PDA

View Full Version : WPF Application چیه؟

saber67
دوشنبه 07 اسفند 1391, 10:16 صبح
سلام بچه ها
من یه چند روزیه استارت یادگیری C# رو زدم با کتاب "Visual C# 2008 - Step by Step" نوشته John Charp شروع کردم
شاید بگین حالا که ویژوال استدیو 2012 هم اومده چرا 2008؟
اتفاقا یه کتاب خیلی خوب هم برای C# 2012 پیدا کردم (کتاب Professional C# 2012 and .net 4.5) اما دیدم اون دیگه وارد اکثر جزئیات شده، گفتم اول این یکی رو بخونم با کلیات آشنایی پیدا کنم، بعد که دستم راه افتاد اونو بخونم
اینم بگم هر دو کتاب های مرجع هستن (انگلیسی هستن نه فارسی و PDF هستن)
دیگه کی می تونه از این کتاب ها چاپیش رو بخره یا حتی خودش ببره چاپ کنه! حساب کردم کتاب دومی حدودا 50-60 تومن میشه پول چاپش!!
اول اینکه کسی نمی دونه سورس هاس این کتاب 2008 رو از کجا میشه پیدا کرد؟ یه بار بچه ها گذاشته بودن تو همین سایت اما دیگه لینک دانلودش معتبر نیست.
و یه سوال مهم دارم. این WPF Application چیه؟ چه مزیتی نسبت به Windows Form Application داره؟

چون من اصلا باهاش حال نمی کنم، خداییش کلا با دات نت حال نمی کنم (حالا نیاین چش منو در بیارین که اله و بله و هزار تا دلیل بیارین که دات نت این جوریه دات نت اون جوریه، خب منم می دونم که دارم دربارش می خونم)، درسته زیباس، به روزه، آسونه اما بعضی چیزاش دست و پای آدمو می بنده، مثلا اگه با ویژوال بیسیک 6 (حیفه منقرض بشه) کار کرده باشین دیدین توی محیط کد نویسی Event مربوط به هر کنترل به راحتی در دسترسه اما تو دات نت این جوری نیست چه برای ویژوال بیسیکش چه برای C# اش باید بری تو قسمت Properties تب Event رو انتخاب کنی بعد روش دابل کلیک کنی تا بیاد (کی میره این همه راه رو) حالا تو این WPF دیگه تب Event هم نداره!
خب از کجا Event ها رو بیاریم؟؟! راه ساده تری هست؟

danialafshari
دوشنبه 07 اسفند 1391, 11:02 صبح
سلام
گیر های اثنا عشری است
از ویندوز 7 خوشت میاد؟
با wpf هست
لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?92682-WPF-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F%D8%9F)
موفق باشی

kingtak
دوشنبه 07 اسفند 1391, 11:40 صبح
اگه میتونید کتاب فارسی بخونید :بامزه:نسخه ترجمه شده این کتاب "Visual C#‎ 2010 - Step by Step" بیرون هست(ترجمه احمد پهلوان تفتی).ترجمش هم بدک نیست.مثالهاشم توی یه س یدی همرا کتابه
نسخه pdf اش(انگلیسی) هم برا 2010 توی سایت های ایرانی پیدا میشه
این هم لینک مثال هاش برای نسخه 2010
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=184386
مثال هاش اکثرا فرقی با نسخه 2008 نداره.فکر کنم فقط قسمت آخر کتاب یه سری مطالب اضافه تر داره.با این وجود من نسخه جدید ترش رو پیشنهاد می کنم.
برای اینکه تفاوت این دو تارو بدونی کافیه یه سرچ توی گوگل بزنی
با وجود wpf یادگیری winform وقت تلف کردنه.( مطمئنن دیر یا زود جذب wpf میشید:کف:)
بهتره به این تاپیک سر بزنی:
محدودیت ها و مزایای WPF نسبت به WinForm (http://barnamenevis.org/showthread.php?353951-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7%DB%8C-WPF-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%D9%87-WinForm)

saber67
دوشنبه 07 اسفند 1391, 12:47 عصر
اگه میتونید کتاب فارسی بخونید :بامزه:نسخه ترجمه شده این کتاب "Visual C#‎ 2010 - Step by Step" بیرون هست(ترجمه احمد پهلوان تفتی).ترجمش هم بدک نیست.مثالهاشم توی یه س یدی همرا کتابه
نسخه pdf اش(انگلیسی) هم برا 2010 توی سایت های ایرانی پیدا میشه

نه فارسی یکی دو تا دیدم، قابل مقایسه با ریفرنس انگلیسی نیستن!
اینی که دارم میخونم خیلی متن روان و خوبی داره
حالا 2010 رو هم دانلود می کنم، اگه به همین خوبی باشه اصلا با همون 2010 ادامه دادم
کتاب چاپ شده هم که اصلا حرفشو نمیشه زد به قول خنده بازار 1,000,000 اودلار باید بدیم!
به همین PDF اکتفا می کنیم:چشمک:

و در ضمن یه سوال من بی جواب مونده! توی WPF چه جوری به تمام Event های یه کنترل دسترسی داشته باشیم؟

saber67
دوشنبه 07 اسفند 1391, 12:55 عصر
سلام
گیر های اثنا عشری است
از ویندوز 7 خوشت میاد؟
با wpf هست
لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?92682-WPF-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F%D8%9F)
موفق باشی

نگرفتم چی شد؟ منظورت از گیر اثنی عشری چیه؟
منظورت انتقادم از دات نت بود؟
نه تنها من، خیلی از برنامه نویسان به دات نت انتقاداتی دارن که اینجا جاش نیست
مگه کسی هم هست از ویندوز 7 خوشش نیاد؟!

kingtak
دوشنبه 07 اسفند 1391, 13:22 عصر
و در ضمن یه سوال من بی جواب مونده! توی WPF چه جوری به تمام Event های یه کنترل دسترسی داشته باشیم؟

کی گفته توی wpf به event ها دسترسی نداری؟از همون پنجرا Properetis یه تب هست به اسم Events که همه Event های مورد نیاز هر کنترل توش هست.

saber67
دوشنبه 07 اسفند 1391, 13:49 عصر
مال من نداره! البته اینم بگم که من دارم از Visual Studio 2008 Professional استفاده می کنم
به دو تا عکسی که ضمیمه کردم دقت کنین
سمت راستی Properties رو توی WPF نشون میده سمت چپی توی Wondows Form با هم فرق دارن و WPF تبی برای Event ها نداره (کلا تب نداره)
باید تنظیماتی چیزی رو عوض کنم؟!

راستی اون قسمت که مشخص کردم (Bitmap Effect) رو اگه بهش مقداری بدیم راه دیگه ای به جز حذف کردن مقدار از فایل XAML هست که به حالت اولیه برش گردونیم؟:متفکر:

saber67
دوشنبه 07 اسفند 1391, 19:30 عصر
کسی نبود جواب سوال ما رو بده؟
کارم گیره!

mze666
دوشنبه 07 اسفند 1391, 19:53 عصر
علامت رعد رو میبینی روی همین عکسی که گذاشتید؟ کناریش رو بزنی پروپرتی ها میان.

saber67
دوشنبه 07 اسفند 1391, 20:34 عصر
شما سوال منو خوب نخوندی انگار! من پروپرتیس رو نمی خوام که!
توی محیط WPF قسمت Event ها رو می خوام
این دو تا عکس هم سمت راستی مربوط به محیط WPF هستش و سمت چپی محیط Windows Form Application
دوباره به عکس ها دقت کنی متوجه میشی
قسمت دوم سوالمم که معلومه! گفتم اگه تغییری توی BitmapEffect بدیم چه طور به حالت اولیه برگردونیم؟ (به غیر از اینکه از توی صفحه XAML حذفش کنیم راهی هست؟)
مثلا توی محیط ویژوال بیسیک 6 اگه بخوایم یه پیکچر باکس هیچ عکسی نداشته باشه توی قسمت مربوط به وارد کردن عکس یه بار دکمه Delete رو می زنیم میشه مثل روز اول
اما اینجا امتحان کردم نشد!