PDA

View Full Version : گفتگو: پیشنهاد ها و راهکارهای دوستان برای امکاناتی که باید در برنامه مدیریت رستوران گنجانده بشه

user18
چهارشنبه 02 اسفند 1391, 11:30 صبح
با سلام من یک برنامه مدیریت رستوران را آغاز کردم تا یه جاهایی هم پیش رفتم گفتم برای بهتر شدن برنامه
از دوستان یه نظر خواهی انجام بدم در مورد بهتر شدن برنامه ازدوستان خواهش میشود که فایل اجرایی برنامه را اجرا کرده و راهکارهایی که برای بهتر شدن برنامه میشه انجام داد و اینکه چه امکاناتی بهش اضافه بشه رو بیان کنند با تشکر
http://uplod.ir/nc88i2lgo5pa/Debug.rar.htm

veniz2008
چهارشنبه 02 اسفند 1391, 13:00 عصر
سلام.
برنامه شما رو دیدم. نکاتی رو که به نظرم بهتره تغییر بدید اینا هستن :
1. رنگ بندی فرم ها : اصلا رنگ زیبایی رو برای فرم ها انتخاب نکردید و به نظرم خیلی زننده است. اگر اصرار بر استفاده از کامپوننت ندارید، حتما در انتخاب رنگ مناسب تجدیدنظر کنید.
2. اکثر فرم هاتون به نظر خیلی کوچیک میرسن. مخصوصا اون گریدهاتون. عزیز وقتی داده ها زیاد بشن دیگه اون گرید نقلی عذاب آور میشه. اسم گرید اومد تا یادم نرفته اینو بگم که گریدهاتون ظاهر مناسبی ندارن مخصوصا آخرین ستون با انتهای گرید فاصله داره که فرم رو از زیبایی میندازه. برای رفع این مشکل آخرین ستون رو انتخاب و از قسمت خصوصیاتش و از بخش Layout گزینه AutoSizeMode رو بر روی Fill بذارید.
3. تو همه فرم هاتون برای نمایش دادن داده ها بایستی جستجو بشه. حالا شما فرض بگیر طرف 500 تا جنس رو ثبت کرده. کدوم آدمی یادش هست دیروز چی خورده که اون بنده خدا یادش باشه دیروز چی ثبت کرده؟!. من خودم شخصا کالاهای ثبت شده رو براساس گروه بندی (یعنی با توجه به مقدار کمبو) درون گرید نمایش میدم تا کاربر متوجه بشه قبلا برای اون گروه یا ایتم انتخاب شده چه چیزهایی رو ثبت کرده. مثلا من چندتا میز خواستم ثبت کنم همش میگفت که این میز قبلا ثبت شده است. این روش پیاده سازی اصلا جالب نیست. یا شماره میز رو autonumber بذارید یا میزهای ثبت شده رو درون گرید نمایش بدید تا کاربر مجبور به ازمون و خطا نشه.
امیدوارم در انتها برنامه خوبی ازش دربیارید.
موفق باشید.