PDA

View Full Version : session و WebApplication

usef64
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 22:25 عصر
با سلام.
دوستان برای انتقال متغیر به صفحات بعد، آیا در Web Application هم از Session استفاده میکنند یا خیر؟ اگر بله، تایم session رو باید چه جوری گرفت؟
(آخه session واسه web app یه کم مسخره میاد، به نظرم واسه سایت منطقیه ولی واسه یه برنامه نه.)

farazjalili
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 23:09 عصر
سلام عزیز
برای انتقال متغییرها بین صفحات تکنیک های متفاوتی وجود دارد :
1- session
2- query string
3- view state
4- cookies
که هر کدوم جای خودش به کار می ره
در مواردی که امنیت برای ما مهم است معمولا از session استفاده می کنیم .
منظورتون رو از سایت و webapplication متوجه نشدم -تقریبا تمام سایت ها بر مبنای تکنولوژی web 2 یک نوع webapplication محسوب می شن و سایت هایی که استاتیک هستند هم session ندارن

usef64
جمعه 04 اسفند 1391, 21:09 عصر
ببینید، مثلا توی سایت، برای حفظ امنیت، میگیم زمان session مثلا 15 دقیقه باشه، و کاربری که لاگین کرده، بعد از 15 دقیقه idle بودن، مجدد باید لاگین کنه(مثل همین سایت)، و خب این برای وب سایت منطقیه ولی به نظرم، این برای یک web App منطقی نیست،چونکه شاید پرسنل، برای انجام کاری، مجبور بوده از برنامه استفاده نکنه یا...
حالا نمیدونم نباید از session استفاده کنم یا مثلا باید زمان session رو افزایش بدم؟

meisam3322
جمعه 04 اسفند 1391, 21:37 عصر
بازی داراي چايف،قهرمان؛شگفتي جهان
توليد با سرعت 3000 برابر
سرعت حملات 1000 برابر
ظرفيت انبار ها 20000 برابر
مقدار حمل سربازها 500 برابر
امتياز فرهنگي اولين دهکده5000
ظرفيت مخفيگاه 1000 برابر
مدت زمان حمايت 1 ساعت و 1 دقيقه
http://yastravian.gigro.ir/

الان اینها چیه شما پست دادین ؟؟؟؟

farazjalili
شنبه 05 اسفند 1391, 08:38 صبح
ببینید، مثلا توی سایت، برای حفظ امنیت، میگیم زمان session مثلا 15 دقیقه باشه، و کاربری که لاگین کرده، بعد از 15 دقیقه idle بودن، مجدد باید لاگین کنه(مثل همین سایت)، و خب این برای وب سایت منطقیه ولی به نظرم، این برای یک web App منطقی نیست،چونکه شاید پرسنل، برای انجام کاری، مجبور بوده از برنامه استفاده نکنه یا...
حالا نمیدونم نباید از session استفاده کنم یا مثلا باید زمان session رو افزایش بدم؟
همون طوری که خودتون گفتین و من هم گفتم اگر برای سازمان مورد نظر امنیت مهم است باید از sessaion استفاده کنید اگر اصلا مهم نیست گرینه های دیگر را انتخاب کنید
باز من منظور شما را از webapp متوجه نشدم - webapp شما هم می تونه به صورت local روی سازمان شما قرار بگیره و هم اینترنت که local نسبت به اینترنت امن تره اما به صورت کامل safe نیست ممکن است attacker داخل خود سازمان شما باشد در نهایت جواب سوال را باید خودتان دهید با توجه به سیاست گذاری و اهمیت اطلاعات سازمان شما زمان مشخص می شود .