PDA

View Full Version : تفاوت بانکها در ارتباط با اکسس

kebriya
شنبه 05 اسفند 1391, 11:52 صبح
سلام به همه دوستان عزیز. من توی برنامم برای ارتباط با بانک اکسس از کد زیر استفاده کردم

conn.ConnectionString = @"Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;" +
@"Data source=..\\..\\mis.accdb";

یه دیتاست هم به پروژه اضافه کردم که همه جدولها اونجاست. وقتی یه رکوردی ثبت میکنم همون موقع توی یه فرم دیگه نشون نمیده باید از برنامه بیرون برم دوباره بیام تا نشونم بده. چرا؟؟؟؟

danialafshari
شنبه 05 اسفند 1391, 13:46 عصر
سلام
به این دلیل که رفرش نشده
در صورتی که دستور Select اطلاعات در form_load است می تونی بعد از عمل Insert از کد زیر برای رفرش استفاده کنی :
Form1_Load(null, null);
موفق باشی

kebriya
یک شنبه 06 اسفند 1391, 07:48 صبح
ممنون که جواب دادین. اما شما منظورمو نگرفتین. حتی اگه من فرم رو ببندم و دوباره بیارم درست نمیشه فقط باید کل برنامه رو ببندم دوباره باز کنم.
اصلا اکسس چرا اینجوریه!!! یه دستور update نوشتم الکی خطا میده همون رو توی خود اکسس مینویسم خطا نمیده ولی اجرا هم نمی کنه یعنی ویرایش نمیشه. البته یه جا دیگه ویرایش کردما اینجا نمیشه
من همش با sql server استفاده کردم دفعه اوله از اکسس استفاده میکنم

danialafshari
یک شنبه 06 اسفند 1391, 20:05 عصر
ممنون که جواب دادین. اما شما منظورمو نگرفتین. حتی اگه من فرم رو ببندم و دوباره بیارم درست نمیشه فقط باید کل برنامه رو ببندم دوباره باز کنم.
اصلا اکسس چرا اینجوریه!!! یه دستور update نوشتم الکی خطا میده همون رو توی خود اکسس مینویسم خطا نمیده ولی اجرا هم نمی کنه یعنی ویرایش نمیشه. البته یه جا دیگه ویرایش کردما اینجا نمیشه
من همش با sql server استفاده کردم دفعه اوله از اکسس استفاده میکنم

سلام
شما منظورمو درست نگرفتید گفتم :

در صورتی که دستور Select اطلاعات در form_load است می تونی بعد از عمل Insert از کد زیر برای رفرش استفاده کنی :
خب اگر فرم رو باز می کنی رفرش نمیشه خب کد select توی form_load نیست !
روی اکسس عیب نذارید من همیشه از اکسس استفاده می کنم و باهاش مشکلی ندارم مشکل از کدتونه
موفق باشی

kebriya
دوشنبه 07 اسفند 1391, 14:08 عصر
مهندس من فهمیدم چی گفتین. دستور fill رو توی form_load گذاشته بودم. شاید من مسیر بانک رو درست نمیدم من کد زیر رو دادم

conn.ConnectionString = @"Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;" +
@"Data source=db\\mis.accdb";

یعنی توی پوشه bin\debug یه پوشه db گذاشتم و بانک اونجاست.
اگه بخوام بانک رو کنار سلوشن بذارم چجوری کانکشن رو آدرس بدم؟

khokhan
دوشنبه 07 اسفند 1391, 14:55 عصر
سلام
راجع به رشته اتصال برای دیتابیس اکسس بهترینش اینه

@"provider=microsoft.jet.oledb.12.0;" + @"data source="+Application.StartupPath+"/db/mis.accdb";

اگر هم ایراد داد اسلش هارو دابل می کنی

راجع به آپدیت هم نمی شه همینطوری نظری داد بایستی کدش رو بذاری