PDA

View Full Version : مبتدی: راهنمایی دخیره فایل pdf در دیتا بیس

mortezasar
سه شنبه 08 اسفند 1391, 11:34 صبح
سلام من یک برنامه دارم مینویسم اما چندتا راهنمای میخوام اول اینکه میخوام فایل های pdf رو توی دیتا بیس ذخیره کنم جست و جو که کردم تو انجمن نوشته بود باعث بالا رفتن حجم دیتا بیس میشه بنظر شما آدرس فایل رو دخیره کنم بهتره یا خود فایل رو !
مساله مهم اینه که نمیخوام کاربر فایل های pdf رو ببینه و اگه بخوام روی سیستم دیگه نصب کنم راحت باشه
دوم اینکه کاربر هر فایلی رو که بخواد با برنامه adobe براش باز بشه
با تشکر

danialafshari
سه شنبه 08 اسفند 1391, 12:17 عصر
سلام
نمیشه که کاربر نبینه
شما باید از کامپوننت adobe reader استفاه کنید که محیط adobe رو درون فرم شبیه سازی می کنه
و اونجا دکمه save داره که من هر کاری کردم موفق به بستنش نشدم پس اول و آخر میبینه و میتونه هر جای سیستمش ذخیرش کنه !
موفق باشی

mortezasar
سه شنبه 08 اسفند 1391, 13:36 عصر
باشه پس باید آدرس رو ذخیره کنم فقط اگه میشه کمک کنید که آدرس رو چه جوری ذخیره کنم و فیلدش از کدوم نوع باشه و فایل رو چه جوری توی فرم باز کنم
میشه نمونه کدی واسم بذارین ممنون میشم
با تشکر

Mahmoud.Afrad
سه شنبه 08 اسفند 1391, 15:55 عصر
این نمونه ای که قبلا برای یکی از بچه های همین جا آماده کرده بودم:

esafb52
سه شنبه 08 اسفند 1391, 16:20 عصر
دوست عزیز اگه منظورن یه کتابخانه برای فایل های pdf هست من قبلا نوشتم و سورسش رو هم گذاشتم ببینش شاید بدردت بخوره
http://www.4shared.com/rar/Ie9TDmZv/pdf_library.html

mortezasar
سه شنبه 08 اسفند 1391, 20:31 عصر
سلام دوستان متاسفانه باید خود فایل پی دی اف رو در دیتا بیس ذخیره کنم حجم فایل هام هم در حال حاضر 6 گیگ هستش و در آینده بیشترم میشه
میشه یک راهنمایی کنید که چقدر نرم افزار افت سرعت پیدا می کند
با تشکر

esafb52
سه شنبه 08 اسفند 1391, 21:02 عصر
دیتابیست چی هست؟
اکسس؟یا sql

samadblaj
سه شنبه 08 اسفند 1391, 21:03 عصر
افت سرعت چشم گیر نداره بیشتر افت سرعت در واکشی اطلاعات گسترده و گروه بنده هستش و در مورد برنامه شما داده های کمتری از cash استفاده میکنه ... ولی سعی کنید برای خصوصیات و آرشیو پروژتون رو صفحه بندی کنید...

برای فایل های pdf هم از این کامپوننت O2S.Components.PDFView4NET استفاده کنید سعی کنید نسخه کرک شده رو پیدا کنید خودم دارم ولی متاسفانه اینترنتم ایرانسل هست نمیتونم برات اپ کنم با این کامپوننت میتونی در باز کردن فایل های pdf برای کاربر محدودیت های بی نظیری به سادگی ایجاد کنید به عنوان مثال ذخیره... و بهترین خصوصیات دیگه این کامپوننت نیاز به نصب Adobe reader یا برنامه خاص دیگه ای نیست... :چشمک:

موفق باشید./

mortezasar
سه شنبه 08 اسفند 1391, 21:08 عصر
سلام کاربری که به برنامه وارد میشه مشکلی نداره من نمیخوام کسی که وارد ویندوز میشه به فایل ها دسترسی نداشته باشه واسه همین میگم در دیتابیس ذخیره شه و میخوام فایل با برنامه adobe باز بشه ضمنا دیتا بیسم هم sql server2008 هستش باتشکر

mortezasar
سه شنبه 08 اسفند 1391, 21:11 عصر
سلام میشه درباره ذخیره و بازیابی (بازکردن فایل با برنامه adobe ) در برنامه چندتا کد قرار بدید تشکر

samadblaj
سه شنبه 08 اسفند 1391, 21:38 عصر
یه روش دیگه هم که الان به ذهنم رسید میتونید فقط آدرس فایل ها رو ذخیره کنید و و فایل های pdf رو coding رو +1 تا کاربر نتونه بازش کنه وموقع اجرا با برنامه شما این مقدار ها رو برگردونید...

mortezasar
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 00:10 صبح
تشکر اینم راه خوبی هستش