اینکه شما هر چه بیای مثلا یک عکس به چند قسمت تبدیل کنی با div سرعت بهتری خواهید داشت البته این می تواند یکی از دلایلش باشد

سعید کشاورز
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 00:08 صبح
ممکنه دلیل مختلفی داشته باشه :
در بعضی از قالبها که بیشتر از عکس به جای css استفاده میشه این اتفاق می افته.
یا برای اینکه طراح ، قالب رو با مرورگرهای مختلف سازگار کنه مجبوره این کار رو کنه.
فکر میکنم این جواب شما منطقی باشه..مثلا یه جا دیدم که زیر هدر سایت از یه Div خالی استفاده کرده بود مه بین هدر سایت و مطالب سایت یه فاصله 10px بیوفته...البته میتونست به Div مطالب Margin-top هم نسبت بده ولی به قول شما شاید به خاطر Cross Browser این کارو کرده

khanlo.javid
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 08:52 صبح
یکی از دلایلش هم میتونه این باشه: دیو هایی تعبیه شده که بعد ها اگر مدیر بخواد بخش های جدیدی یا امکانات جدیدی به سایت اضافه کنه بتونه به راحتی و بدون کد زدن بخش خودش رو تو سایت پیاده سازی کنه یعنی دیو هایی هیچ وقت دیده نمیشن ولی وقتی مدیر فعالشون کنه میتونه بخش های جدید و امکانات جدیدی رو تو سایت ایجاد کنه.

موفق باشید.