PDA

View Full Version : لود شدن فرم

manit44
جمعه 04 اسفند 1391, 18:28 عصر
من یک فرم لاگین ساختم که یک دکمه ورود داره ولی وقتی دکمه ورود را میزنم وارد فرم اصلی نمیشه چکار باید بکنم؟

ordebehesht
جمعه 04 اسفند 1391, 18:52 عصر
کد برنامتو بزار تا بچه ها ببینن

manit44
شنبه 05 اسفند 1391, 18:50 عصر
اینم کد برنامه:

private void button1_Click_1(object sender, EventArgs e)
{

if (txtUserName.Text == "admin" && txtPassword.Text == "11")
{
MessageBox.Show("ورود با موفقیت انجام شد", "ورود", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information);

}

else

MessageBox.Show("نام کاربری و رمز عبور مطابقت ندارد", "اخطار", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning);
this.Close();

}

danialafshari
شنبه 05 اسفند 1391, 20:02 عصر
سلام
ابتدا از قالب بندی کد C# استفاده کنید
حق با دوستمونه شما که فرم 2 رو تعریف نکردی !
به این شکل تغییرش بده :
private void button1_Click_1(object sender, EventArgs e)
{

if (txtUserName.Text == "admin" && txtPassword.Text == "11")
{
MessageBox.Show("ورود با موفقیت انجام شد", "ورود", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information);
form2 frm2=new form2();
frm2.show();
this.hide();
}

else

MessageBox.Show("نام کاربری و رمز عبور مطابقت ندارد", "اخطار", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning);
this.Close();

}

manit44
دوشنبه 07 اسفند 1391, 17:31 عصر
اگه بخوام وقتی دکمه ضربدر پنجره رو میزنم پنجره بسته بشه و وارد فرم 2 نشه چکار باید بکنم؟ چون وقتی دکمه ضربدر فرم اول رو میزنم بجای اینکه فرم بسته بشه وارد فرم دوم میشه

veniz2008
دوشنبه 07 اسفند 1391, 17:39 عصر
اگه بخوام وقتی دکمه ضربدر پنجره رو میزنم پنجره بسته بشه و وارد فرم 2 نشه چکار باید بکنم؟ چون وقتی دکمه ضربدر فرم اول رو میزنم بجای اینکه فرم بسته بشه وارد فرم دوم میشه
سلام.
فرم رو انتخاب و از رویداد FormClosing استفاده کنید:
;()Application.Exit

sohil_ww
دوشنبه 07 اسفند 1391, 19:56 عصر
فرم مخفی کردن زیاد خوب نیست
بهتره فرم دومتو برای چک کردن پسورد و یوزرنیم تعریف کنی و قبل این که فرم 1 اجرا بشه فرم 2 نمایش داده بشه !

manit44
دوشنبه 07 اسفند 1391, 20:31 عصر
من application.exit(); رو وارد کردم پنجره بسته میشه ولی فرم 2 رو یه لحظه نشون میده و بسته میشه

veniz2008
دوشنبه 07 اسفند 1391, 21:11 عصر
من application.exit(); رو وارد کردم پنجره بسته میشه ولی فرم 2 رو یه لحظه نشون میده و بسته میشه
از این روش استفاده کنید :
فرم اصلی رو به عنوان فرم پیش فرض در نظر بگیرید و در formload کد زیر رو بنویسید:

FrmLogin flogin = new FrmLogin();
flogin.ShowDialog();
if (flogin.DialogResult != System.Windows.Forms.DialogResult.OK)
Application.ExitThread();
در فرم لاگین هم اینطور بنویسید :

if(txtusername.Text ==1 && txtpassword.Text ==1)
{
this.DialogResult = System.Windows.Forms.DialogResult.OK;
this.Close();
}
else
{
MessageBox.Show("Incorrect");
}

manit44
دوشنبه 07 اسفند 1391, 21:23 عصر
این کارم کردم ولی تغییری حاصل نشد

veniz2008
دوشنبه 07 اسفند 1391, 21:40 عصر
شما یه جایی رو اشتباه کردید. در فایل program، فرم اصلی برنامه رو قرار بدید. در formload مربوط به فرم اصلی، ابتدا فرم لاگین رو صدا بزنید. در فرم لاگین در صورت صحیح بودن یوزر و پسورد، dialog result رو برابر ok قرار بدید و فرم لاگین رو ببندید. در فرم اصلی بعد از صدا زدن فرم لاگین، باید نتیجه dialog result رو بگیرید و بررسی کنید که آیا صحیح وارد شده (یعنی ok هست) یا نه. این موارد رو به دقت بررسی کنید. اگر مشکل داشتید کدتون رو بذارید.

danialafshari
دوشنبه 07 اسفند 1391, 22:28 عصر
public void show()
{
Form frm2 = new Form2();
frm2.ShowDialog();
}
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
Thread t = new Thread(new ThreadStart(show));
t.Start();
this.Dispose();
}

veniz2008
دوشنبه 07 اسفند 1391, 22:44 عصر
public void show()
{
Form frm2 = new Form2();
frm2.ShowDialog();
}
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
Thread t = new Thread(new ThreadStart(show));
t.Start();
this.Dispose();
}
دوست عزیز، این کد بعد از لاگین مشکلاتی رو ایجاد میکنه. لینک زیر رو ببینید(پست 10 )
http://barnamenevis.org/showthread.php?385175-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%84%D8%A7%DA%AF%DB%8C%D9%86&p=1707216#post1707216

manit44
سه شنبه 08 اسفند 1391, 22:50 عصر
سلام

من یه دکمه خروج دارم و میخوام وقتی این دکمه را زدم وپیغام داد و بعد از آن دکمه cancel را زدم پنجره بسته نشه و وقتی دکمه OK را زدم پنجره بسته بشه چکار باید بکنم؟

veniz2008
سه شنبه 08 اسفند 1391, 23:53 عصر
سلام

من یه دکمه خروج دارم و میخوام وقتی این دکمه را زدم وپیغام داد و بعد از آن دکمه cancel را زدم پنجره بسته نشه و وقتی دکمه OK را زدم پنجره بسته بشه چکار باید بکنم؟

if (MessageBox.Show("آیا قصد خروج از برنامه را دارید؟", "خروج", MessageBoxButtons.YesNo) == System.Windows.Forms.DialogResult.Yes)
Application.ExitThread();