PDA

View Full Version : مبتدی: نمایش تاریخ تولد

star_star
جمعه 04 اسفند 1391, 12:24 عصر
سلام دوستان
من یه دیتابیس اکسس دارم که توی اون یه سری اطلاعات افراد هستش
توی این دیتابیس توی یه فیلد تاریخ تولد افراد به صورت مثلا "1371/02/22" هستش
حالا میخوام بدونم چطوری میتونم با vb6 برنامه ای رو بنویسم که بیاد توی دیتابیس رو نگاه کنه
و لیست افرادی رو که امروز تولدشونه بهم نشون بده ؟

خواهش میکنم نمونه رو واسم بنویسید ، میدونم واسه کسایی که حرفه ای هستن کاری نداره
خدا خیرتون بده :ناراحت::ناراحت::ناراحت::نار حت::ناراحت::ناراحت::ناراحت:: اراحت::ناراحت:

m.4.r.m
جمعه 04 اسفند 1391, 12:39 عصر
دیتابیس رو بزار اینجا من برات بنویسم کاری نداره

SlowCode
جمعه 04 اسفند 1391, 12:45 عصر
سلام
خب اول تاریخ شمسی هر روز رو درمیاری بعد می نویسی:
Adodc1.recordsource="Select * from Table where Date='" & txtDate & "'"

m.4.r.m
جمعه 04 اسفند 1391, 23:05 عصر
نه این نمیشه محسن جان میگه تولد یعنی باید ماه و روز رو چک کنه و برگردونه تو اول با استفاده از یک تاریخ شمسی که ماه و روز و سال رو جدا حساب می کنه پیدا کن اکثر کامپوننت های شمسی امکاناتشو دارن بعد میای با دستور Right یا Left روز و ماه رو جدا می کنی اگه برابر با روز و ماه تاریخ فعلی بود میشه تولد طرف همین

SlowCode
شنبه 05 اسفند 1391, 11:08 صبح
نه این نمیشه محسن جان میگه تولد یعنی باید ماه و روز رو چک کنه و برگردونه تو اول با استفاده از یک تاریخ شمسی که ماه و روز و سال رو جدا حساب می کنه پیدا کن اکثر کامپوننت های شمسی امکاناتشو دارن بعد میای با دستور Right یا Left روز و ماه رو جدا می کنی اگه برابر با روز و ماه تاریخ فعلی بود میشه تولد طرف همین
آهان بله درسته. البته نیازی به left , right نیست میتونی ازتوابع day , month استفاده کنی تا روز و ماه رو بهت برگردونه.
تو بیا سال رو از تاریخ جاری حذف کن تا فقط ماه و روز بمونه(چون سال متغیره) بعد تو دیتابیس با like اون ماه و روز رو با فیلد تاریخ تولد فیلتر کن. فکر کنم این جواب بده:متفکر:

m.4.r.m
شنبه 05 اسفند 1391, 14:43 عصر
آهان بله درسته. البته نیازی به left , right نیست میتونی ازتوابع day , month استفاده کنی تا روز و ماه رو بهت برگردونه.
تو بیا سال رو از تاریخ جاری حذف کن تا فقط ماه و روز بمونه(چون سال متغیره) بعد تو دیتابیس با like اون ماه و روز رو با فیلد تاریخ تولد فیلتر کن. فکر کنم این جواب بده

اینم درسته اما فکر کنم چون این دوستمون می گن تو دیتابیس تاریخ ها به صورت 1391/09/09 ذخیره شدن اول باید تو برنامه بیاد ماه و روز رو جدا کنه بعد حرف شما که ماه و روز تاریخ جاری رو جدا کنه با هم چک کنه . فکر نکنم کار سختی باشه یکم روش کار کنی حله