PDA

View Full Version : سوال: استفاده از ماژول های iis در apache

iradata
جمعه 04 اسفند 1391, 19:33 عصر
سلام

می خواستم بدونم که آیا این امکان وجود داره که من از ماژول های iis در apache استفاده کنم ؟

با تشکر

omidabedi
جمعه 04 اسفند 1391, 19:48 عصر
خیررررررررررررررررررررررر ررررر

omidabedi
جمعه 04 اسفند 1391, 19:49 عصر
البته شاید مشابهش برای اپاچی باشه.
سوالتون مثل این میمونه که بگی ایا میتونم از نرم افزار های مک برای ویندوز هم استفاده کنم

iradata
جمعه 04 اسفند 1391, 20:16 عصر
نه ببینین من خودم به صورت عادی می دونم که نمیشه اما به صورت fake میشه ! اگر الان من از شما بپرسم که آیا asp.net رو میشه تو لینوکس اجرا کرد شما میگین خیررررررررررررررررررررررر ررررر اما دوست عزیز میشه :لبخند: با fake کردن میشه !

اما برای سوال خودم راه حلی رو ندارم اگر شما پیشنهادی دارین لطفا بگین :چشمک:

omidabedi
جمعه 04 اسفند 1391, 21:01 عصر
به صورت عادی ارض کردم خیررررررررررررر رر
ولی مثلا الان جوملا داره رو iis کار میکنه
باید بهش خوروند
شما ماژول رو بگید تا بخورونیمش رو apache

:قهقهه:

iradata
جمعه 04 اسفند 1391, 21:42 عصر
به صورت عادی ارض کردم خیررررررررررررر رر
ولی مثلا الان جوملا داره رو iis کار میکنه
باید بهش خوروند
شما ماژول رو بگید تا بخورونیمش رو apache

:قهقهه:

:لبخند:

من ماژول bits رو می خوام ازش تو apache استفاده کنم :متفکر:

omidabedi
جمعه 04 اسفند 1391, 22:50 عصر
والا من تالا همچین چیزی به گوشم نخورده یکم درباره ماژول توضیح بدید :متعجب:

iradata
جمعه 04 اسفند 1391, 23:18 عصر
Background Intelligent Transfer Service

http://en.wikipedia.org/wiki/Background_Intelligent_Transfer_Service

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/bb968799(v=vs.85).aspx

omidabedi
جمعه 04 اسفند 1391, 23:45 عصر
فرض کن رو اپاچی نصب کردی میخوای با چه زبانی برنامشو بنویسی؟

iradata
شنبه 05 اسفند 1391, 00:17 صبح
معلوم نیست ؟ :لبخند: اینجا تالار php هست !

omidabedi
شنبه 05 اسفند 1391, 00:29 صبح
خب اینکار رو با خوده php میشه انجام داد نیاز به افزونه نیست

iradata
شنبه 05 اسفند 1391, 02:40 صبح
میشه ولی به درد من نمیخوره ! من باید از bits تو apache استفاده کنم

iradata
یک شنبه 06 اسفند 1391, 14:07 عصر
یعنی هیچ کس راه حلی نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

omidabedi
یک شنبه 06 اسفند 1391, 16:21 عصر
شما دقیقا میخواید چکار کنید تا دوستان کمکتون کنن
کاری نیست که نشه با php انجام داد

MMSHFE
یک شنبه 06 اسفند 1391, 22:23 عصر
توي خود Documentهاش گفته براي ++C/C هست نه ماژول IIS
اما درهرحال چنين ويژگي خاصي رو ميشه با Background Processing توي لينوكس و تركيبش با PHP كاملاً انجام داد. من خودم توي يك پروژه دارم از همين روش استفاده ميكنم و تازه خيلي كارهاي جالبتر و بهتر هم ميشه انجام داد مثل Multi-Thread كردن PHP و... ولي توي ويندوز بعيد ميدونم بشه از اينجور كارها انجام داد چون دست و بال آدم بسته است.

iradata
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 11:00 صبح
توي خود Documentهاش گفته براي ++C/C هست نه ماژول IIS
اما درهرحال چنين ويژگي خاصي رو ميشه با Background Processing توي لينوكس و تركيبش با PHP كاملاً انجام داد. من خودم توي يك پروژه دارم از همين روش استفاده ميكنم و تازه خيلي كارهاي جالبتر و بهتر هم ميشه انجام داد مثل Multi-Thread كردن PHP و... ولي توي ويندوز بعيد ميدونم بشه از اينجور كارها انجام داد چون دست و بال آدم بسته است.

ممنون بابت پاسخ شما واقعا کمک کرد من رو ، ولی میشه در مورد ترکیب با php بیشتر توضیح بدین ؟

iradata
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 11:07 صبح
ولی یک موضوعی من داخل سایت microsoft این مطلب روو دیدم که میگه یک extension هست برای iis

IIS Server Extension

The BITS IIS Server Extension lets you configure a server that is running IIS to allow BITS clients to perform background, resumable file uploads to IIS virtual directories. On completion of a file upload, the BITS Server can notify a Web application of the newly uploaded file. This allows the application to process the uploaded file. The Web application can then optionally reply to the client responsible for the upload.

لینک مطلب :

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc732428.aspx

MMSHFE
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 11:29 صبح
این مطلب داره میگه که افزونه BITS برای IIS به سرویس گیرندگان BITS اجازه میده که آپلود فایل رو در پس زمینه توی پوشه های مجازی IIS انجام بدن و IIS درصورت لزوم بعد از اتمام آپلود میتونه یک برنامه وب رو خبر کنه تا کارهای لازم رو انجام بده. چنین کاری توی PHP تحت لینوکس با اجرای دستوراتی مثل nohup php path/to/php/script خیلی راحته. توی ویندوز هم با کمی دقت و استفاده از دستوراتی مثل ingore_user_abort و set_time_limit و اجرای اسکریپت توسط AJAX یا Scheduled Tasks (ویندوز) و Cron (لینوکس) قابل انجامه.
اما اون چیزی که از لینک فوق فهمیدم اینه که افزونه IIS به وب سایتها اجازه آپلود در پس زمینه نمیده بلکه خوب سیستم میتونه آپلود (یا دانلود) رو در پس زمینه انجام بده و بعد از اینکه کارش تمام شد، یک وب اپلیکیشن رو خبر کنه که کارهای بعدی رو انجام بده.

iradata
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 11:36 صبح
کم سوادی زبان هم برای ما همیشه درسر ساز هست :لبخند:

ولی یک سوال دیگه من میتونم که دقیقا از همین امکان توی لینوکس استفاده کنم ؟ یعنی دقیقا خود bits روو داخل آپاچی استفاده کنم ؟

omidabedi
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 11:44 صبح
:عصبانی: :متفکر:

MMSHFE
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 11:45 صبح
نه دقیقاً خود BITS رو ولی گفتم که میتونید بطور کامل شبیه سازیش کنید. یا اینکه اگه حوصله داشته باشین، خودتون برای Apache افزونه بنویسید که البته کار راحتی نیست. برای شبیه سازی این کار توی لینوکس هم کارهای زیر رو انجام میدین:
1- یک اسکریپت مینویسید که کار دانلود فایل رو انجام میده (با cURL یا هر روش دیگه که دوست دارین - مثل copy یا file_get_contents و file_put_contents یا rapidleech و...) و دستورات زیر رو اولش میگذارین:

set_time_limit(0);
ignore_user_abort(true);

2- این کد رو هم انتهای اسکریپت میگذارین:

$script = argv[1];
shell_exec('php ' . $script);

3- اسکریپتتون رو به روش زیر صدا میزنید (توی ترمینال) :

nohup php path/to/your/script path/to/script/to/run/after/upload > /dev/null &
اینطوری بعدی از اتمام اسکریپت شما که کار دانلود رو انجام میده، اسکریپت دوم که توی مسیر path/to/script/to/run/after/upload گذاشتین، اجرا میشه.

MMSHFE
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 11:46 صبح
:عصبانی: :متفکر:
چرا عصبانی؟