PDA

View Full Version : سوال: ساخت chaptcha مانند سامانه سجاد علمی کاربردی

kafinetetaha
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 13:02 عصر
با سلام
با عرض پوزش خدمت دوستاد و اساتید گرامی من 2 تا سوال دارم که به صورت تیتر وار ذکر می کنم:

1- اول در سایت سامانه سجاد chaptcha را چطور درست کنم؟

2- اگه نگاه بندازیم تا سایت رو باز میکنیم این صفحه کد باز میشه و با وارد کردن کد وارد صفحه ورود میشه که در آدرس بار چه صفحه chaptcha و چه صفحه ورود نامش وجود نداره ، چطور اسن کار رو انجام بدم؟

پیشاپیش از جواب های شما تشکر میکنم

kafinetetaha
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 22:41 عصر
دوستان تو رو خدا یکی جواب منو بده به مشکل بر خوردم لطفا کمکم کنید

kafinetetaha
جمعه 04 اسفند 1391, 01:25 صبح
دوستان یکی به من کمک کنه اینم لینکشه

http://edu.uast.ac.ir

shahab_ksh
جمعه 04 اسفند 1391, 11:07 صبح
این نا امن ترین chaptcha که میشه ساخت چون به راحتی میشه کد chaptcha رو تشخیص داد !
ظاهرا کسی که این رو ساخته اصلا نمیدونه chaptcha چی هست !

clover
جمعه 04 اسفند 1391, 12:55 عصر
1- اول در سایت سامانه سجاد chaptcha را چطور درست کنم؟

به سادگی، هر حرفی رو توی یه آرایه ی دو بعدی نگه می دارید، ترکیب رندومی از حروف تولید می کنید و حروف رو در یک آرایه ی دو بعدی که فضای لازم برای نگهداری حروف رو داره جای گذاری می کنید.
همونطور که دوستمون گفتند این کپچا فوق العاده نا امنه، یادمه سازمان سنجش هم برای مشاهده ی نتایج کنکور از کپچایی شبیه به این استفاده کرده بود.

2- اگه نگاه بندازیم تا سایت رو باز میکنیم این صفحه کد باز میشه و با وارد کردن کد وارد صفحه ورود میشه که در آدرس بار چه صفحه chaptcha و چه صفحه ورود نامش وجود نداره ، چطور اسن کار رو انجام بدم؟

برای من آدرس صفحه در آدرس بار وجود داره، وقتی کپچا رو وارد کردید صفحه مجددا به همون آدرس پست میشه.

kafinetetaha
جمعه 04 اسفند 1391, 13:02 عصر
تشکر از دوستان عزیز ولی هیچ خبری از پسوند aspx نیست

clover
جمعه 04 اسفند 1391, 13:05 عصر
ولی هیچ خبری از پسوند aspx نیست
دوست من، هیچ لزومی به وجود پسوند ها نیست، وب بر پایه ی دامنه ها و سرویس ها هست، نه فایل ها!!

kafinetetaha
جمعه 04 اسفند 1391, 13:15 عصر
دوست عزیر حداقل اسم صفحه باید باشه دیگه ولی اگه page source رو ببینی داخل آن یک تگ form هست که پست کرده به یک صفحه دیگه

clover
جمعه 04 اسفند 1391, 13:28 عصر
دوست عزیر حداقل اسم صفحه باید باشه دیگه
همه چیز عادیه، اسم صفحه هم هست، متوجه نمیشم، مشکل شما کجاست؟

ولی اگه page source رو ببینی داخل آن یک تگ form هست که پست کرده به یک صفحه دیگه

این فرم صفحه ای هست که باید کپچا رو وارد کنید:

<form name="first_captcha_form" id="first_captcha_form" method="post" action="" class="niceform">

همونطور که می بینید به خود صفحه پست کرده.