PDA

View Full Version : سوال: ویندوز سرور(فوری)2008

oskar98
سه شنبه 08 اسفند 1391, 10:29 صبح
با سلام خدمت دوستان محترم
من ادمین یک شرکت هستم,میخاستم در مورد LOG های سرور بهم توضیحاتی بدین.
چند وقته صبح ها وقتی کاربران شروع به کار میکنند سرور حالت Down میگیره وتا وقتی که سرور رو ریست نکنم مشکل حل نمیشه
من برای این مشکل خیلی مهم باید چی کار کنم؟
(درضمن من مدت زیادی نیست که شبکه رو شروع کردم.لطفا کمکم کنید...)

منصور گشسبي
شنبه 12 اسفند 1391, 22:28 عصر
مسلما لاگ فایل ها رویدادهایی که اتفاق میوفته رو لیست میکنه. خیلی جاها بکار میان مثلا وقتی میخوایم ببینیم کجای کارمون ایراد داشته میریم سراغشون و غیره
اگه سرورتون حالت down میگیره بسنجید که سرور شما قدرت سرویس دهی تعداد کاربران رو داره یا نه (از همه لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری)

oskar98
یک شنبه 13 اسفند 1391, 11:55 صبح
آره سرورم زیاد قدیمی نیست ولی بد هم نیست
من فقط منظور لاگ هارو نمیفهمم
ارور تو ش هست.حس میکنم شبکه روهواست

منصور گشسبي
یک شنبه 13 اسفند 1391, 21:13 عصر
ببینید کلا لاگ فایل ها تو ویندوز وقایع و بهتر بگم مشکلات رو گزارش میدن
مثلا active log اتفاقاتی که روی نصب ویندوز اتفاق میوفته رو ثبت میکنه که مکانش تو C:\windows یک فایلی بنام setupack.log هست. این فایل همون Active log هست
یه لاگ فایل دیگه ای داریم بنام Error log که مشکلاتی که نصب ویندوزتون داشته رو لیست میکنه (اگه خالی باشه یعنی نصب بدون مشکل بوده) که جاش تو C:\Windows فایلی بنام Setuperr
اینا رو برای این گفتم که بدون داستان لاگ فایل ها عموما برای ثبت رویداد ها و وقایع هست
حالا ما در کامپیوترمون کلی لاگ ماگ داریم
برای اینکه اینا رو بتونید ببینید Event Viewer رو باز کنید و پوشه Windows Logs رو کلیک کنید
چندتا لاگ توشه که مختصرا برات میگم
اولیه Application هست که رویدادها (چه سالم چه خطا) تو برنامه های کاربردی رو نشون میده مثلا تغییرات پیکربندی یا ریموت قطع شده
system که همه اتفاقات سیستم رو نشون میده
forwarded برای جمع اوری رویدادهای راه دوره
security هم بابت تلاش های حساب کاربری نامعتبر و رویدادهایی مثه حذف تغییر و غیره که کاربر انجام میده رو ثبت میکنه
اما اگه باگ داری و به گفته خودتون سرورتونم خوبه یه نرم افزار Ipswitch WhatsUp Gold نصب کنید که لاگاتونو قشنگ مانیتور کنه
اما اگه میگید down میشه 70 درصد مشکل از سروره که نمیتونه ساپورت کنه

nima_8m
جمعه 25 اسفند 1391, 13:56 عصر
شما برا این کار یه روز صبح زود قبل از اینکه کاربرا لاگین کنن -یا آخر وقت -برو شرکت و برو به قسمت event viewer همه event ها رو پاک کن و وقتی کاربرا اومدن و این مشکل پیش اومد برو و event ها رو بخون تو 99% اوقات پیامهای خیلی خوبی بهت میده اگه متوجه نشدی ID اون event مورد نظر رو تو نت سچ کن تا دلیلش رو پیدا کنی