PDA

View Full Version : سوال: خطا در ذخیره اطلاعات

davidrobert
شنبه 05 اسفند 1391, 18:11 عصر
سلام خسته نباشید من از این کد برای ذخیره اطلاعاتم داخل دیتابیس استفاده کردم ولی با این مشکل بر خورد کردم و حالا برنامه اطلاعات رو ذخیره نمیکنه و خطا هم میگیری و از من build عمل build solution هم انجام میدیم و این دستور رو خطا میگری
SqlConnection con = new SqlConnection();
con.ConnectionString = @"Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=|DataDirec tory|\aa.mdf;Integrated Security=True";
con.Open();
SqlCommand cmd = new SqlCommand();
cmd.Connection = con;
string sql = "insert into student (sid,sname,sfmaily,smark)";
sql += "values({0} ,'{1}' , '{2}' , {3} )";
sql = string.Format(sql,
txtid.Text,
txtname.Text,
txtlname.Text,
txtmark.Text);
//string sql = "insert into student (sid,sname,sfmaily,smark) values ({0} , '{1}' , '{2}' , '{3}')";
cmd.CommandText = sql ;
cmd.ExecuteNonQuery(); این رو خطا میگیری برای من

و خطا که میگیری این هستش Incorrect syntax near ','.
من مفهوم این خطا رو متوجه نمیشم ممنون میشم من کمک کنید تا بتونم اطلاعات خودم رو ذخیره کنم کمک کنید من رو ممنون میشم.

aryadad
شنبه 05 اسفند 1391, 18:14 عصر
پارامتر آخر سینگل کوت ندارد!

davidrobert
شنبه 05 اسفند 1391, 18:27 عصر
سلام با تشکر از کمک که کردید حالا مشکلی که دارم روی ذخیره میزنم ذخیره میکنه و وقتی برنامه رو میبندم و باز میکنم اطلاعات پاک میشه من از منو build و زیر منو build -> build solution رو میزنم ولی اطلاعات رو ذخیره نمی کنی نمی دونم چرا ممنون میشم به هم کمک کنید از یکی از دوستان این سوال رو پرسیدم گفت باید build بشه نمیدونم منظورش این بود یا چیزی دیگه اعلان اطلاعات داخل دیتابیس من اصلاً ذخیره نمیشه وقت اول نشون میده ذخیره میشه و بعد میبندم برنامه رو پاک میشه از دوستان از همین سایت سوال کردم جواب من رو داد که باید build بشه ممنون میشم یه راهنمای کنید من رو.

aghayex
شنبه 05 اسفند 1391, 18:40 عصر
ذخیره میشه . شما در برنامت از دیتابیست یه کپی دیگه دارید که در پوشه دیباگ هست و وقتی که دیتابیست رو طراحی می کنی برنامه رو دیتابیسی که در کنار سرورس برنامت هست عملیات انجام می ده و قتی که برنامتو اجرا می کنی منظورش دیتابیس داخل پوشه دیباگ هست

davidrobert
شنبه 05 اسفند 1391, 19:15 عصر
سلام من مسیر فایل رو عوض کردم و مسیر که در دیباگ کپی میکنی فایل رو دادم ولی مسیر دیباگ رو قبول نمکنی اما دیتابیس برون که به هم میدم که کنار فایل هستش رو قبول میکنی ولی دیتابیس که داخل این مسیر هستش رو db1\bin\Debug قبول نمیکنی خواست از دیتابیس که به هش وصل میشم کپی بگیری زدم نه کپی نه گیر چون بار اول که از پوشه دیباگ ادرس دادم یه کپی گرفت ولی بار دوم دیگه کپی نگرفتم ولی ادرس دی باگ رو خطا میده اگه راحی هستش که بشه این خطا رو درست کرد بگید ممنون میشم تا بتونم فایل رو ذخیره کنم .
جدا من دیتابیس کنار سورس هم دادم و اطلاعات رو ذخیره کرد ولی با بستن برنامه اطلاعات دیتابیس خالی شد که دیتابیس رو داخل دیباگ اطلاعات ذخیره میشه. ممنون میشم من رو کمک کنید با تشکر فراوان
ببخشید من اعلان برنامه رو در پوشه دیباگ روی exe که برنامه ایجاد میکنه کلیک کردم و دیدم اطلاعات ذخیره میشه و نشون هم میده ولی چرا دخل سورس کد ذخیره میکنم و میبندم و باز میکنم اطلاعات رو نشون نمیده ممنون میشم به هم بگید با تشکر.
و با یه مشکل دیگه که بر خورد کردم وقتی اطلاعات رو فارسی وارد میکنم دیتابیس به صورت علامت سوال ذخیره میکنه به صورت فارسی ذخیره نمیکنه ممنون میشم ایراد این مورد هم بهم بگید که چیکار کنم وقتی اطلاعات رو ذخیره منکنم فارسی به جای علامت سوال خود اطلاعات رو ذخیره کنه و داخل دیتاگرید هم اطلاعات بدون علامت سوال نشون بده.و اطلاعات فارسی رو درست نشون بده.تو پروزه هم database رو اطلاعات فارسی روی روی فیلد nvarchar قرار دادم که فراسی رو هم ذخیره کنی ولی به جای فارسی عطلامت سوال ذخیره میکنه.