PDA

View Full Version : بررسی تکراری نبودن فیلدها هنگام به روز رسانی

farzane_t
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 21:06 عصر
سلام
فرض کنید فرمی برای ویرایش یکسری اطلاعات داریم. میخوام وقتی کاربر اطلاعات فیلدها رو تغییر داد قبل از اینکه این تغییرات ثبت بشه، فیلدهایی که تکراری بودن یا نبودنشون برام مهمه رو بررسی کنم و اگه تکراری نبودن ثبتشون کنم.
موقع ثبت اولیه (insert) از select count استفاده کردم . موقع آپدیت هم همینکارو می کنم اما نتیجه نگرفتم و ارور میده.
آیا راه دیگه ای داره؟

ممنون

babak2000
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 21:49 عصر
چرا نتیجه نگرفتی ؟ مشکل کجاس؟

farzane_t
جمعه 04 اسفند 1391, 11:50 صبح
من اینکارو می خوام واسه لینک هایی که قراره تو ستون لینک دوستان بزارم انجام بدم. یه فیلد عنوان لینک دارم (Linkname) و یه فیلد آدرس (LinkAdd). بررسی می کنم textbox هرکدوم که تغییر کرد متد مربوط به تکراری بودن با نبودنش رو فراخوانی می کنم. مثلا اگه textboxی که مربوط به عنوانه تغییر کرده فقط همونو بررسی می کنم. یه Stored Procedure نوشتم که تو خود Sql اجراش می کنم مشکلی نداره. اما تو ویژوال خطا می ده و میگه @linkName مقدار دهی نشده ، درحالیکه من اینکارو کردم. خطا اینه :

Procedure or function 'NoDuplicateLinkName' expects parameter '@linkName', which was not supplied

farzane_t
شنبه 05 اسفند 1391, 20:30 عصر
مشکلم با اون خطا حل شد.
بهترین راه برای اینکه بفهمم متن داخل Textboxهام تغییر کرده یا نه چیه؟

mostafabestman
یک شنبه 13 اسفند 1391, 09:59 صبح
سلام.مشکل بنده هم هست این مورد.دوستانی که اطلاع دارند لطفا نظرات خودشون رو اعلام کنند که بدون تغییر در صحه به صورت ajax این بررسی صورت بپذیره.
ضمنا از entity استفاده میکنم برای ارتباط با بانک