PDA

View Full Version : مشکل با کارکردن با mschart

davood110
دوشنبه 24 بهمن 1384, 13:24 عصر
سلام دوستان

من می خواهم از mschart در VB استفاده کنم فقط یه مشکل با اون دارم . اینه که وقتی نوع نمودار را سه بعدی می کنم متنهایی که در title یا axis های افقی و عمودی و حتی labele های افقی نمودار که فارسی است به صورت وارونه و جدا جدا ظاهر می شود مثلا کلمه "شهریور" را به صورت "روی ره ش" نمایش می دهد(البته بدون جای خالی بین حروف) ولی وقتی نوع نمودار دو بعدی باشه هیچ مشکلی پیش نمی آید.
لطفا اگه می تونید حتما کمکم کنید.:گریه:

bahar65
دوشنبه 24 بهمن 1384, 17:36 عصر
منم توی وصل کردن چارت به اکسسم مشکل دارم
نمیدونم چجوری چارتمو وصل کنم به اکسس!
مشکل شما هم فکر کنم با تغییر فوت حل شه

ehsan_ansaripoor
دوشنبه 24 بهمن 1384, 23:52 عصر
دوست عزیز متاسفانه این مشکل در این کنترل وجود داره بنده هم از این کنترل نا امید شدم و خودم نمودار طراحی کردم یا بعضی وقتها از Crystal Report استفاده می کنم.

davood110
سه شنبه 25 بهمن 1384, 08:15 صبح
دوست عزیز bahar69 وصل کردن مستقیم نمودار به اکسس شاید کار دشواری باشد ولی من همیشه برای استفاده از چنین کنترلهایی مستقیم آن را وصل نمی کنم بهترین کار این است که یه recordse بسازی حالا یا با استفاده از کد یا گزاشتن ADO بعد با استفاده از یک حلقه تمام مقادیر آن را بخونی و در خاصیت data نمودار بگذاری یا در یک آرایه بریزی و آرایه را به chartdata نمودار نسبت بدی.
دو ست عزیز ehasan از طریق فونت که حل نشد فکر میکنی اصلا نمیشه هیچ کاریش کرد .
در crystal report مشکل فارسی وجود ندارد؟

و یه سوال دیگه چه نسخه ای از crystal report را می توان ىر VB استفاىه کرى به صورتی که در VB قابل اضافه شدن باشد من نسخهX11 را خریدم و نصب کردم ولی در VB نمی توانم از آن استفاده کنم.