PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد ویرایش فایل php.ini

e601
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 22:48 عصر
سلام
من نیاز دارم این فایل php.ini رو ویرایش کنم. از طریق phpinfo آدرسش رو بدست آوردم و از طریق ssh بازش کردم ولی اصلا هیچی داخلش نیست و یه فایل خالی هستش !

سوال من اینه که مگه میشه این فایل خالی باشه؟! پس php تنظیماتش رو از کجا میگیره؟!
و الان اون چیزی رو که میخوام فعالش کنم رو باید داخل همین فایل بنویسم؟!

مسیری که phpinfo داده اینه :

/usr/local/etc/php5/cgi/php.ini

الان باید چیکار کرد؟ تو اینترنتم هر چی گشتم هر کسی داستان خاص خودش رو روایت کرده ! اعصابم خورد شد بابا بخاطر یه فایل این همه وقتم گرفته شده !

کل کار من اینه که این browscap رو میخوام در فایل php.ini فعال کنم ! همین !

ضمنا من مدیر سرور نیستم ولی سروری که خریدم هم دایرکت ادمین داره و همه اطلاعات ssh رو بهم داده...

خواهشا دوستانی که میدونن باید چیکار کرد یه کمکی بکنن...

Unique
جمعه 04 اسفند 1391, 12:24 عصر
دوست عزیز ،‌ما درک میکنیم که اعصاب شما خورده اما لطفا نوشتتون را ویرایش کنید و از کلمات مناسبتری استفاده کنید.
اگه هاست شما shared هست که کلا بی خیال ویرایش کردن php.ini بشین چون امکانش براتون وجود نداره ولی اگه vps یا dedicated هستین قائدتا دارین مسیر اشتباهی میرین ، مثلا اگه دارین با nano باز میکنید، nano حتی اگه فایل نباشه هم ویرایشگرش را باز میکنه.

حالا که شما این را مطرح کردین من یکسری اطلاعات میدم که شاید برای شما و دوستان دیگه مفید باشه.
php یک تابعی داره به نام get_browser ، این تابع اطلاعات را از روی یک فایل به نام browsecap.ini استخراج میکنه که باید مسیرش توی php.ini مشخص بشه و در ضمن این امکان وجود داشته باشه که این فایل به روز بشه ،‌معمولا این امکان را روی سرویس های shared حذف میکنند . شما هم دسترسی به php.ini ندارین ، خوب راه های زیاد دیگه ای وجود داره اما یک پروژه ای هم هست به نام phpbrowsecap (https://github.com/garetjax/phpbrowscap) که شما را از شر این تنظیمات خلاص میکنه و میتونین ازش استفاده کنین.

ولی توصیه میکنم برای کارهای کوچیک یا از javascript یا از user-agent که توی http header ها هست استفاده کنی.

e601
جمعه 04 اسفند 1391, 14:04 عصر
دوست عزیز ،‌ما درک میکنیم که اعصاب شما خورده اما لطفا نوشتتون را ویرایش کنید و از کلمات مناسبتری استفاده کنید.

درسته. معذرت میخوام...

اگه هاست شما shared هست که کلا بی خیال ویرایش کردن php.ini بشین چون امکانش براتون وجود نداره ولی اگه vps یا dedicated هستین قائدتا دارین مسیر اشتباهی میرین ، مثلا اگه دارین با nano باز میکنید، nano حتی اگه فایل نباشه هم ویرایشگرش را باز میکنه.

من سرور مجازی دارم و بصورت ادمین میتونم وارد سرور بشم و از اون طریق وارد هاستهای ایجاد شده روی سرور بشم. ضمن اینکه برای هاستهای shared فکر نمیکنم اطلاعات ssh رو به خریدار بدن.

ببینید در واقع من میخوام از طریق تابع get_browser فعال بود یا نبودن جاوا اسکریپت رو در مرورگر کاربر چک بکنم.

پروژه ای رو که معرفی کردید رو هم یه نگاه میکنم اگه سوالی داشتم همینجا دوباره مطرح میکنم.

ممنون از شما...

Unique
جمعه 04 اسفند 1391, 18:51 عصر
البته حالا که قصد شما را از این کار میدونم زیاد به استفاده از ابزار server side توصیه نمیکنم browsercap هم خیلی قابل اطمینان نیست ، در مورد javascript هم بهترین جایی که میشه این را چک کردش توی خود Browser هستش و نه روی سرور.

اولا بهتره تکلیف خودتون را بدونین که میخواین به کسی که javascript را غیر فعال کرده اصلا بهایی بدین یا نه (من شخصا برام مهم نیست چون توی این دوران بی عقلیه بخوای javascript را غیر فعال کنی جالا اگه یه شیر خلال خورده ای این کار را کرد مقصر خودشه و اصلا مهم نیست)

ثانیا برای اینکه توی html بخواین کسی را از غیر فعال بودن اسکریپت مطلعش کنین <noscript> راهشه ! اگه هم html 5 باشین اینجوری میتونید پرتش کنین از سایت بیرون :

<noscript><meta http-equiv="refresh" content="1;url=no-script.html"></noscript>
البته باید توی تگ head بگذارین ! برای html4 هم که نمیشه توی head گذاشت و باید توی body مثلا با یه عکسی چیزی بگین "آدم حسابی اون جاوا اسکریپتت را فعال کن جون هر کسی که دوست داری"