PDA

View Full Version : کمک برای ایجاد کوئری

mehdigholami
چهارشنبه 02 اسفند 1391, 08:22 صبح
سلام دوستان میخواستم در فایل پیوست یک کوئری بنویسم که table1 تبدیل بشه به table2 یعنی وقتی کوئری رو اجرا میکنید اطلاعات tabl1 به صورت table2 خلاصه بشه ممنون میشم اگه کمکم کنید

mehdigholami
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 09:21 صبح
دوستان عزیز کسی نمیتونه منو راهنمایی کنه؟

mahdytaherian
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 20:08 عصر
با سلام
هدف تان از این کار چیست ؟ شاید بشه راه حل دیگه ای ارئه کرد ! ندیدم چند رکورد از یک فیلد رو در یک فیلد ذخیره کرد میشه جمع کرد ولی....!؟

mehdigholami
یک شنبه 06 اسفند 1391, 12:09 عصر
با سلام
هدف تان از این کار چیست ؟ شاید بشه راه حل دیگه ای ارئه کرد ! ندیدم چند رکورد از یک فیلد رو در یک فیلد ذخیره کرد میشه جمع کرد ولی....!؟

درست میفرمایید شاید راه بهتری هم باشه ببینید من یه فایل دیگه میزارم براتون در این فایل دو تا تیبل میبینید و یک کوئری که ترکیبی از دو تا تیبل هستش چیزی که برای من مهمه ستون جستجو هستش که میخوام بر اساس این فیلد جستجو رو انجام بدم ( در یک فرم مستقل ) از طرفی همون طور که میبینید یک فیلد مثلا مهدی دو بار تکرار شده ( چون در تیبل دو دارای دو رکورد هست) و میخوام این ستون هم تکراری نباشه ( چون در همان فرم مستقل که جستجو رو انجام میدم شکل زیبایی نداره که یک اسم چند بار تکرار شده باشه) شما چه راهی پیشنهاد میکنید؟

mahdytaherian
یک شنبه 06 اسفند 1391, 22:29 عصر
با سلام
چون تيبل 1 گروه و تيبل 2 زيرگروه هستش پس مطابق هر ركورد از تيبل 1 چند ركورد در تيبل 2 ميتواند وجود داشته باشد ودر كوئري كه شما درست كرديد نمي شود فيلد nam از تيبل1 رو گروپ كرد اگر فيلد هاي تيبل 2 Number بودن ميشد فيلد nam از تيبل1 رو گروپ كرد و فيلد هاي تيبل 2 رو جمع بست در هر حال اگر فقط جستجو برايتان مهمه مطابق تصوير تيك نمايش فيلدnam در كوري رو بردار
100508
100509

mehdigholami
دوشنبه 07 اسفند 1391, 08:00 صبح
ولی برای من نمایش نام خیلی مهمه در واقع کوئری که من نیاز دارم دو تا فیلد داره 1- نام 2- فیلد جستجو راه دیگه ای به ذهن شما نمیرسه؟

mahdytaherian
سه شنبه 08 اسفند 1391, 21:40 عصر
شايد منظورتان رو خوب نفهميده باشم ولي آنچه از نمونه شما پيداست درخواست شما نشدني ميباشد
((چون تيبل 1 گروه و تيبل 2 زيرگروه هستش پس مطابق هر ركورد از تيبل 1 چند ركورد در تيبل 2 ميتواند وجود داشته باشد))
و اگر کوئری که شما نیاز داريد دو تا فیلد داره 1- نام 2- فیلد جستجو اين بار تيك فيلدهاي nam1 و nam2 را برداريد
در غير اينصورت شايد دوستان ديگر بتوانند كمك تان كنند
موفق باشيد

mehdigholami
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 18:25 عصر
ممنون از وقتی که گذاشتید