PDA

View Full Version : سوال: خطا در ورود به sql2008

csharpdoost
دوشنبه 07 اسفند 1391, 19:16 عصر
میدونم این سوال رو باید در تالار sql بپرسم و پرسیدم اما دریغ از یک جواب.
بنده sql2008 را رویpc خودم نصب کردم .در طول نصب هم یوزر administrator را با پسوردش بهش معرفی کردم. بعد از اتمام نصب وقتی پنجره لاگینش باز میشه که بخوام واردش بشم servername رو برابر با اسم اکانت اصلی ویندوز میاره(به نام darman). ونمیتونم واردش بشم. بنظر شما چیکار باید بکنم؟

majjjj
دوشنبه 07 اسفند 1391, 20:55 عصر
ایا با ورود ویندوزی هم مشکل دارید؟

veniz2008
دوشنبه 07 اسفند 1391, 22:19 عصر
میدونم این سوال رو باید در تالار sql بپرسم و پرسیدم اما دریغ از یک جواب.
آقا من بهت حق میدم. گرچه دوره گرون فروشیه ولی حاضرم گچ و مصالح بخرم فقط یه اوستا میخوایم که در اون تالار رو گچ بگیره. والا بستنش آبرومندانه تر از باز بودنشه.

بنده sql2008 را رویpc خودم نصب کردم .در طول نصب هم یوزر administrator را با پسوردش بهش معرفی کردم. بعد از اتمام نصب وقتی پنجره لاگینش باز میشه که بخوام واردش بشم servername رو برابر با اسم اکانت اصلی ویندوز میاره(به نام darman). ونمیتونم واردش بشم. بنظر شما چیکار باید بکنم؟منظورتون اینه که Instance پیش فرض رو تغییر دادی؟. از windows Authentication استفاده کردی یا sql server authentication ؟.
مثلا خود من، موقع نصب نام instance رو به md2008 تغییر دادم. نام کامپیوترم هم Veniz هست. حالا موقع اجرا در severname ترکیبی از نام کامپیوتر و نام instance رو دارم. شما اگر اینطوری نیست میتونی از لیست مورد نظر(طبق شکل) مورد مناسب رو انتخاب کنی. مواظب باش که server type روی Database Engine باشه.
100556

majjjj
دوشنبه 07 اسفند 1391, 22:24 عصر
این به خاطر این هست که شما نصبتون رو اینجوری انتخاب کردین

csharpdoost
دوشنبه 07 اسفند 1391, 23:04 عصر
ایا با ورود ویندوزی هم مشکل دارید؟

نه با ورود به ویندوز مشکلی ندارم.

csharpdoost
دوشنبه 07 اسفند 1391, 23:05 عصر
این به خاطر این هست که شما نصبتون رو اینجوری انتخاب کردین
ببخشید یعنی چی ؟ چجوری انتخاب کردم؟

csharpdoost
دوشنبه 07 اسفند 1391, 23:10 عصر
آقا من بهت حق میدم. گرچه دوره گرون فروشیه ولی حاضرم گچ و مصالح بخرم فقط یه اوستا میخوایم که در اون تالار رو گچ بگیره. والا بستنش آبرومندانه تر از باز بودنشه.
منظورتون اینه که Instance پیش فرض رو تغییر دادی؟. از windows Authentication استفاده کردی یا sql server authentication ؟.
مثلا خود من، موقع نصب نام instance رو به md2008 تغییر دادم. نام کامپیوترم هم Veniz هست. حالا موقع اجرا در severname ترکیبی از نام کامپیوتر و نام instance رو دارم. شما اگر اینطوری نیست میتونی از لیست مورد نظر(طبق شکل) مورد مناسب رو انتخاب کنی. مواظب باش که server type روی Database Engine باشه.
100556
windows Authentication رو انتخاب کردم. دقیقا اسم اون مرحله یادم نیست. ولی در مرحله ای که از شما کاربری را میخواهد معرفی نمایید. وگزینه curent user و add داره. که curent user همان اکانت اصلی ویندوز را میاره. ولی در add من administrator را انتخاب کردم. که طبق تصویر بالا در سرورنیم اصلا اسم administrator رو نمیاره و فقط نام اکانت اصلی ویندوز رو میاره. در قسمت Browse for more هم چیزی نیست که بخوام اضافه کنم.

csharpdoost
سه شنبه 08 اسفند 1391, 07:28 صبح
دوستان چی شد ؟ یعنی باید دوباره sql رو نصب کنم؟

veniz2008
سه شنبه 08 اسفند 1391, 09:15 صبح
تنها چیزی که به نظرم میاد اگر ویندوز7 استفاده میکنی برنامه رو بصورت Run As Administrator اجرا کن.