PDA

View Full Version : اضافه کردن فیلد مستقل به گرید ویوی یک جدول

likemoon
دوشنبه 07 اسفند 1391, 20:26 عصر
سلام
یک گریدویو دارم که اطلاعات یک جدول رو نمایش میده و عملیات ثبت و آپدیت رو هم نشون میده
بعد توی جدولی که دارم یک سری درخواست ثبت می شه و هر کدام ازین درخواست ها زیرمجموعه هایی دارند که در جدول دیگه ای ثبت میشن،
می خوام توی یک فیلد جداگانه در گریدویو تعداد زیرمجموعه های هر کدام از درخواست ها رو نشون بدم، مشکلی با محاسبه ی اون تعداد ندارم، اما نمی دونم چطوری اون رو در یک فیلد مستقل در گرید ویو نمایش بدم؟؟؟؟ حیاتیه لطفا راهنمایی کنید.

نکته مهم: میخوام بر اساس فیلدی که قراره اضافه بشه یکسری شرط اعمال کنم وجودش حیاتیه برام :عصبانی++:
ps: جدولم رو با sql ساختم

likemoon
دوشنبه 07 اسفند 1391, 22:51 عصر
اگه سوالم مفهوم نیست خب بگید تا روشن تر توضیح بدم :((

tolid123456789
سه شنبه 08 اسفند 1391, 14:33 عصر
سلام دوست عزيز
وقتي ديتا گريد رو با كد نويسي پر مي كنيد فرضا سه ستون در گريدتون لود ميشه
پس ايندكس هاي ستون ديتا گريدتون 0 - 1 - 2 خواهد بود.
حالا كافيه بريد در نماي طراحي فرم و بر روي ديتا گريد كليك كنيد و گزينه Add Column رو بزنيد و يك ستون اضافه كنيد
شما با اينكار موفق مي شيد كه علاوه بر ستون هاي 0 ، 1 و 2 ستون جديد رو ايجاد كنيد البته در هنگام لود فرم داده اي درون اين ستون مشاهده نخواهيد كرد
الان به راحتي ميتونيد كدي بنويسيد كه شماره منحصر به فرد ركورد جدولتون رو بخونه بر اساس اون در جدول بعدي با كد SQL تعداد تكرار ها رو بخونه و در سلول فيلد تازه ايجاد شده با كد زير قرار بده
فرض كنيد متغير i تعداد تكرارهاي ركورد مورد نظر گريد اول در گريد دوم رو در خودش نگه مي داره
مسلما شما بايد اين چك رو تا انتهاي گريد 1 انجام بديد پس بايد يك حلقه تعريف كنيد كه از سطر اول تا آخر گريد 1 حركت كنه (a)

DGV.Rows(a).cells(3).value=i

اگر سئوالي بود در خدمتيم

likemoon
سه شنبه 08 اسفند 1391, 19:51 عصر
ممنون از روش دیگه ایی استفاده کردم، اما این هم جالب به نظر میرسه ، حتما امتحانش میکنم