PDA

View Full Version : سوال: کمک در ساخت سیستم فعال سازی حساب کاربری

jionelmessi
سه شنبه 08 اسفند 1391, 15:46 عصر
با سلام به استادان گلم
من دارم یه سایت شبکه احتماعی مینویسم
الان تو قسمت فعال سازی حساب کاربری گیر کردم
یعنی یه سوال دارم اونم اینه که طرف وقتی میاد ثبت نام کنه یه صفحه با دو فیلد بهش نشون میده یکی ایمیل یکی تکرار ایمیل بعد یه دکمه هم هست که به نام ارسال که لینک فعال سازی میل میکنه براش حالا من باید ایمیل و لینک فعال سازی که براش فرستادموو تو دیتا بسی ذخیره کنم تا وقتی میاد فعال کنه ببینم اصلا جنین لینکی هست یا نه که فعال کنمش
ولی اینجا سوال برام پیش امد که اگه زرف با یک ایمیل مثلا milad@yahoo.com هی یباد بزنه تا لینک ارسال شه براش بعدم من هربار باید تو دیتابیسم لینک ساخته شده و ایمیلشو ذیره کنم؟ که اینجوری فضا هدر میره از طرفی اگر یه بار ذخیره کنم اگه طرف واقعا صاحب میل نباشه و الکی بیاد بزنه و بعد صاحب اصلی بیاد بحواد بت نام کنه نمیشه جون قبلا فرستادم بگین چیکار کنم مثل کلبوب دات کام که 20 بارم بفرستی 20 تا لینک برات میفرسته ولی از کجا میفهمه که 20 تو دیتابیس یا اولی یا ... راهنمایی کنین پلیز

thacker
سه شنبه 08 اسفند 1391, 17:31 عصر
سلام...
باید یک شرط بزارید که اگه ایمیل وارد شده قبلا در دیتابیس وجود داشت، پیغام خطا بده !

MMSHFE
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 08:53 صبح
میتونید لینک فعالسازی رو تا زمان مشخصی (مثلاً 24 ساعت یا تا 23:59:59 روز درخواست) توی دیتابیس نگه دارین و بعد اگه فعال نشد، حذفش کنید.

eshpilen
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 09:34 صبح
یا تا 23:59:59 روز درخواست
مناسب نیست.
همهء کاربران که در منطقهء زمانی یکسانی نیستن. یکی ممکنه اون سر دنیا باشه و ساعت 23 سرور براش سر ظهر باشه.

MMSHFE
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 11:23 صبح
برای مثال گفتم. هرچند میشه یه جورایی با IP منطقه زمانی رو بدست آورد اما راه حل دیگه (محدودیت زمانی از لحظه ارسال ایمیل - مثلاً 24 ساعته) مناسبه.