PDA

View Full Version : سوال: خطا در ارتباط با دیتابیس

h.rezaee
یک شنبه 06 اسفند 1391, 18:04 عصر
سلام. بنده میخوام با دیتابیس ارتباط بر قرار کنم تا لاگین به برنامه انجام بشه منتها با خطا مواجه شدم. تصویر رو زمیمه می کنم ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

البته این هم کدش :

SqlConnection objconnection = new SqlConnection("Data Source=localhost;Initial Catalog=fajr;Integrated Security=True");
DataSet das = new DataSet();
DataView objdataview = new DataView();
SqlCommand com = new SqlCommand();
SqlDataReader re;

if (usertxt.Text == string.Empty)
{
MessageBox.Show("عبارت خود را وارد کنید.");
}
else
{

objconnection.Open();
com.Connection = objconnection;
com.CommandText = "Select username, password from dbo.fajr where (usertxt like @username) AND (passtxt like @password)";
com.Parameters.AddWithValue("@username", usertxt.Text);
com.Parameters.AddWithValue("@password", passtxt.Text);
re = com.ExecuteReader();
if (re.Read())
{
MessageBox.Show("ورود شما با موفقیت انجام شد.");
}
}
}

این کد در رویداد کلیک ورود نوشته شده.

farazjalili
یک شنبه 06 اسفند 1391, 18:41 عصر
سلام به db وصل می شه اما موقع اجرای کوئری خطا می گیره که می گه شی dbo.fajr وجود نداره dbo.fajr رو به fajr که فکر می کنم اسم جدول باشه تغییر بده

h.rezaee
یک شنبه 06 اسفند 1391, 18:49 عصر
سلام به db وصل می شه اما موقع اجرای کوئری خطا می گیره که می گه شی dbo.fajr وجود نداره dbo.fajr رو به fajr که فکر می کنم اسم جدول باشه تغییر بده
بله میدونم ولی موقع خوندن از دیتابیس نمی تونه!!!!!!!!!!!!!!
به fajr تبدیلش کردم منتها باز هم همون خطا رو داد.

farazjalili
یک شنبه 06 اسفند 1391, 18:53 عصر
یک پیشنهاد شاید زیاد اصولی نباشه اول با یک کوئری ساده شروع کن بعد کم کم شرط ها رو اضافه کن ببین کدوم قسمت مشکل داره مثلا
select * from fajr
بعد
select username,password from fajr
......

h.rezaee
یک شنبه 06 اسفند 1391, 19:01 عصر
همین کار هم کردم منتها دوباره اررور داد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:ناراحت:

s.hoseinpoor
یک شنبه 06 اسفند 1391, 19:36 عصر
اسم جدولتو بررسی کن + کاننکشن استرینگ. مواظب غلط های تایپی هم باش

danialafshari
یک شنبه 06 اسفند 1391, 20:12 عصر
مطمئنید این جدول در حال حاضر وجود داره؟
اگه از sql express استفاده می کنی connection string رو به این صورت تغییر بده ببین جواب میده !
SqlConnection objconnection = new SqlConnection("Data Source=.\SQLEXPRESS;Initial Catalog=fajr;Integrated Security=True");

h.rezaee
دوشنبه 07 اسفند 1391, 23:19 عصر
مطمئنید این جدول در حال حاضر وجود داره؟
اگه از sql express استفاده می کنی connection string رو به این صورت تغییر بده ببین جواب میده !
SqlConnection objconnection = new SqlConnection("Data Source=.\SQLEXPRESS;Initial Catalog=fajr;Integrated Security=True");
ممنون. وقتی کد رو به این شکل تغییر میدم اصلا نمیتونه دیتابیس رو باز کنه !!!!!!!!!!!!!!!! تو خط objconnection.Open();گیر میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

h.rezaee
دوشنبه 07 اسفند 1391, 23:34 عصر
دوستان این مشکل شناختش حل شد اما حالا می خوام نحوه MD5 کردن پسورد رو بدونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟