PDA

View Full Version : سوال: استفاده از کمپوننت های نظیر dotNetBar در یک برنامه کاملا سازمانی عقلانی هستش؟

samadblaj
شنبه 05 اسفند 1391, 23:31 عصر
سلام دوستان دارم روی یه برنامه بزرگ کار میکنم مخاطبان مثل آموزش پرورش هستش...

و برای گرافیک و اینترفیس بهتر از کامپوننت دیو استفاده میکنم به نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟ :متفکر:

ممنون میشم تجاربتون رو بشنوم....

JaVa
شنبه 05 اسفند 1391, 23:43 عصر

سلام و خسته نباشید.

دوست گرامی من حدودا 5-6 ماه که دارم با این مجموعه کامپوننت ها کار می کنم. و همچنین رو پروژه پایانیم هم از همین مجموعه استفاده کردم عکس صفحه اصلی رو هم براتون میزارم.

100471

-----------------------------------------------------------------------

خوشبختانه من الان دارم برای برنامه Help درست می کنم و هیچ گونه مشکلی برای برنامه پیش نیومده.

البته من به شما یه پیشنهاد می کنم و حتما جدی بگیرید اونم اینه که بعد از هر جلسه کاری از پروژه یه BackUp بگیرید.

سرعت لود شدن فرم ها خوبه(اصلا کاربر معطل نمیشه.)

بازم اگه سئوالی بود در خدمتم.

samadblaj
یک شنبه 06 اسفند 1391, 00:01 صبح
سلام ممنونم خیلی برنامتون خشگل شده بهتون تبریک میگم سلیقه خوبی دارید منم دانشجوی یکی از دانشکده های فنی بودم که انصراف دادم :چشمک:

برنامه من خیلی بزرگتر از این برنامه هست آیتم های زیادی داره از پیچیدگی دیتای زیادی بر خورداره روی سیستم خودم که مشکلی نداره اما گفتم شاید روی سیستم های دیگه مشکلی بوجود بیاد اما از عواقب سیستم های دولتی میترسم... ولی برنامه منم به دولتی کامپوننت های دیو از گرافیک بالایی برخورداره...و به خاطر ترسم گرافیک رو کمتر کرده بودم در حد نرمال...

سعی میکنم از نخ ها هم استفاده کنم...

در رابطه با BackUp کاملا موافقم و حساسیت زیادی هم باید داشته باشم ماه قبل گوشیم خورد زمین رفت توی حالت شک تمامی اسناد و یاداشت های یه عمرم از بین رفت :اشتباه: بله متاسفانه پیش میاد... همین الان از برنامه یه کپی بر میدارم :چشمک:

و میشه بفرمایید help تون رو از چه برنامه ای دارید میزنید؟

دوست من ممنونم از راهنماییتون

JaVa
یک شنبه 06 اسفند 1391, 00:06 صبح
سلام. ممنون از لطفتون:لبخندساده:

و میشه بفرمایید help تون رو از چه برنامه ای دارید میزنید؟

Help برنامه رو با با برنامه WinCHM نسخه 4 درست کردم(هم کارکردن باهاش راحته هم برای زبان فارسی مشکلی نمی گیره کدهای اچ تی ام ال هم خودش تولید می کنه بصورت ویزاردی:چشمک:)

. ولی برنامه منم به دولتی کامپوننت های دیو از گرافیک بالایی برخورداره...و به خاطر ترسم گرافیک رو کمتر کرده بودم در حد نرمال...

کار درستی می کنی چون من این 21 سالی که از خدا عمر گرفتم رفتم توی این اداره ها یه بار یه برنامه که گرافیکیش خوب باشه ندیدم.

همشون سیاه سفیدن:قهقهه:

منم دانشجوی یکی از دانشکده های فنی بودم که انصراف دادم

تمام بزرگای کامپیوتر همین کارو کردن.:افسرده:

منم باید بفکر باشم.:گریه:

zahedi121
یک شنبه 06 اسفند 1391, 00:33 صبح
سلام دوستان دارم روی یه برنامه بزرگ کار میکنم مخاطبان مثل آموزش پرورش هستش...

و برای گرافیک و اینترفیس بهتر از کامپوننت دیو استفاده میکنم به نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟ :متفکر:

با سلام.
اگر از کامپوننت های معتبر که روی همه ویندوزها کار می کنند و همش خطا نمی دهند استفاده کنی .. و به گیر آدم بی سواد نیفتی مشکلی نیست
ولی اگر گیر بیفتی باید تمام سورست از نظر امنیتی و کیفی ! بررسی بشه اونوقت کامپوننت بی کامپوننت و مثل من باید برای دیت پیکر فارسی (http://barnamenevis.org/showthread.php?385430-دیتا-پیکر-فارسی-بدون-کامپوننت-در-vb.net-؟)هم خودت دست به کار بشی !!

معمولا مشکلی نیست ، فقط حتما راهنمای کاملی برای نرم افزارتون بگذارید و برای خطا های احتمالی هم کد گذاری خاص بکنید که در پشتیبانی به مشکل نخورید.

mahsa.admin
یک شنبه 06 اسفند 1391, 07:49 صبح
با سلام
من هم روی پروژه بزرگی (از نظر مالی حدودا 60 میلیون :چشمک:)این کامپونتو به کار گرفتم هیچ مشکلی ندارم فقط به نظر من ورژن های قبلی یکم سبکترن البته با با یکم کار کردن با این کامپونت و بکار گیری ترفند هایی تقریبا مشکل کاهش سرعت هم از بین میره

shahryari
یک شنبه 06 اسفند 1391, 10:04 صبح
با سلام
براي برنامه هاي سازماني بهتره از كنترل هاي خود دات نت استفاده كني بعلت اينكه سبكتره و سازگارتره (با همه پلتفرمها و سيستم ها)
و دغدغه يك عمر كه : اشكالي پيش مياد يا نمياد ، رها ميشي
نكته دوم اينكه يك دو بار براي بنده پيش اومده از dev استفاده كردم و بعد از يه مدتي (عوض كردن ويندوز) كنترلهاش بهم ريختن (در زمان كد نويسي)
و كامپوننت كرك شده به درد لاي جرز ديوار ميخوره !!! (در برنامه هاي تجاري و علي الخصوص سازماني و اداري)

samadblaj
یک شنبه 06 اسفند 1391, 14:33 عصر
سلام و تشکر از همیگی بابت نطراتشون...

Help برنامه رو با با برنامه WinCHM نسخه 4 درست کردم(هم کارکردن باهاش راحته هم برای زبان فارسی مشکلی نمی گیره کدهای اچ تی ام ال هم خودش تولید می کنه بصورت ویزاردی)

کار درستی می کنی چون من این 21 سالی که از خدا عمر گرفتم رفتم توی این اداره ها یه بار یه برنامه که گرافیکیش خوب باشه ندیدم.

همشون سیاه سفیدن
کاملا موافقم و با ارتقاع سیستم عامل ها از xp به بالا مراکز و سازمان های دولتی هم باید نه به سرعت اما با تامل سیستم عامل های خود رو ارتقا بدن... دیگه تقریبا عمر xp سر شده الان بیش از یک دهه از ویندوز xp میگذره اما متاسفانه هنوز به خاطر پایین بودن سطح اطلاعات و بقولا عادت باید مراکز این یک روالی رو تحمل کنند...

با سلام.
اگر از کامپوننت های معتبر که روی همه ویندوزها کار می کنند و همش خطا نمی دهند استفاده کنی .. و به گیر آدم بی سواد نیفتی مشکلی نیست
ولی اگر گیر بیفتی باید تمام سورست از نظر امنیتی و کیفی ! بررسی بشه اونوقت کامپوننت بی کامپوننت و مثل من باید برای دیت پیکر فارسی هم خودت دست به کار بشی !!

معمولا مشکلی نیست ، فقط حتما راهنمای کاملی برای نرم افزارتون بگذارید و برای خطا های احتمالی هم کد گذاری خاص بکنید که در پشتیبانی به مشکل نخورید.
این کامپوننت مشکلی با ویندوز ها نداشت بار ها روی سیستم عامل های متفاوت تست کردم و شرکت های معتبری نطیر dev در ابتدا سعی میکنند سازگاری با سیستم عامل رو ایجاد کنند.
چون این پروژه پروژه بزرگی هست باید تمامی جوانب رو درست و موشکافانه بررسی و تحلیل کنم...وقت زیادی روش گذاشتم...
حتما سعی میکنم یه آموزش جامع هم به صورت ویدیویی و هم تکست براش ایجاد کنم تا حداقل پشتیبانی و پاسخگویی رو نیاز داشته باشه...
تشکر میکنم که یاداوری کردید...

با سلام
من هم روی پروژه بزرگی (از نظر مالی حدودا 60 میلیون )این کامپونتو به کار گرفتم هیچ مشکلی ندارم فقط به نظر من ورژن های قبلی یکم سبکترن البته با با یکم کار کردن با این کامپونت و بکار گیری ترفند هایی تقریبا مشکل کاهش سرعت هم از بین میره
از شما هم کمال تشکر رو دارم کاملا موافقم این نسخه در سرعت اجرای فرم نخست مکث چشم گیری داره ...
خوشحال میشم در رابطه با پروژه شما بیشتر بشنویم مطمئنا همه دوستان دوست دارن بشنوند چون به شخصه با این گونه صحبت ها یغ امیدم باز میشه...
منتظرم .

با سلام
براي برنامه هاي سازماني بهتره از كنترل هاي خود دات نت استفاده كني بعلت اينكه سبكتره و سازگارتره (با همه پلتفرمها و سيستم ها)
نكته دوم اينكه يك دو بار براي بنده پيش اومده از dev استفاده كردم و بعد از يه مدتي (عوض كردن ويندوز) كنترلهاش بهم ريختن (در زمان كد نويسي)
و كامپوننت كرك شده به درد لاي جرز ديوار ميخوره !!! (در برنامه هاي تجاري و علي الخصوص سازماني و اداري)
مرسی از توضیحات کاملتون متاسفانه استفاده از ابزار خود VS چیز جالبی از آب در نمیاد و وقت کافی برای استفاده از WPF رو هم ندارم چون برای تولید یک مجموعه کامپوننت از WPF بالغ بر 2 ماه کار مدام نیاز هست تا بتونی به نتیجه و سلیقه مطلوب برسیم...
الان نزدیک به 2 ماه هست که دارم روی پروژه کار میکنم که مجموع کار مفید به خاطر مشغله های کاری حدود 1 ماه روزی 5 ساعت میشد...و در همین روال کاری ویندوز هم استفاده کردم و برنامه رو از سیستم به سیستم دیگه برای Desgin تغییر دادم و به مشکلی نخوردم و با نصب دوباره ویندوز و Dev مثل حالت قبل شد....

در پایان چند نظر موافق و چند مخالف به چشم خورد ولی در کل عزیزان اشاره کردند که با وجود استفاده از dev مشکلی نخواهد داشت :تشویق:

hamzeh2009
جمعه 03 خرداد 1392, 10:44 صبح
با سلام
منم با این نظر کاملاً موافقم. قبلاً برای یکی از بانکها من یه برنامه نوشتم که از این کامپوننت ها استفاده کردم اوایل خوب بود ولی یه دفعه به کرک گیر داد و ... دیگه تا آخرش و خودتون حدس بزنید. از اون روز به بعد برای برنامه های مهم اصلاً از این کامپوننت های کرکی استفاده نمی کنم.

h_a_m_i_d
جمعه 03 خرداد 1392, 11:08 صبح
دوستان عزیز چند نکته رو باید متذکر شم البته با اجازه اساتید دیگه
1-گرافیک برنامه مهمه ولی کارایی سیستم مهمتر
2-هرچی برنامتون به منابع خارجی کمتر احتیاج داشته باشه بهتره مخصوصا در پروژه های بزرگ
3-سرعت خیلی مهم هست که متاسفانه من با dev کار میکردم پروژم که بزرگ میشد با رعایت همه اصول شرعی و اخلاقی بازم سرعت برنامه رو کم میکرد
4-کی گفته کنترل های خود .net قشنگ نیست ان من چند تا پروژه بزرگی که نوشتم بدون استفاده از dev بود و همه هم از گرافیک برنامه خیلی راضی بودن
5-شما فکر میکنی کنترل های .net زشتن نمیدونی که با هزاران کنترل مثل picturebox هم میشه مثلا کلید تایید را درست کرد
به نظر من اگه با همون کنترل های .net جلو برید و برای زیبایی هم یک ذره سلیقه به خرج بدید اونموقع است که هم سرعت دارید هم کارایی هم کیفیت کار به مراتب بالاتر است